חברת הביטוח הדיגיטלית ווישור הרוויחה 215 אלף שקל ברבעון השני של השנה

החברה סיכמה את המחצית הראשונה של השנה עם רווח כולל לפני מס של כ-1.2 מיליון שקל ■ יו"ר ווישור: "בניגוד לתחזיות, הצלחנו להציג רבעון שני רצוף של רווח עם תוצאות טובות"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיל וינשייל, מייסד ויו"ר ווי שור
אמיל וינשייל, מייסד ויו"ר ווי שורצילום: תומר אפלבאום

ווישור (weSure) החלה לפעול בסוף 2018 כחברת ביטוח דיגיטלית המתמחה בביטוחי רכב, ובחרה כאסטרטגיה לפנות לביטוח ציי רכב. החברה סיכמה את המחצית הראשונה של 2019 עם רווח כולל לפני מס של כ-1.2 מיליון שקל, ורווח כולל לאחר מס של כ-508 אלף שקל. את הרבעון השני של 2019 סיימה החברה עם רווח כולל של 215 אלף שקל.

במחצית הראשונה של השנה רשמה ווישור פרמיה ברוטו בסך 72 מיליון שקל, וברבעון השני של 2019 רשמה סך של כ-11 מיליון שקל, לעומת כ-4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות מפרמיות שרשמה החברה בתקופת הדו"ח מרשימות במיוחד, בהתחשב בכך שהיא עדיין לא השיקה לציבור הרחב את מוצריה בסביבה הדיגיטלית (מכירות אונליין) אשר צפויים להיות מושקים עד סוף השנה.

ההכנסות מפרמיה במחצית הראשונה של השנה נחלקות לכ-62 מיליון שקל לתחום רכב חובה, שבו החלה החברה לפעול ברבעון האחרון של 2018, ולכ-10 מיליון שקל לתחום רכב רכוש, שפעילות ווישור החלה בו רק בתחילת השנה. הפרמיה המורווחת ברוטו במחצית הראשונה של 2019 הסתכמה לכ-33 מיליון שקל, וברבעון השני של השנה הפרמיה המורווחת ברוטו היא כ-18 מיליון שקל. הפרמיה המורווחת בשייר (החלק שנשאר בידי החברה) במחצית הראשונה של 2019 הסתכמה לכ-8 מיליון שקל, וברבעון השני של השנה הפרמיה המורווחת בשייר היא כ-4 מיליון שקל.

עיקר פעילות ווישור בחודשים הראשונים התמקדה בעסקות קבוצתיות גדולות ובציי רכב, הנהנים מהקדמה הטכנולוגית והיעילות המובנית של החברה. עסקים אלה מאופיינים בפעילות משמעותית יותר ברבעון הראשון של השנה ביחס ליתר הרבעונים. כשהחברה תחל בשיווק הדיגיטלי של פוליסות פרט גם לציבור הרחב, בהמשך השנה, השפעת העונתיות על התוצאות הכספיות בין הרבעונים צפויה להתמתן.

אמיל וינשייל, יו"ר ווישור: "בניגוד לתחזיות, ולחברות חדשות בשוק הביטוח בארץ ובעולם, הצלחנו להציג רבעון שני רצוף של רווח כולל עם תוצאות חיתומיות טובות, בזכות מערך המיכון המתקדם שלנו, ומערך התפעול הרזה והיעיל של חברת ביטוח דיגיטלית. אנו מצליחים לממש את החזון של חברת ביטוח דיגיטלית אמיתית באמצעות הטכנולוגיה החדשנית שלנו, שחלקים ממנה הובאו מחו"ל, ועליה הקמנו מודולים ותהליכים ייחודיים, המבוססים על תהליכי קבלת החלטות מתקדמים, ואשר נותנת לנו יתרון תחרותי מובהק על פני חברות מסורתיות ואחרות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker