ערב העברת השליטה באפריקה - דניה סיבוס מדווחת על ירידה ברווחים

ההכנסות במחצית הראשונה הסתכמו בכ-2.13 מיליארד שקל – בדומה לתוצאה במחצית המקבילה ב-2018 ■ צבר ההזמנות של החברה לביצוע עבודות בנייה ותשתיות גדל ל-6.9 מיליארד שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: עופר וקנין

חברת דניה סיבוס, הפועלת בתחומי קבלנות הבנייה והתשתיות ומצויה בבעלותה המלאה של אפריקה השקעות, פירסמה היום (ה') את תוצאותיה לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019.

הדו"חות הללו מתפרסמים ערב ההכרעה לגבי העברת השליטה באפריקה השקעות, שעד לאחרונה נשלטה בידי לב לבייב.

לשלב הסופי בהתמודדות על אפריקה השקעות ששולטת בדניה סיבוס שמצדה שולטת באפריקה מגורים (74.5%), עלו חברות י.ח דמרי שבשליטת יגאל דמרי ולפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג .

דניה סיבוס, המנוהלת המנוהלת על ידי רונן גינזבורג, סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי של 23 מיליון שקל - ירידה של 23.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. הירידה ברווח הנקי נובעת מצמצום פעילות הביצוע והייזום בדניה סיבוס בפרויקטים שלא קשורים לאפריקה מגורים. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון השני  בכ-1.1 מיליארד שקל, לעומת כ- 1.04 מיליארד שקל ברבעון המקביל.

ההכנסות במחצית הראשונה הסתכמו בכ-2.13 מיליארד שקל – בדומה לתוצאה במחצית המקבילה ב-2018.

הרווח הנקי (המיוחס לבעלי מניות) של דניה סיבוס הסתכם במחצית הראשונה בכ-42 מיליון שקל - ירידה קלה לעומת 45 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

צבר ההזמנות של דניה סיבוס לביצוע עבודות בנייה ותשתיות עמד נכון לסוף יוני 2019 על כ-6.9 מיליארד שקל (כולל חלקה של החברה בפרויקט קריית התקשוב בסך של כ-800 מיליון שקל המבוצע באמצעות חברה כלולה).

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת היה שלילי במחצית הראשונה של 2019, והסתכם בכ-83 מיליון שקל. הנתון לא כולל את תחום פיתוח המקרקעין בישראל, וחושב בנטרול עלייה בסעיף המקרקעין. יתרת המזומנים ושווי מזומנים (כולל פיקדונות משועבדים וניירות ערך סחירים) הסתכמה נכון לסוף יוני 2019 בכ-879 מיליון שקל.

גינזבורג ציין בעקבות פירסום הדו"חות: "התוצאות הטובות בולטות במיוחד על רקע הסביבה העסקית המאתגרת, ואנו רואים בכך עדות נוספת לעוצמתה ומעמדה של דניה סיבוס. אנו ממשיכים לשמור על רמת צבר הזמנות גבוהה. במקביל לפיתוח העסקי, אנו מקדישים מאמצים לשמירה על חוסנה הפיננסי של החברה, על מנת לשמור על מעמדנו כאחת מחברות הבנייה החזקות, היציבות והצומחות בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker