ההכנסות של חברת הקנאביס פארמוקן של גיל חובש גדלו ב-30% ל-9 מיליון שקל

הרווח התפעולי המתואם במחצית הראשונה של 2019 הסתכם ב-2.9 מיליון שקל, צמיחה של 64% ■ בשורה התחתונה, פארמוקן ספגה הפסד חשבונאי של 47.9 מיליון שקל, שנבע מהוצאות חשבונאיות הקשורות לרישום בבורסה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
קנאביס רפואי ישראל
קנאביס רפואיצילום: Bea Kallos / MTI / AP

פארמוקן (Pharmocann), המתמחה בגידול, ייצור, פיתוח ומכירה של מוצרי קנאביס בישראל, דיווחה על תוצאותיה למחצית הראשונה של 2019. החברה - אחת מהחלוצות בענף - נסחרת בבורסה תחת חברת מדיקל קומפרישין סיסטם, עמה השלימה מיזוג ביוני האחרון. פארמוקן נסחרת כיום לפי שווי של 180 מיליון שקל.

הכנסות פארמוקן במחצית הראשונה של 2019 הסתכמו ב-8.9 מיליון שקל, גידול של 29% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. העלייה נבעה מגידול במכירות הקנאביס ומהכנסה ממכירת שתילים. הרווח הגולמי במחצית הראשונה של 2019 הסתכם ב-5.4 מיליון שקל, כ-60.3% מההכנסות, לעומת 3.4 מיליון שקל, כ-49.6% מההכנסות, ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי המתואם – כלומר, בנטרול אירועים חד פעמיים והוצאות שאינן תזרימיות - הסתכם במחצית הראשונה ב-2.9 מיליון שקל, צמיחה של 64% בהשוואה לרווח תפעולי של 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מבחינה חשבונאית, פארמוקן ספגה הפסד תפעולי של 47 מיליון שקל במחצית הראשונה, שנבע מהוצאות לא תזרימיות הקשורות לרישום בבורסה. "מדובר בהוצאות חשבונאיות, לרבות הוצאה חשבונאית חד פעמית בקשר עם השלמת עסקת המיזוג עם השלד הבורסאי של מדיקל קומפרישין", ציינו בחברה. בשורה התחתונה, פארמוקן ספגה הפסד חשבונאי של 47.9 מיליון שקל, לעומת רווח חשבונאי של 4.5 מיליון שקל במחצית המקבילה ב-2018.

פעילותה השוטפת של פארמוקן הניבה עודף של 700 אלף שקל במחצית הראשונה של 2019, בהשוואה לתזרים חיובי של 1.4 מיליון שקל במחצית המקבילה ב-2018. הקיטון נבע מתשלום הוצאות חד פעמיות בעבור הוצאות הרישום למסחר. לחברה יתרת מזומנים ושווי מזומנים של 16.1 מיליון שקל, לעומת 1.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

גיל חובש, בעל השליטה ומנכ"ל פארמוקן אמר: "החברה ממשיכה להציג גידול בשורה העליונה והתחתונה תוך שיפור גם ברווחיות הגולמית. פארמוקן מעניקה שירות של אספקת מוצרי קנאביס רפואי ל-15% ממטופלי שוק הקנאביס הרפואי בישראל. אנו נערכים להקמת מפעל בתקן IMC-GMP לייצור ואריזת מוצרינו, שלהערכתנו יאפשר לחברה לשפר את הרווחיות התפעולית ויעניק לנו פיקוח הדוק, לפי הסטנדרטים הגבוהים של החברה, על כל התהליך עד לבית הלקוח".

חובש הדגיש כי "שוק הקנאביס העולמי ממשיך לצמוח בקצב מהיר ואנו פועלים במרץ מעבר לים, באמצעות שיתופי פעולה, לקראת תחילת פעילות מכירות במספר טריטוריות, תחילה באוסטרליה ובהמשך ביוון ובמקומות נוספים בעולם, וזאת מבלי שנהיה תלויים בהתקדמות הרגולטורית המקומית אשר תסדיר את אישורי הייצוא מישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker