אלקו מסכמת מחצית ראשונה מוצלחת: הרווח הנקי הוכפל ל-167 מיליון שקל

הרווח התפעולי התזרימי של החברה במחצית עלה ב-50% ל-471 מיליון שקל, לעומת 315 מיליון שקל ב-2018 ■ סמנכ"ל הפיתוח העסקי: "עסקת סופרגז תיצור לאלקו זרוע פעילות רביעית, לצד 3 החברות הציבוריות שבשליטתה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל זלקינד (ימין) ודניאל זלקינד
מיכאל זלקינד (ימין) ודניאל זלקינדצילום: ישראל הדרי

קבוצת אלקו, שבשליטת מייקי ודני זלקינד, פירסמה היום (חמישי) את תוצאות הדו"חות הכספיים לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019. הרווח הנקי של אלקו ברבעון השני עלה ל-45.8 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה לרווח של 13.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במחצית הראשונה הרווח הנקי הוכפל ל-167 מיליון שקל, בהשוואה למחצית המקבילה.

הכנסות אלקו ברבעון השני עלו ב-13.5% ל-2.52 מיליארד שקל, בהשוואה ל-2.22 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון השני של השנה טיפס ב-44.7% לסכום של 165 מיליון שקל, בהשוואה ל-114 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של אלקו ברבעון השני צמח ב-62% ל-253 מיליון שקל, לעומת 156 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA במחצית עלתה ב-50% ל-471 מיליון שקל, לעומת 315 מיליון שקל אשתקד.

מגדל אלקטרהצילום: דודו בכר

במהלך הרבעון תרמו החברות הבנות 99 מיליון שקל לרווחי אלקו. אלקטרה בע"מ סיימה את הרבעון עם הכנסות של 1.72 מיליארד שקל, ותרמה רווח של 47 מיליון שקל, לעומת רווח של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אלקטרה נדל"ן רשמה ברבעון הכנסות של 44 מיליון שקל, ותרמה רווח של 26 מיליון שקל, לעומת רווח של 2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. אלקטרה מוצרי צריכה רשמה ברבעון הכנסות של 714.5 מיליון שקל, ותרמה רווח של 26 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 22 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

"אלקו מסכמת את המחצית הראשונה והרבעון השני של 2019 עם צמיחה משמעותית בהכנסות ועם עלייה חדה ברווח הנקי, וזאת הודות לשיפור שנרשם בכל שלוש  החברות הציבוריות שבשליטת הקבוצה" אמר אבי ישראלי, סמנכ"ל פיתוח עסקי באלקו.

"אלקטרה בע"מ סיימה את המחצית עם המשך הצמיחה בהכנסות, ב-EBITDA, ברווח הנקי ובצבר העבודות, בעקבות זכייתה במספר פרויקטים משמעותיים", אמר ישראלי. הצמיחה באלקטרה מיוחסת, בין היתר, לרכישה המוצלחת של שתי חברות קבלניות בארה"ב, וכן ולהמשך ההתרחבות בעסקיה של אלקטרה FM.

"תוצאות החברה במחצית וברבעון הינן בבחינת הפירות הראשוניים של פעולות ארגון מחדש, בהן נקטה הנהלת החברה, ואנו מעריכים שמגמת השיפור תימשך גם בהמשך השנה", אמר ישראלי. 

עוד אמר ישראלי כי "אלקטרה נדל"ן סיימה את הרבעון עם תוצאות חזקות, הממחישות את עוצמת פעילותה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב, תחום הממשיך לשמור ליהנות מביקושים ומיציבות עסקית. בהתאם לכך, גייסה אלקטרה נדל"ן 675 מיליון דולר תוך שנתיים לשתי קרנות השקעה פרטיות הפועלות בארה"ב, וזהו הישג חסר תקדים בשוק המקומי".

לאחרונה חתמה אלקו על הסכם לרכישת גרנית הכרמל, שהינה הבעלים של סופרגז – עסקה בשווי 770 מיליון שקל. ישראלי ציין: "אנו רואים בתחום הגז פוטנציאל משמעותי, ומקווים להשלים בקרוב את העסקה, בעקבותיה תיווצר לאלקו זרוע פעילות רביעית, לצד 3 החברות הציבוריות שבשליטתה. עם השלמת העיסקה תגיע מצבת העובדים בקבוצת אלקו והחברות הבנות שלה ללמעלה מ-13,000 עובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker