צמיחה חדה באלקטרה: צבר ההזמנות בעלייה וההכנסות זינקו ב-15%

עיקר הגידול מיוחס למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, למגזר שירות ואחזקה ולמגזר הזכיינות ■ הרווח התפעולי התזרימי ברבעון טיפס ב-53% ל-137 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרהצילום: זיו קורן
ערן אזרן

קבוצת אלקטרה בע"מ, מקבוצת אלקו, מסכמת את הרבעון השני והמחצית הראשונה ל-2019. הכנסות הקבוצה ברבעון עלו ב-14.3% לכ-1.72 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.51 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול מיוחס למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל, למגזר שירות ואחזקה ולמגזר הזכיינות. המניה עולה ב-2.5%.

הרווח הגולמי של אלקטרה עלה ברבעון ב-18.7% ל-156.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-131.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול מתייחס למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל ולמגזר שירות ואחזקה. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ברבעון טיפס בכ-53% לכ-137 מיליון שקל, לעומת כ-89.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי של החברה ברבעון הסתכם בכ-41.6 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה ל-46.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח - על אף הגידול בפעילות, בהכנסות וברווח התפעולי - נובעת מעלייה בהוצאות המימון, בין היתר כתוצאה מיישום בראשונה של התקן החשבונאי IFRS16. נכון לפרסום הדו"ח, צבר העבודות של אלקטרה עלה לכ-14.4 מיליארד שקל, וכולל את הפעילות בארה"ב. זאת, בהשוואה לכ-11.7 מיליארד שקל בסוף 2018.

ממאזן אלקטרה עולה כי נכון לסוף יוני סך אמצעיה הנזילים של הקבוצה (מזומנים ושווי מזומנים וניירות ערך סחירים) הסתכמו בכ-283 מיליון שקל. ההון של החברה הסתכם בכמיליארד שקל (מיוחס לבעלי המניות). במקביל לפרסום הדו"חות, אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיווידנד של 34 מיליון שקל, בנוסף לדיווידנד בסך של כ-36 מיליון שקל שחולק באפריל.

איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בע"מ: "אנו מסכמים את המחצית הראשונה של 2019 עם צמיחה משמעותית בפעילות של קבוצת אלקטרה, ועם EBITDA בקצב שנתי של למעלה מ-250 מיליון שקל, המשקף, בין היתר, את הגידול בפעילות אלקטרה FM ואת התרומה החיובית של החברות שרכשנו בתחילת השנה בארה"ב.

"במהלך התקופה זכינו במספר פרויקטים משמעותיים, כגון הקמת נתיב במסגרת פרויקט הנתיבים המהירים, שדרוג מתקן שפד"ן והקמת בית אמדוקס ברעננה, והצבר הנוכחי של הקבוצה מסתכם ביותר מ-14 מיליארד שקל ומבטיח את המשך המגמה החיובית גם בהמשך. לצד זאת דיווחנו אתמול על מכירת החזקותינו בחברות הגז הטבעי בעסקה שתניב לנו רווח נטו של כ-90 מיליון שקל לצד תזרים מזומנים גבוה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker