הרווח הכולל של הפניקס זינק ב-82% ברבעון השני של השנה

החברה סיכמהאת המחצית הראשונה של 2019 עם רווח כולל של 554 מיליון שקל, לעומת 283 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה ■ עיקר הגידול ברווח טמון בענף הביטוח הכללי

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

הפניקס סיכמה את הרבעון השני של 2019 עם רווח כולל של 197 מיליון שקל, לעומת 108 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. את המחצית הראשונה של השנה סיכמה החברה עם רווח כולל של 554 מיליון שקל, לעומת 283 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מ"מ מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון
אייל בן סימון, ממלא מקום מנכ"ל הפניקסצילום: אסנת קרסנסקי

עיקר הגידול ברווח טמון בענף הביטוח הכללי. הרווח הכולל בענף לפני מס במחצית הראשונה הסתכם בכ-434 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-106 מיליון שקל אשתקד. הרווח הכולל לפני מס ברבעון השני הסתכם בכ-289 מיליון שקל, בהשוואה לכ-45 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

התוצאות בביטוח הכללי הושפעו בעיקר מעדכון באומדני החברה בענפי רכב חובה וחבויות בעקבות פסיקת בית המשפט העליון, שלפיה שיעור הריבית לצורך היוון קצבה שנתית יהיה 3%. בהתאם לכך, קטנו ההפרשות לעתודה בענפים הללו בכ-155 מיליון שקל לפני מס בתקופת הדו"ח (חצי שנתי) וברבעון השני. בנוסף, הגידול נובע מעלייה בהכנסות מהשקעות, לרבות רווח כולל אחר, שהסתכמו בתקופת הדו"ח לכ-221 מיליון שקל, בהשוואה ל-49 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הכולל בתחום הבריאות לפני מס הסתכם בתקופה לכ-87 מיליון שקל, בהשוואה לכ-13 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השני הסתכם הרווח הכולל לפני מס לכ-72 מיליון שקל, בהשוואה להפסד כולל לפני מס של כ-22 מיליון שקל אשתקד. התוצאות בתקופת הדו"ח וברבעון השני הושפעו לרעה בעיקר מירידה בעקום הריבית חסרת הסיכון, שהגדילה את עתודת ה-LAT בענף בריאות (סיעוד) בכ-105 מיליון שקל בתקופת הדו"ח וכ-30 מיליון שקל ברבעון השני. זאת, בהשוואה להקטנת עתודות ה-LAT בכ-71 מיליון שקל בתקופת הדו"ח וברבעון השני אשתקד.

העלייה בעתודות קוזזה בחלקה מעדכון הנחות אקטואריות בסך של כ-31 מיליון שקל בתקופת הדו"ח וברבעון השני, בהשוואה להגדלת העתודות בכ-113 מיליון שקל אשתקד. מאידך, התוצאות בתקופת הדו"ח הושפעו לטובה משיפור בתוצאות החיתומיות, בעיקר בענף בריאות פרט. 

בעקבות התוצאות, הפניקס תחלק דיווידנד של 250 מיליון שקל. כמו כן, החברה הכריזה כי תחלק את כל מניות מהדרין כדיווידנד בעין לבעלי המניות של החברה, כחלק מההיערכות לחוק הריכוזיות. בעקבות זאת, סווגה ההשקעה במניות מהדרין לדו"חותיה של החברה ל-30 ביוני 2019 בכ-230 מיליון שקל כנכס מוחזק לחלוקה לבעלים. החלוקה בפועל של מניות מהדרין לבעלי מניותיה של החברה תתבצע ב-18 בספטמבר. החברה מציגה תשואה על ההון של 17.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום