רווח שיא למנורה בעקבות ביטול מסקנות וינוגרד וטיוב תיק הביטוח

החברה מדווחת על רווחי שיא ברבעון השני של 2019 ובמחצית הראשונה של השנה - 441 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 70 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ■ הגידול ברווח נובע גם מיישום פסק הדין בעניין תקנות היוון וגידול בהכנסות מהשקעות

אסא ששון
בית מנורה מבטחים ברמת גן
בית מנורה מבטחים ברמת גןצילום: עופר וקנין

חברת הביטוח מנורה מבטחים מדווחת על רווחי שיא ברבעון השני של 2019 ובמחצית הראשונה של השנה. את המחצית סיימה החברה עם רווח כולל של 441 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 70 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ואילו את הרבעון השני היא סיימה עם רווח כולל של 240 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 54 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הזינוק ברווח של הקבוצה התרחש בעיקר בזכות ענף הביטוח הכללי. הרווח הכולל לפני מס במחצית הראשונה של שנת 2019 בתחום הביטוח הכללי הסתכם ב-439 מיליון שקל, מול 98 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל לפני מס ברבעון השני של שנת 2019 בתחום הביטוח הכללי הסתכם לסך של 320 מיליון שקל, מול 46 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים
יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחיםצילום: יחסי ציבור מנורה מבטחים

המעבר לרווח בתקופת הדו"ח לעומת התקופה המקבילה אשתקד נובע בעיקר מיישום פסק הדין בעניין תקנות היוון, שהשפיע על הרווח בסך 167 מיליון שקל; גידול בהכנסות מהשקעות בסך 86 מיליון שקל; ביטול מסקנות וינוגרד וכן מטיוב תיק הביטוח האלמנטרי.

המעבר לרווח ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל אשתקד נובע אף הוא מיישום פסק הדין בעניין תקנות ההיוון, מגידול בהכנסות מהשקעות בסך 11 מיליון שקל ומשיפור בתוצאות החיתומיות והתפתחות תביעות בסך 17 מיליון שקל.

בתחום הבריאות, הסתכמו הפרמיות שהורווחו במחצית הראשונה של שנת 2019 ב- 528 מיליון שקל, מול 426 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 24%. ההפסד הכולל לפני מס במחצית הראשונה של שנת 2019 הסתכם לסך של 24 מיליון  שקל, למול הפסד של 63 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ברבעון השני בתחום הבריאות הסתכמו הפרמיות שהורווחו ב-283 מיליון שקל, מול 228 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול שהסתכם אף הוא ב-24%. הרווח הכולל לפני מס ברבעון השני של שנת 2019 הסתכם לסך של 2 מיליון שקל, מול הפסד של 35 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בפרמיות מגיע בזכות זכיה של החברה במספר מכרזי ביטוח בריאות וסיעוד גדולים.

בתחום הליבה של החברה – פנסיה וחיסכון ארוך טווח, הפקדות דמי הגמולים לקרנות הפנסיה שבניהול הקבוצה במחצית הראשונה של שנת 2019 עמדו על סך 6.1 מיליארד שקל, מול 5.6 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 9%. ברבעון השני, הסתכמו דמי הגמולים לקרנות הפנסיה ב-3.2 מיליארד שקל, מול 2.9 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 10%.

נתח השוק של מנורה מבטחים פנסיה בגביית דמי גמולים מסך דמי הגמולים הנגבים על ידי קרנות הפנסיה החדשות מסתכם ב-29%. הרווח הכולל (לפני מס) בתחום ביטוח החיים וחיסכון ארוך טווח הסתכם במחצית הראשונה ב-175 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 101 מיליון שקל, ואילו ברבעון השני של השנה הרווח הכולל הסתכם ב-29 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 78 מיליון שקל - ירידה של 63%.

מקור הירידה ברווחיות של הרבעון השני הוא תחום ביטוח החיים, שהפסיד ברבעון 23 מיליון שקל, זאת בעקבות ירידת הריבית, אשר חייבה את החברה להגדיל את כריות הביטחון שלה. לעומת זאת, בתחום הפנסיה והגמל, ברבעון השני של שנת 2019 הסתכם הרווח הכולל לפני מס מעסקי הפנסיה ב-45 מיליון שקל, מול 43 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השני של שנת 2019 הסתכם הרווח הכולל לפני מס מעסקי הגמל ב-7 מיליון שקל, מול הפסד של 5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker