גולף מתאוששת מהרבעון הראשון הקשה; סיימה את המחצית ברווח – המניה קופצת

קבוצת האופנה סיימה את הרבעון השני של 2019 עם רווח נקי של 17 מיליון שקל, לעומת הפסד של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ■ מנכ"ל החברה: "השיפור בתוצאות משתקף בין היתר בעלייה בנתוני הפדיון הממוצע למ"ר"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנות של רשת גולף
חנות של רשת גולףצילום: אנצ'ו גוש

גולף מתאוששת מהרבעון הראשון הקשה. קבוצת האופנה סיימה את הרבעון השני של 2019 עם גידול ברווח הנקי ל-17 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. המעבר לרווח נבע מעיתוי חג הפסח. במחצית הראשונה של 2019, המנטרלת את השפעת החגים, הרווח הנקי עלה ל-3 מיליון שקל, בהשוואה ל-2.1 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018. מניית גולף מזנקת בתגובה ב-15%.

"השיפור בתוצאות משתקף בין היתר בעלייה בנתוני הפדיון הממוצע למ"ר, הן הכללי והן בחנויות זהות, בתחומי הפעילות של אופנת ההלבשה והבית - שיפור בולט אל מול המגמות בשוק", הדגיש רביב ברוקמאייר, מנכ"ל גולף. הקבוצה דיווחה על צמיחה של 3.9% בפדיון למ"ר בחציון, ועלייה של 2.6% בפדיון מחנויות זהות – כלומר, חנויות שפעלו במתכונת מלאה במחצית הראשונה של 2019 ובמחצית המקבילה ב-2018. הגידול נרשם הן בתחום אופנת ההלבשה והן בתחום אופנת הבית.

מכירות קבוצת גולף הסתכמו בחציון ב-436.2 מיליון שקל, גידול של 5.2% לעומת בחציון המקביל אשתקד. הגידול נבע בעיקר מעלייה בהיקפי המכירות בכל תחומי פעילות הקבוצה. מכירות תחום אופנת ההלבשה הסתכמו בכ-165.8 מיליון שקל, לעומת כ-158.1 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הגידול במכירות בתקופת הדו"ח לעומת התקופה המקבילה אשתקד נבע בעיקר מהגידול במכירות למ"ר של תחום הפעילות.

רביב ברוקמאייר
רביב ברוקמאיירצילום: ענבל מרמרי

מכירות תחום אופנת הבית (רשת גולף אנד קו, כולל אופנת הילדים) הסתכמו בחציון בכ-218.3 מיליון שקל, לעומת כ-211.7 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הגידול במכירות נבע מגידול במכירות למ"ר של החנויות בתחום הפעילות, על אף ירידה של כ-2% בשטחי המסחר.

מכירות תחום עדיקה – שכוללות את מכירות קבוצת גולף אונליין - הסתכמו בחציון לכ-52 מיליון שקל, לעומת כ-45.7 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הגידול נבע מצמיחה בפעילות השוטפת של החברה, שמתורגמת בין היתר לגידול בלקוחות הפעילים באתר, בנוסף לגידול בהכנסות תחום הפעילות מפתיחת חנויות פיזיות נוספות של עדיקה.

"תחום אופנת ההלבשה מציג ברבעון השני ובחציון הראשון המשך מגמת שיפור וצמיחה ומעבר לרווח תפעולי. בתחום אופנת הבית אנו מציגים גידול בהכנסות בחציון הראשון ל-2019, חרף סגירת חנות הדגל בהדר יוסף. הרווח התפעולי בתחום זה ירד משילוב של כמה גורמים: היעדר הכנסות מעמלות ומשכירות בהדר יוסף, וגידול בעלויות האונליין לאור הצמיחה המואצת במכירות", אמר ברוקמאייר.  

"אנו ממשיכים להשקיע ולהרחיב את פעילות האונליין של הקבוצה, אשר באה לידי ביטוי בגידול בפעילות עדיקה לצד עליה באתרי גולף. אנו רואים בפעילות האונליין את אחד הנדבכים המשמעותיים לצמיחת החברה בשנים הקרובות ואנו פועלים במרץ להרחבתה. עדיקה ממשיכה להציג צמיחה בפעילותה המקומית לצד אינדיקציות חיוביות בפעילותה הבינלאומית ומציגה גידול מרשים בהיקף המכירות ביולי בארה"ב", הוא הוסיף.

הרווח הגולמי של גולף בחציון הסתכם בכ-272.3 מיליון שקל (כ-62.4% מההכנסות), לעומת כ-262 מיליון שקל (כ-62.7% מההכנסות) בחציון המקביל. הירידה בשיעור הרווח הגולמי נבעה בעיקר מעלייה בשער החליפין הממוצע של הדולר בחציון הראשון ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, ומעלייה בשיעור ההנחות, שקוזזו בחלקן מירידה בהפרשה לירידת ערך מלאי.

הרווח התפעולי בחציון הסתכם בכ-14.6 מיליון שקל (כ- 3.3% מההכנסות), לעומת רווח של כ-4.6 מיליון שקל בחציון המקביל. הגידול ברווח התפעולי נבע בעיקר מהשפעת היישום לראשונה של תקן 16. בנטרול השפעת תקן 16. הרווח התפעולי בתקופת הדו"ח הסתכם בכ-5 מיליון שקל. הונה העצמי של קבוצת גולף הסתכם בסוף יוני בכ-238 מיליון שקל, לעומת 309 מיליון שקל בסוף 2018. הירידה בהון בתקופת הדו"ח נובעת בעיקר מיישום תקן 16.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker