"במחיר הנוכחי - ההשקעה במניית איי.די.איי ביטוח היא השקעה ראויה"

אייל דבי, מנהל מחקר מניות בלאומי שוקי הון, סיפר כי התוצאות של החברה ברבעון השני היו מפתיעות ■ "תוצאות הרבעון מספקות לא מעט שולי ביטחון", הוא מוסיף

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישירצילום: מוטי מילרוד

איי.די.איי ביטוח (ביטוח ישיר) פירסמה הבוקר (א') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. מהדו"ח עולה כי הרווח הכולל היה 64 מיליון שקל ברבעון השני. הרווחיות הנוכחית אינה מייצגת את הרמה השוטפת, אבל גם לאחר נטרול ההשפעות וההטיות החיוביות שנרשמו ברבעון, הרווח הכולל גבוה משמעותית מזה שמשתקף במחיר המניה.

אייל דבי, מנהל מחקר מניות בלאומי שוקי הון, מספר כי במחיר הנוכחי ההשקעה באיי.די.איי היא השקעה ראויה. "התוצאות בהחלט טובות, ובמידה מסוימת מפתיעות - במיוחד ביחס לציפיות המוקדמות", אומר דבי. 

דבי בוחן את שווי השוק של החברה, שכיום מסתכם ב-1.74 מיליארד שקל, "גם אם נניח שהמכפיל הראוי לחברה כזו בשיווי משקל יציב הוא 11 (רמת תמחור מכווצת), הרי שהרווח השנתי המייצג - כפי שרואים אותו המשקיעים - ינוע סביב 160 מיליון שקל. על פי התוצאות ברבעון, כמו גם התוצאות מתחילת השנה, זו הנחה שמרנית ומחמירה", מסביר דבי.

כדי לחזק את דבריו מציין דבי כי "הסעיף המרכזי שהיטה כלפי מעלה את השורה התחתונה, היה רווח משערוך נדל"ן להשקעה - שתרם 8 מיליון שקל לרווח הכולל הנקי. בנוסף, היתה השפעה חיובית של הוראות ועדת וינוגרד - שהוסיפו 2 מיליון שקל לרווח התקופתי. גם אם נפחית 10 מיליון שקל מהרווח הכולל שדווח, הרווח המתוקן יסתכם ב-54 מיליון שקל ברבעון - יותר מהרווח שמשתקף ממחיר המניה בבורסה, שהוא 160 מיליון שקל בשנה".

דבי מעריך כי "הרווח המתוקן הוא לא הרווח המייצג מפעילות עסקית, שכן גם הוא סובל מהטיה חיובית. הכוונה היא שהרבעון האחרון נהנה מרוח גבית של שוק ההון, כך שההכנסות מהשקעות היו לטעמינו גבוהות מהממוצע. לא מזמן, לאחר פרסום תוצאות הרבעון הראשון, הערכנו את הרווח הכולל המייצג של החברה סביב 186 מיליון שקל בשנה. אנחנו משאירים את ההנחה האמורה על כנה, כאשר תוצאות הרבעון מספקות לא מעט שולי ביטחון".

דבי הוסיף כי "הרווחיות ברבעון בהחלט מרשימה, ואנחנו מסכימים שהרמה השוטפת נמוכה יותר, אבל היא עדיין גבוהה ביחס לזו המשתקפת ממחיר המניה. גם אם נניח שהרווח המייצג יפחת בשיעור של 30% מזה שדווח, וזו הנחה קשה, אזי במחיר המניה הנוכחי איי.די.איי היא השקעה ראויה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker