הרווח של ביטוח ישיר זינק ב-18% ברבעון השני

הרווח הכולל במחצית הראשונה של 2019 הסתכם לכ-115 מיליון שקל בהשוואה ל-104 מיליון שקל בתקופה המקבילה ■ החברה תחלק דיווידנד בהיקף של 70 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישירצילום: מוטי מילרוד

הרווח הכולל של ביטוח ישיר ברבעון השני של 2019 הסתכם לכ-64 מיליון שקל, כש-8 מיליון שקל מתוכם מיוחס לשערוך נדל"ן. זאת לעומת רווח כולל של 54 מיליון שקל בתקופה המקבילה, עלייה של 18.5%. כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר (א').

הרווח הכולל במחצית הראשונה של 2019 הסתכם לכ-115 מיליון שקל בהשוואה ל-104 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-10%. עוד עולה כי ביטוח ישיר תחלק דיווידנד בהיקף של 70 מיליון שקל. הגידול בתקופת הדו"ח וברבעון נובע מעלייה בהכנסות מהשקעות, גידול ברווח החיתומי בענפי חיים, בריאות ורכב חובה, שקוזזו בירידה ברווחיות החיתומית בענפי הרכוש.

פרמיות שהורווחו ברוטו צמחו ברבעון השני של 2019 בכ-3% לעומת הרבעון המקביל לכ-659 מיליון שקל. במחצית הראשונה של 2019, צמחו הפרמיות שהורווחו ברוטו בכ-4% והסתכמו לכ-1,312 מיליון שקלים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, והפרמיות ברוטו הסתכמו ברבעון השני של 2019 לכ-640 מיליון שקלים, לעומת כ-642 מיליון שקלים ברבעון המקביל.

הפרמיות שהורווחו בשייר בתחום הביטוח הכללי ברבעון השני הסתכמו ב-404 מיליון שקל לעומת סך של 453 בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל בתחום הביטוח הכללי ברבעון השני הסתכם ב-57 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 59.7 בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 4%. קיטון זה נובע בעיקרו מירידה ברווחיות החיתומית בענפי הרכוש והגדלת מרווח בשל חוסר הוודאות הרגולטורית הנלווית לסיכון בענף רכב חובה, בקיזוז עלייה בהכנסות מהשקעות והשפעת ביטול ועדת וינוגרד, שמגדילה את ריבית ההיוון לנפגעים ובכך מקטינה את כרית הביטחון הנדרשת.

מנגד, הרווח הכולל בתחום ביטוח חיים הסתכם ברבעון ב-19.6 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 14.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הוצאות מכירה, הנהלה וכלליות הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-273.3 מיליון שקל, לעומת סך של 240.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-14%. ברבעון השני הסתכמו ההוצאות ב-137.6 מיליון שקל, לעומת סך של 124.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-11%, הנובע בעיקר מצמיחה בהיקף הפעילות, שבאה לידי ביטוי בגידול בעמלות לשותפים עסקיים וכן מגידול בהוצאות השכר, בין היתר, בשל התפתחות השכר במשק, גידול בהיקף הנציגים בהלימה לצמיחה בגודל התיק והגדלת ההשקעות בתשתית הטכנולוגית.

קובי הבר, מנכ"ל החברה מסר בתגובה: "אנו מסכמים רבעון נוסף של יציבות וצמיחה מדודה ברווח הכולל מפעילות הליבה שלנו, הודות להמשך ההתמקדות ברווחיות החיתומית.

"הצמיחה הזו אינה מובנת מאליה, והיא הושגה על אף התעצמות התחרות והסביבה הרגולטורית המאתגרת, וחרף עלייה בהוצאות התפעוליות, הנובעת בין היתר מצמיחה בהיקף הפעילות ומהרחבת ההשקעות בתשתית הטכנולוגית. אנו מבצעים פעולות רבות לצורך המשך מגמת הצמיחה, בדגש על צמיחה רווחית וטיוב תיק הלקוחות הקיים.

"אנו פועלים גם לשיפור והעמקת התמחור והחיתום הדיפרנציאלי, ייעול מבנה ההוצאות והמצוינות התפעולית בדגש על הרחבת השימוש בטכנולוגיות מתקדמות. בנוסף, אנו פועלים לאיתור ופיתוח מנועי צמיחה חדשים ובהתאם לכך השקנו באחרונה פיילוט בתחום של פוליסות חיסכון, שישווקו לציבור באופן ישיר בתהליך דיגיטלי מלא בדמי ניהול הנמוכים באופן משמעותי מהמקובל בענף. אנו מאמינים כי מגוון המהלכים שאנו מובילים יהוו בסיס איתן להמשך הצמיחה בשנים הבאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker