ביג מציגה: הרווח הנקי התזרימי גדל ב-12%; המניה מזנקת

ההכנסות של ביג ברבעון עלו ב-5.3% ל-204.3 מיליון שקל, לעומת כ-193.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ■ עיקר העלייה מקורה בהמשך הרחבת הפעילות בישראל ובסרביה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מתחם ביג פאשן, אשדוד
מתחם ביג פאשן, אשדודצילום: אילן אסייג

מניית ביג מטפסת במסחר ב-5% לאחר פרסום דו"חות טובים לרבעון השני של 2019, שכללו עלייה בהכנסות והמשך הצמיחה ברווחים.

ההכנסות של ביג ברבעון עלו ב-5.3% ל-204.3 מיליון שקל, לעומת 193.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר העלייה מקורה בהמשך הרחבת הפעילות בישראל ובסרביה. ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) ברבעון השני גדלו בכ-5% ל-155.7 מיליון שקל, לעומת 148.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי התזרימי (FFO ריאלי) ברבעון עלה בכ-12% ל-93.3 מיליון שקל, לעומת כ-84 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. עיקר העלייה מקורה בחלק החברה (13%) ב-FFO של אפריקה נכסים, המשך העלייה ברווח התפעולי והירידה בעלות המימון הממוצעת.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני עלה בכ-3% ל-54.6 מיליון שקל, לעומת סך של 53.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות במחצית הראשונה של 2019 זינק בכ-82% לסכום של 186.9 מיליון שקל, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בעיקר כתוצאה מהכרה ברווח הזדמנותי של כ-94 מיליון שקל מרכישה של 13% ממניות אפריקה נכסים בחודש מארס.

ביג, שבשליטת רוני ויהודה נפתלי (58.2%), נסחרת לפי שווי של 4.1 מיליארד שקל. בבעלות החברה 55 מרכזים מניבים בישראל, ארה"ב וסרביה, בהיקף של 1.15 מיליון מ"ר ובתפוסה של כ-94%. בנוסף, החברה יוזמת שלושה מרכזים מסחריים חדשים בישראל בשטח של כ-57 אלף מ"ר מסחר וכ-135 אלף מ"ר משרדים, בהשקעה של 1.6 מיליארד שקל.

ביג דיווחה כי פדיונות הקבוצה ממרכזים מסחריים זהים – כלומר כאלה שפעלו במתכונת מלאה במחצית הראשונה של 2019 ובמחצית הראשונה של 2018 - עלו ל-2.6 מיליארד שקל, בהשוואה ל-2.55 מיליארד שקל, גידול של 1.9%. משמעות הגידול כי ביג מצליחה לפי שעה להתמודד עם "משבר הקניונים", המיוחס למעבר גובר של לקוחות לרכישה באינטרנט.

אסף נגר, משנה למנכ"ל ואחראי תחום הכספים בחברה, מסר: "אנחנו מסכמים את המחצית הראשונה של 2019 עם המשך צמיחה ושיפור בפרמטרים התפעוליים, לצד המשך גידול בפדיונות השוכרים (same centers) בישראל בשיעור של כ-2%.

"בישראל, יש לנו צבר משמעותי של פרויקטים בתכנון כשהקמת המרכז המסחרי ביהוד והרחבה של המרכז בבאר שבע, נמצאים בעיצומם. במקביל, במהלך התקופה בצענו שתי עסקות חדשות בסרביה, רכישת מרכז מסחרי בעיר אינדיג'ה ורכישת 50% מקרקע בבלגרד לצורך הקמת קומפלקס לחברת הטכנולוגיה הבינלאומית NCR שבנייתו כבר החלה.

"בארה"ב ה-NOI ברבעון השני גדל ב-5.6% בהשוואה לרבעון השני אשתקד וההכנסות התפעוליות ממרכזים זהים במחצית הראשונה של 2019 עלו בשיעור של 1.2%, כשגם לאחר תאריך המאזן המשיכה מגמת השיפור של עלייה בשיעור התפוסה ליותר מ-93%", אמר נגר. בעקבות הרווח, דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיווידנד בסך 101 מיליון שקל.

מוקדם יותר השבוע, העניקה חברת האנליזה והמחקר, איפקס קפיטל מרקטס, המלצת "קנייה" למניית ביג עם מחיר יעד של 356 שקל. המחיר מגלם פוטנציאל עלייה (אפסייד) של כ-15% ביחס למחיר המניה הבוקר בבורסה. בעקבות ההמלצה, מניית ביג עולה במסחר ב-1.5%.

"אנו ממליצים על ביג לאור איכות הניהול, והמחיר הנוח יחסית שבו המניה מתומחרת", כתב האנליסט עוז לוי. "ביג תמשיך להרחיב את פעילותה בישראל ובסרביה בתחום המרכזים המסחריים, ולראשונה באופן מהותי תיכנס גם לתחום המשרדים. מנגד, החברה תפעל למימוש חלק מהפעילות שלה בארה"ב, תוך כדי התמודדות עם סביבה עסקית מאתגרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker