ליברה הפסידה רק 1.6 מיליון שקל במחצית הראשונה; "בשנה הבאה כבר נעבור לרווחיות"

אתי אלישקוב, מייסדת ליברה, אומרת כי חברת הביטוח החדשה מכרה מאז הקמתה יותר מ-40 אלף פוליסות ■ אלישקוב הזרימה לחברה הון נוסף של 4.6 מיליון שקל, שהגיע ממכירת מניות הכשרה ביטוח שהחזיקה

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
אתי אלישקוב, מנכ"לית ומייסדת ליברה
אתי אלישקוב, מנכ"לית ומייסדת ליברהצילום: אבי מועלם

חברת הביטוח ליברה רשמה במחצית הראשונה של 2019 הפסד כולל (לאחר מס) של 1.6 מיליון שקל בלבד - כך עולה מהדו"ח לרבעון השני. החברה השיקה את פעילותה באוקטובר 2018, ובסוף 2018 הסתכם ההפסד ב-11 מיליון שקל.

לדברי אתי אלישקוב, מייסדת ומנכ"לית ליברה, "מאז השקתה מכרה ליברה יותר מ-40 אלף פוליסות, ועל פי קצב הצמיחה עד כה, אנו מעריכים כי החברה תעבור לרווחיות כבר ב-2020".

פרמיות הביטוח (ברוטו) הסתכמו במחצית הראשונה ב-39.4 מיליון שקל. ברבעון השני הן הסתכמו ב-16.8 מיליון שקל, לעומת 22.6 מיליון שקל ברבעון הראשון. את הירידה מייחסים בחברה לעונתיות בשוק הביטוח, כך שהפרמיה הנמכרת ברבעון הראשון גבוהה מיתר הרבעונים.

ההפסד הכולל לאחר מס הסתכם ברבעון השני ב-1.4 מיליון שקל, לעומת 0.2 מיליון שקל בלבד ברבעון הראשון. גם את הפער הזה מייחסים בחברה לעונתיות, וכן להטבות המס שהיו משמעותיות יותר ברבעון הראשון (נכס מס נדחה בגובה של מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת חצי מיליון שקל בלבד ברבעון השני).

עם פרסום הדו"ח הודיעה החברה גם כי אלישקוב הזרימה החודש הון נוסף של 4.6 מיליון שקל, מה שהגדיל את עודף ההון של החברה לכ-5.6 מיליון שקל. ההזרמה היתה מתוכננת, ומקור הכסף הוא במכירתה של אלישקוב את חלקה (1.22%) בחברת הכשרה ביטוח. את המניות של הכשרה רכשה אלישקוב כשעבדה בחברה, ולימים מונה למנכ"לית.

בהתייחס לתוצאות הכספיות של ליברה אמרה אלישקוב כי הן "מצביעות על המשך מגמת הצמיחה המואצת בהיקף הפעילות של ליברה, העולה על כל התחזיות המוקדמות. בשבועות האחרונים הרחבנו את סל המוצרים שלנו, השקנו ביטוחי דירה, ואנו מעריכים כי נקצור את פירות המהלך במחצית השנייה של השנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker