אלטשולר גמל מציגים: רווח נקי של שנה שלמה בחצי שנה; המניה מזנקת

הדו"ח הכספי הראשון שמפרסמת חברת הגמל של אלטשולר שחם לאחר הנפקתה משקף רבעון מוצלח ■ מספר העמיתים בקרנות הפנסיה של החברה ממשיך לצמוח, ונכון לסוף המחצית הראשונה של 2019 הסתכם בכ-70 אלף עמיתים

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל
יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמלצילום: אייל טואג

אלטשולר שחם גמל ופנסיה, שהונפקה בבורסה בתל אביב לפני כחודש, דיווחה הבוקר (ראשון) בראשונה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2019. לאחר הדיווח, מזנקת מניית החברה בכ-8%.

מהדו"חות עולה כי הרווח הנקי של אלטשולר שחם גמל לרבעון השני הסתכם בכ-20 מיליון שקל לעומת כ-11 מיליון שקל ברבעון המקביל - גידול של כ-85%. הרווח הנקי למחצית השנה הראשונה של 2019 הסתכם בכ-39 מיליון שקל, והתקרב לרווח השנתי עבור 2018 כולה שהסתכם ב-41 מיליון שקל.

הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-165 מיליון שקל, כ-29% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. הצמיחה בהכנסות הגיעה בעיקר מדמי ניהול מקופות גמל וקרנות פנסיה, שגדלו ב-28% - מ-127 ל-163 מיליון שקל. במחצית השנה גדלה שורת ההכנסות בכ-30% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בעיקר עקב צמיחה בהיקף הנכסים המנוהלים.

מספר העמיתים בקרנות הפנסיה של החברה ממשיך לצמוח, ונכון לסוף המחצית הראשונה של 2019 הסתכם בכ-70 אלף עמיתים. החברה מדווחת כי הגידול במספר העמיתים ביחס לרבעון המקביל אשתקד, לפני שנהפכה קרן הפנסיה לקרן ברירת מחדל, הוא 95%. ביחס לסוף 2018 חל גידול של כ-52.1% במספר העמיתים - וברבעון השני לבדו גדל מספרם בכ-27%.

נכסי קרנות הפנסיה של החברה גדלו במהלך תקופת הדו"ח משווי של 3.7 מיליארד שקל בסוף השנה שעברה, לכ-5.3 מיליארד שקל בסוף הרבעון השני. מדובר בגידול בשיעור של 43.8% בנכסי הקרנות, שנבע בעיקר מהמשך צמיחה הכוללת גיוס לקוחות חדשים, כתוצאה מבחירת קרן הפנסיה של החברה כאחת מארבע קרנות נבחרות על ידי רשות שוק ההון.

היקף הנכסים המנוהלים של אלטשולר גמל הסתכם בסוף הרבעון השני בכ-95.1 מיליארד שקלים, צמיחה של כ-19.5% לעומת סוף 2018. לפי החברה, בתקופה זו צמח שוק הגמל והפנסיה בישראל בכ-10% בלבד. הגידול בנכסים שאותם מנהלת החברה נבע, בין היתר, מתשואות חיוביות המשפיעות על יתרות הנכסים. כפי שמציינים בחברה, ההובלה בטבלאות התשואות תרמה גם כן לחיזוק המותג ולגידול בהעברת צבירות ובהפקדות לקופות הגמל ולקרנות ההשתלמות של החברה.

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, מסר: "אנחנו מסכמים היום רבעון מעולה עם המשך צמיחה משמעותית בכמות העמיתים ובהיקף הנכסים המנוהלים בכלל המוצרים של החברה, ובראשם קרן הפנסיה. החברה ממשיכה להוביל בדירוגי התשואות, ובשילוב עם קרן הפנסיה הנבחרת הרי שמדובר במנוע משמעותי להגדלת הפעילות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker