מגדל מסכמת את הרבעון עם רווח כולל של 21 מיליון שקל בלבד

החברה סיכמה את המחצית הראשונה של 2019 עם רווח כולל של 352 מיליון שקל, לעומת 230 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ■ האסיפה הכללית אישרה אתמול סופית חלוקת דיווידנד של 350 מיליון שקל

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
בית מגדל ביטוח
בית מגדל ביטוחצילום: יעל אנגלהרט

חברת הביטוח מגדל פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019. הרווח הכולל של החברה הסתכם ברבעון השני ב-21 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 261 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. לאחר פרסום הדו"ח, המניה של החברה יורדת ב-3.6%. 

שני אירועים השפיעו על שורת הרווח של מגדל ברבעון השני. עדכון לוחות התמותה של רשות שוק ההון, שהפחית כ-82 מיליון שקל מהרווח, והחלטת בית המשפט העליון לאמץ את המלצות ועדת קמיניץ להשאיר את ריבית ההיוון על 3%, מה שאיפשר לחברה להקטין את ההפרשות ב-140 מיליון שקל. הירידה של עקום הריבית חסרת הסיכון לטווח ארוך, והעלייה בתשואות בשווקי ההון, בעיקר על רקע עלייה בשערי המניות ושערי אגרות החוב, על אף העלייה במדד המחירים לצרכן, השפיעו גם הם על הרווחים של החברה.

במחצית הראשונה של 2019 נרשם גידול של כ-5% בפרמיות ל-12 מיליארד שקל. בנוסף, התרחש גידול של 9% בהיקף הנכסים המנוהלים ל-277 מיליארד שקל. בביטוח הכללי חלה ירידה של כ-3% בפרמיות במחצית הראשונה של 2019, והן הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל. הירידה התרכזה בעיקרה בביטוחי הרכב, ונבעה מקיטון בכמות הפוליסות ובפרמיה הממוצעת בענף רכב רכוש. בביטוח הבריאות חל גידול של 9% בפרמיות במחצית הראשונה ל-787 מיליון שקל.

בפעילות הפנסיה והגמל, על אף התחרות מצדן של קרנות ברירת המחדל, חלה עלייה ניכרת ברווח הכולל במחצית הראשונה והוא הסתכם ב-16.2 מיליון שקל, לעומת 10 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עוד עולה מהדו"ח כי נרשמה עלייה ניכרת ברווחים מהשקעות ל-9.3 מיליארד שקל, לעומת 2.2 מיליארד שקל במחצית המקבילה אשתקד.

האסיפה הכללית אישרה אתמול סופית חלוקת דיווידנד של 350 מיליון שקל. החלוקה המדוברת היתה במחלוקת מאחר שהיא אושרה זמן קצר לפני עדכון לוחות התמותה, עדכון שצפוי לפי ההערכות של מגדל להפחית ב-10% את יחס כושר הפרעון, וליצור סיטואציה שבה החברה לא יכולה לחלק דיווידנד. במגדל מדגישים שגם לאחר העדכון, עודף ההון שנותר לחברה עולה על 3 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker