בוול מארט מכרו פחות בגדי ספורט של דלתא – והרווח הנקי נפל ברבעון ב-13%

דלתא דיווחה על ירידה חדה של 12% במכירות דלתא ארה"ב, מגזר הפעילות המרכזי שלה, בשעה שהרווח המגזרי נפל מ-6.5 מיליון דולר ל-1.1 מיליון דולר בלבד ■ נשיא דלתא ארה"ב, מוריס רזניק, סיים את עבודתו בחברה לפני ימים אחדים – ובמקומו מונה סטיב מור

ערן אזרן
אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא גליל, במפעלי החברה
אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא גליל, במפעלי החברהצילום: רמי שלוש
ערן אזרן

דלתא גליל, שבשליטת אייזיק דבח, יורדת ב-3.5% לאחר פרסום הדו"חות לרבעון השני של 2019, בהם דיווחה על חולשה בפעילות בארה"ב, שכללה ירידה של 12% במכירות דלתא ארה"ב. החולשה נבעה בעיקר מקיטון במכירות ה-Activewear (בגדי ספורט) לרשת וול מארט, שהיא לקוח עיקרי של דלתא. הרווח הנקי, בנטרול הוצאות חד פעמיות, ירד ברבעון ב-13% והסתכם ב-7.9 מיליון דולר, לעומת 9.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018.

דלתא, שנסחרת לפי שווי של 2.5 מיליארד שקל, מייצרת ומשווקת של מוצרי הלבשה תחתונה, ג'ינסים ומוצרי הלבשה עליונה ממותגת. מכירות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-373.9 מיליון דולר, גידול של 10% לעומת הרבעון מקביל אשתקד. עיקר הגידול במכירות נבע מרכישת חברת ההלבשה התחתונה לגברים אמיננס הצרפתית (Eminence). בנטרול העסקה, המכירות צמחו ברבעון השני בשיעור של 4% או עלייה של 5% במונחי מטבע מקור (ללא השינויים מול הדולר).

מכירות דלתא ארה"ב ירדו ברבעון ל-107 מיליון דולר, לעומת 119 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. דלתא ארה"ב היא מגזר הפעילות העיקרי של דלתא, שמהווה קרוב ל-30% מהמכירות. פעילות המגזר הניבה רווח תפעולי של 1.1 מיליון דולר בלבד, בהשוואה ל-6.5 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. מוריס רזניק, נשיא דלתא ארה"ב, סיים את עבודתו בחברה מספר ימים לפני פרסום הדו"חות – ובמקומו מונה סטיב מור.

לצד החולשה בפעילות דלתא ארה"ב, גם מגזר רשתות הפרימיום, שכולל את המותגים 7 For All Mankind, Splendid ו–Ella Moss שנרכשו תמורת 119 מיליון דולר, עדיין לא מתרומם. במהלך הרבעון חל קיטון של 1% במכירות, או קיטון של 3% במחצית, שנבע בעיקר מירידה במכירות הערוץ הסיטונאי בארה"ב, שקוזזה בחלקה בגידול במכירות האינטרנט בארה"ב וגידול במכירות באירופה. באחרונה מינתה הרשת את סוזן סילברשטיין לנשיאת 7 For All Mankind. המגזר הניב רווח תפעולי של מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מנגד, דלתא נהנתה מצמיחה של 26% במכירות חטיבת פלח שוק עליון, שמייצרת עבור מותגים בינלאומיים כמו ויקטוריה סיקרטס ונייקי, וכן מגידול של 16% במכירות של דלתא ישראל, שנבע משיפור בקולקציית המוצרים, התרחבות רשת Fix, גידול במכירות האינטרנט ובמכירות Puma. גם באירופה נרשמה עלייה של 51% במכירות בשל רכישת אמיננס. בנטרול העסקה, נרשמה צמיחה של 5% במכירות במונחי מטבע מקור, שנבעה מגידול במכירות מוצרי שיסר ועלייה במכירות המותגים לה-קוסט ומרקו פולו (דלתא מחזיקה בזיכיון למותגים).

בשקלול כלל מגזרי הפעילות, הרווח התפעולי של דלתא ברבעון השני עלה ב-27% והסתכם ב- 14.3 מיליון דולר לעומת 11.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי לפני סעיפים חד פעמיים עלה ב-13% והסתכם ב-17.2 מיליון דולר לעומת 15.2 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד. דלתא, שמיישמת את תקן IFRS16 – נהנתה מגידול של 10% ברווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ל-37.3 מיליון דולר.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון השני של 2019 ירד ב-22% והסתכם ב-5.1 מיליון דולר לעומת 6.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, המגלם רווח  של 20 סנט למניה, לעומת רווח של 25 סנט למניה ברבעון המקביל. דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיווידנד של 9.8 סנט למניה, 2.5 מיליון דולר, שיחולק ב-3 בספטמבר. המועד הקובע לחלוקה יהיה 21 באוגוסט – כלומר, מי שיחזיק באותו יום במניה יהיה זכאי לתשלום הדיווידנד.

העסקה לרכישת אמיננס, בסכום של 125 מיליון יורו, וכן הרכישה הטרייה לרכישת קבוצת בוגארט (Bogart) מהונג קונג, הגדילו את החוב הפיננסי נטו של דלתא ל-361 מיליון דולר, לעומת 178 מיליון דולר בסוף יוני 2018. הונה העצמי של הקבוצה הסתכם ב-462 מיליון דולר, לעומת 450.1 מיליון דולר בסוף יוני 2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker