תדיראן הולדינגס: רבעון שלישי ברצף של גידול במכירות - ורווח של 20.5 מיליון שקל

הכנסות החברה ברבעון השני של 2019 הסתכמו ב-249 מיליון שקל - עלייה של 6.4% לעומת התקופה המקבילה ■ ההכנסות עדיין לא כוללות את הרכישה של חברת פח תעש, שצפויה להוסיף לחברה 160 מיליון שקל בשנה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
משה ממרוד
משה ממרוד, מנכ"ל תדריאן ובעל השליטהצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ההתחממות הגלובלית משפיעה לטובה על תדיראן הולדינגס , שסיכמה את הרבעון השני של 2019 עם רווח של 20.5 מיליון שקל - כ-33% יותר מהתקופה המקבילה ב-2018.

באחרונה הודיעה תדיראן כי תרכוש 70% מחברת קבוצת פח תעש ב-100.1 מיליון שקל. פח תעש, חברה מובילה בתחום המיזוג וטיפול באוויר במגזר התעשייתי, מביאה הכנסה ממוצעת של 160 מיליון שקל בשנה, EBITDA ממוצעת של 28 מיליון שקל ורווח נקי של 21 מיליון שקל.

הכנסותיה של תדיראן הסתכמו ברבעון השני ב-249 מיליון שקל, כ-6.4% יותר מהתקופה המקבילה בשנה שעברה - עלייה שנבעה מגידול במספר מכירות המזגנים. רווחיותה הגולמית של החברה השתפרה ב-9.6%, והסתכמה ברבעון השני ב-65.9 מיליון שקל, לעומת 60.1 מיליון שקל ברבעון השני של 2018. השיפור ברווחיות נבע מעלייה בהכנסות של החברה, והכרה ברווח בגין פרויקט ההתייעלות האנרגטית בבתי חולים. הרווח התפעולי של החברה צמח ב-4.2% ברבעון והסתכם ב-28.5 מיליון שקל - כ-11.5% ממכירות החברה.

תדיראן הצליחה לשפר את תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בחצי השנה הראשונה של 2019, כך שהסתכם ב-57.8 מיליון שקל לעומת 9.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. עיקר הגידול נבע משיפור ברווחיות וכן משינויים בהון החוזר, כתוצאה מעלייה מתונה יותר ביתר המלאי והלקוחות לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. גידול זה קוזז על ידי עלייה ביתרת הספקים של החברה. ההון העצמי של החברה הסתכם ברבעון השני ב-313.6 מיליון שקל.

משה ממרוד, מנכ"ל החברה ובעל השליטה, אמר: "אנו מסכמים רבעון עם צמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים. זהו רבעון שלישי ברציפות שבו אנו רושמים שיא במכירת מזגנים. אנו ממשיכים לחזק את אחיזתנו בשוק מיזוג האוויר הביתי בישראל, ועם הרכישה האסטרטגית של קבוצת פח תעש שעליה הודענו לאחרונה, העמקנו באופן משמעותי את חדירתנו לשוק המיזוג המסחרי והתעשייתי.

"עסקת פח-תעש מחזקת את מעמדה של תדיראן כשחקן מוביל בכלל מגזרי ומוצרי מיזוג וטיפול באוויר - ביתי, מסחרי ותעשייתי - ותומכת בתוכניות הצמיחה שלנו. בעסקה זו גלום פוטנציאל רב שאני בטוח שיבוא לידי ביטוי בעתיד. במקביל, אנו ממשיכים בקידום הפעילות הבינלאומית, שבה אנו רואים מנוע צמיחה חשוב לעתיד. בהתאם, אנו ממשיכים לבחון לעומק את השווקים הרלוונטיים עבורנו, ואת שיטת החדירה אליהם באופן שיאפשר יצירת ערך".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ