שיערוך חיובי של נדל"ן להשקעה סידר למליסרון קפיצה של 112% ברווח הנקי ברבעון השני

בעקבות התוצאות, תחלק מליסרון שבשליטת ליאורה עופר דיווידנד של 60 מיליון שקל ■ החברה נסחרת לפי שווי שיא של 9.5 מיליארד שקל, ועדיין לא ידוע אם ומתי המנכ"ל הוותיק אבי לוי יעזוב

מיכאל רוכוורגר
מנכ"ל מליסרון, אבי לוי
מנכ"ל מליסרון, אבי לויצילום: אביב אברמוב
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן המניב מליסרון , שבשליטת עופר השקעות של ליאורה עופר, מפרסמת תוצאות חיוביות לרבעון השני של 2019. מליסרון, המנוהלת על ידי המנכ"ל הוותיק אבי לוי שהודיע באחרונה על כוונתו לעזוב בקרוב את החברה, סיימה את הרבעון השני של השנה עם קפיצה של כ-112% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל, לכ-383.1 מיליון שקל.

הרווח הנקי של מליסרון עלה בעיקר בשל עליית שווי הנדל''ן להשקעה של החברה. הגידול נבע מהירידה שיעור ההיוון במרבית נכסי החברה, שהשפיעה על שיעור ההיוון המשוקלל של כלל הנכסים בכ-0.15%. שיעור ההיוון המשוקלל שלפיו מהוונים התזרימים שמייצרים נכסי מליסרון עמד נכון לסוף יוני 2019 על 7.21%.

בעקבות התוצאות, תחלק מליסרון דיווידנד של 60 מיליון שקל לבעלי מניותיה בספטמבר הקרוב. הנהנית העיקרית מהדיווידנד תהיה ליאורה עופר, המחזיקה בכ-85% מאחים עופר השקעות שמחזיקה בכ-58% ממליסרון.

את המחצית הראשונה של 2019 סיימה מליסרון, הפועלת בעיקר בתחומי הקניונים והמשרדים בישראל, עם רווח נקי של כ-520.7 מיליון שקל - עלייה של כ-68% לעומת התקופה המקבילה ב-2018.

מניית מליסרון עלתה מתחילת השנה בכ-37%, והחברה נסחרת בשוק לפי שווי שיא של כ-9.5 מיליארד שקל. השאלה הגדולה שעדיין נותרה פתוחה היא אם המנכ"ל הוותיק והמוערך לוי, שהודיע על עזיבתו לאחר שליאורה עופר לא הסכימה להיענות לדרישותיו לקבל הלוואה של כ-225 מיליון שקל לצורך הגדלת החזקותיו במליסרון לכ-10%, אכן יעזוב את החברה - או שבסופו של דבר יגיע עם עופר להבנות שיאפשרו את הישארותו.

ליאורה עופר
ליאורה עופרצילום: ורדי כהנא

מליסרון סיימה את הרבעון השני עם NOI מנכסים זהים (הכנסות תפעוליות נטו מהנכסים שהיו בידי החברה במהלך שתי תקופות ההשוואה) של כ-296 מיליון שקל - עלייה קלה של כ-1.1% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. ה-NOI מנכסים זהים של מליסרון במחצית הראשונה של 2019 הסתכם ב-586 מיליון שקל – עלייה של 0.9% לעומת התקופה המקבילה. ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות) המייצג של מליסרון גדל במחצית הראשונה של השנה בכ-3.2% לעומת התקופה המקבילה, לכ-356 מיליון שקל.

תזרים המזומנים שנבע מפעילות שוטפת במחצית הראשונה 2019 עלה ב-15 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד לכ-348 מיליון שקל. שווי הנדל"ן להשקעה עלה במהלך המחצית הראשונה של השנה בכ-558 מיליון שקל ל-17.7 מיליארד שקל.

שיעור המינוף (LTV) על נכסי החברה, המודד את היחס בין גובה החוב לשווי הנכסים, ירד מתחילת השנה לכ-51.7%, לעומת כ-53% בסוף 2018. מליסרון הציגה שיעורי תפוסה גבוהים של כ-98% במרכזים המסחריים ושל כ-95% במשרדים. החברה פירסמה את נתוני הפדיון שלה, והציגה עלייה של כ-2% בכלל הקניונים במחצית הראשונה של 2019.

ליאורה עופר, יו"ר מליסרון, ציינה בעקבות התוצאות כי "ברבעון השני לשנת 2019 המשכנו להציג שיפור בפרמטרים הפיננסיים והתפעוליים, וזאת על רקע השינויים שעובר תחום הקמעונות, ובכללם המגמות הנוגעות לתרבות הצריכה דרך האינטרנט. אנו מאמינים כי ציבור הלקוחות ימשיך להעדיף קניונים בעלי תמהיל איכותי, מגוון ואטרקטיבי, שנהנים מנגישות ונוחות בעת ההגעה אליהם. אנו נמשיך לפעול להשבחת מרכזי המסחר והקניונים שבבעלות הקבוצה, בהשבחת חוויית הקניה בהם, ובהתאמתם להרגלי הצריכה המשתנים של קהלי היעד, כפי שאנו עושים בהצלחה עד כה, וזאת כחלק מהאסטרטגיה לחזק את מעמדם כיעד המועדף לביקור מצד הקהילות השונות והסביבה הקרובה".

לוי הוסיף כי "בסיכום החציון הראשון לשנת 2019, החברה ממשיכה להפגין צמיחה עקבית במדדי הביצוע, בהתאם לתוכנית העבודה השנתית. סיימנו את פרויקט בניין מלאנוקס ביקנעם ומסרנו אותו בתחילת השנה לשוכר, והחל מחודש מארס נרשמו הכנסות באופן הדרגתי. מרבית השטחים בבניין B בפארק עופר בפתח תקוה הושכרו, ואנו בשלבי מו"מ מתקדמים לגבי שטחי המשרדים שנותרו לשיווק (כ- 3,000 מ''ר). החברה ממשיכה להציג שיעורי תפוסה גבוהים ויציבים של כ-98% במרכזים המסחריים וכ-95% במשרדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ