פריגו נופלת ב-8% לאחר שהקפיאה את מכירת החטיבה הגנרית

מנכ"ל החברה הסביר שהקפאת היוזמה מגיעה עקב "תנאי שוק מאתגרים" ■ פריגו, שנסחרת בשווי שוק של 6.5 מיליארד דולר, קיוותה למכור את החטיבה הגנרית ב-2.5 מיליארד דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מורי קסלר
מנכ"ל פריגו, מורי קסלרצילום: פריגו

מניית חברת פריגו נופלת ב-8% במסחר בבורסה של ניו יורק, לאחר שמנכ"ל החברה, מורי קסלר, הודה בשיחת ועידה שהתוכנית לפיצול או למכירת החטיבה הגנרית הוקפאה למעשה, בשל "תנאי שוק מאתגרים".

פריגו קיוותה למכור את החטיבה הגנרית שלה תמורת 2.5 מיליארד דולר, אולם נוכח הנפילה במחירי החברות הגנריות, העננה הרובצת על החברות הגנריות בעניין תיאום המחירים והעיכוב המתמשך בקבלת האישור לשווק את הגרסה הגנרית למשאף האסתמה של טבע, ProAir, נראה שיש סבירות אפסית לקבל מחיר כזה.

אולי אין זה מקרה שההכרזה על הקפאת היוזמה לפצל או למכור את החטיבה הגנרית נעשתה כמעט בו זמנית להתפטרותו של הדירקטור ד"ר ג'פרי סמית', שמונה על ידי קרן סטארבורד, המחזיקה ב-7.4% ממניותיה של פריגו בשווי של 470 מיליון דולר. קרן סטארבורד דחפה למכירת החטיבה, מתוך הערכה שבדרך זו תתומחר פריגו על פי מכפילים של חברות מוצרי צריכה שגבוהים משמעותית ממכפילי הרווח של חברות גנריות, הנתונות לשחיקה מתמדת של מחירי מוצריהן.

סטארבורד, שהפסידה סכומים ניכרים בהשקעתה בפריגו, השתלטה למעשה על החברה כשהחליפה בפברואר 2017 ארבעה דירקטורים, כולל מנכ"ל טבע לשעבר שלמה ינאי, ומינתה את סמית', מנהל ההשקעות הראשי שלה, כדירקטור. על פי הערכות, התמודדו חמש קרנות השקעה פרטיות, כולל סרברוס; CVC ;Apollo ;Altaris; ו-Carlyle על רכישת החטיבה הגנרית של פריגו - שהציגה ברבעון השני של 2019 רווח תפעולי מתואם של 66 מיליון דולר, ירידה של 17% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018. הירידה הגיעה למרות גידול של 3.4% בהכנסות ל-239 מיליון דולר ברבעון החולף בעקבות השקת מוצרים חדשים, שקוזזה חלקית על ידי שחיקת המחירים בשוק הגנרי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker