רוח חדשה בפריון? הכנסות החברה מתחום הפרסום שקרס זינקו ב-43%

הכנסות החברה מתחום החיפוש טיפסו ל-42.3 מיליון דולר ברבעון השני ■ החברה היכתה את תחזיות האנליסטים והציגה רווח של 2.9 מיליון דולר - כ-11 סנט למניה - לעומת צפי של 5-3 סנטים למניה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
דורון גרסטל, מנכ"ל פריון
דורון גרסטל, מנכ"ל פריוןצילום: דודו בכר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

האם רוח חדשה מרחפת מעל פריון  שמנהל דורון גרסטל? לאחר כמה שנים קשות, המשקיעים רוו נחת מההשקעה במניית החברה שזינקה בשנה האחרונה ב-70%.

היום (ד') מטפסת המניה בעוד 5%, על רקע התוצאות הכספיות של החברה שהציגו שיפור קל של 1% בשורת ההכנסות. אלה הסתכמו ב-63.6 מיליון דולר, ונוסף להן שיפור בשורת הרווח שעלה ב-1.9 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל, כך שהרווח הסתכם ברבעון השני של 2019 ב-2.9 מיליון דולר.

פריון, המספקת פתרונות פרסום דיגיטליים המסנכרנים בין פלטפורמות חיפוש, רשתות חברתיות ואתרי תוכן, עקפה את התחזיות של האנליסטים שצפו כי החברה תסיים הרבעון השני עם רווח של 5-3 סנטים למניה, והציגה רווח מדולל למניה של 11 סנט, הרבה מעבר ל-3 סנטים שאותם הציגה החברה ברבעון המקביל ב-2018. מי שסובל מפרסום דו"חות החברה היום הם השורטיסטים, שפתחו פוזיציות בתל אביב בהיקף של כ-4 מיליון שקל על המניה - וכעת נאלצים לסגור אותן בהפסד.

איך השתפרה פריון ברבעון הנוכחי? מתברר שהיא מצליחה להרוויח מהפעילות המסורתית של החיפוש, שהובילה לקריסתן של לא מעט ממתחרותיה - פעילות שלא מעט אנשים בתעשייה סתמו עליה את הגולל. כתוצאה ממציאת שיתופי פעולה חדשים בתחום החיפוש, הכנסותיה של פריון מתחום החיפוש צמחו ברבעון השני של 2019 ל-42.3 מיליון דולר - כ-43% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. "בפעילות החיפוש, ההשקעות הטכנולוגיות שלנו הוכיחו את עצמן, וצמחנו רבעון רביעי ברציפות ביחס לרבעונים קודמים, ורבעון שלישי ברציפות ביחס לרבעונים מקבילים", מסביר גרסטל.

הכנסות הפרסום קרסו ב-36%

מנגד, הכנסותיה של פריון בתחום הפרסום קרסו ברבעון השני ב-36% ל-21.3 מיליון דולר. לדברי גרסטל, "בפעילות הפרסום, ההשקעות באנדרטון (החברה הבת האמריקאית; ש"א) הגדילו את שיעור הרווחיות ב-8%, למרות הירידה בהכנסות. ישנה הכרה גוברת מצד סוכנויות פרסום ומותגים בערך המוסף של פתרון המיתוג הדיגיטלי המסונכרן שלנו.

"השותפות עם ספקית נתוני הצפייה האמריקאית אלפונסו (Alphonso), עליה הודענו לפני כחודש, פותחת בפנינו הזדמנויות גם בסגמנט הטלוויזיה. בתוך חודש בלבד, גדל צבר ההזמנות שלנו ב-5 מיליון דולר, הודות לשילוב טלוויזיה דיגיטלית בפתרון המיתוג המסונכרן שלנו". החברה ציינה בדו"חות שהיא מעדיפה לקחת קמפיינים פרסומיים רווחיים יותר.

בקופתה של פריון נותרו כיום 21 מיליון דולר נטו בניכוי החובות. החברה הצליחה להקטין את החוב שעמד בסוף 2018 על 40.5 מיליון דולר ל-20.8 מיליון דולר בסוף הרבעון הנוכחי. החברה נהנתה מגידול בתזרים המזומנים שהסתכם ברבעון השני ב-8.4 מיליון דולר לעומת תזרים של 2.9 מיליון דולר בלבד ברבעון המקביל ב-2018.

למנכ"ל החברה נותר להתמודד עם העובדה שהחברה לא הצליחה ברבעון השני לצמצם את עלויות רכש לקוחות ומדיה שהסתכמו ב-33.2 מיליון דולר והיוו כ-52% משורת ההכנסות. זאת, בהשוואה ל-31.1 מיליון דולר (כ-50% מסך ההכנסות) שאותם שילמה פריון על לקוחות ומדיה ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ