זינוק של 17% ברווחיות הגולמית: סאפיינס מציגה שיפור בכל הפרמטרים

חברת התוכנה הרוויחה ברבעון השני 6.8 מיליון דולר, לעומת 2 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה ■ למרות הדו"חות החיוביים, האווירה השלילית בבורסה משפיעה על מניית סאפיינס, שנופלת ב-1.1%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס
רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינסצילום: אייל טואג

ספקית התוכנה לשוק הביטוח, סאפיינס, הרוויחה ברבעון השני 6.8 מיליון דולר, לעומת רווח של 2 מיליון דולר שהציגה ברבעון המקביל ב-2018. הרווח על בסיס Non-GAAP של החברה הסתכם ב 9.5 מיליון דולר - 19 סנט למניה, לעומת 13 סנט ברבעון השני של אשתקד.

הרווחיות השתפרה בשל עלייה של 10% בהכנסות החברה, שהסתכמו ב-97.5 מיליון דולר. החברה הצליחה לשפר את הרווחיות הגולמית ב-17%, ל-31.5 מיליון דולר, וכתוצאה מכך הרווח התפעולי ברבעון השני של 2019 הסתכם ב-9.5 מיליון דולר, לעומת 4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מטה סאפיינס בחולון
מטה סאפיינס בחולוןצילום: עופר וקנין

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס אמר: "ב-2019 סאפיינס שמה לה למטרה לצמוח ולשפר את הרווחיות. ברבעון השני של השנה השגנו את שתי המטרות האלה. השיפור קשור ישירות להשגת היעדים העיקריים שהצבנו לעצמנו: לזכות בלקוחות חדשים, לבצע Cross-selling ללקוחות קיימים, למנף את יכולותינו בחו"ל ולהגדיל את היקף ההכנסות על בסיס מבנה העלויות היעיל שלנו. השיפור בשיעורי הרווחיות שלנו הוא פועל יוצא של בנייה נכונה של צוותי המכירות ומנהלי הלקוחות, וההשקעה בפעילות בחו"ל - במיוחד בהודו.

"במבט קדימה למחצית השנייה של השנה, אנו מעודדים מהפעילות העסקית שנמצאת בקנה, וצופים צמיחה שנתית של יותר מ-10%. אנו צופים הכנסות (Non-GAAP) בטווח של 323-318 מיליון דולר, ועתה אנו אף צופים שההכנסות יהיו ברף הגבוה יותר של הטווח הזה. הגידול בהכנסות והמינוף משיפור יתרונות הגודל מאפשרים לנו לשפר את התחזיות בדבר הרווחיות התפעולית (Non-GAAP) לטווח של 15.6%-15.8% בהשוואה לתחזית הקודמת שלנו, שהיתה בטווח של 15.2%-15.6%".

למרות הדו"חות החיוביים, האווירה השלילית בבורסה משפיעה על מניית סאפיינס, שיורדת ב-1.1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker