בעזרת צמיחה באשראי ובפקדונות: דיסקונט ניו יורק הרוויח 26 מיליון דולר ברבעון השני

הרווח מייצג תשואה להון של 10.4%, לעומת 11.3% ברבעון המקביל בשנה שעברה ■ תיק האשראי לציבור של דיסקונט ניו יורק הסתכם נכון לסוף יוני ב-6.4 מיליארד דולר ■ המגזין Global Finance בחר בדיסקונט כבנק הדיגיטלי הטוב ביותר בישראל

מיכאל רוכוורגר
אורי לוין מנכ"ל דיסקונט ניו יורק
אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט ניו יורקצילום: צילום: יח"צ
מיכאל רוכוורגר

בנק דיסקונט ניו יורק, שבבעלות בנק דיסקונט , פירסם היום (ג') תוצאות חיוביות לרבעון השני של 2019. דיסקונט ניו יורק, שמנוהל על ידי מנכ"ל דיסקונט הנכנס אורי לוין, הציג רווח נקי של 25.7 מיליון דולר, בדומה לרבעון המקביל ב-2018. הרווח הושפע מגידול בהכנסות, שקוזז חלקית בגלל עלייה בהוצאות על גיוס בנקאים, והשקעות בתשתיות הטכנולוגיות, כחלק מיישום התוכנית האסטרטגית הרב-שנתית של הבנק.

הרווח מייצג תשואה להון של 10.4%, לעומת 11.3% ברבעון המקביל בשנה שעברה. בתוך כך, דיסקונט ניו יורק סיים את המחצית הראשונה של 2019 עם רווח נקי של 49.4 מיליון דולר. מדובר בקצב שנתי של כ-100 מיליון דולר, המותאם ליעדים שהתווה לוין לפני שנתיים.

תיק האשראי לציבור של דיסקונט ניו יורק הסתכם נכון לסוף יוני ב-6.4 מיליארד דולר - צמיחה של 4.8% מתחילת 2019. הצמיחה בתיק האשראי סייעה לדיסקונט ניו יורק להציג ברבעון השני גידול של כ-4.5% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל, ל-79.1 מיליון דולר. בנוסף, נרשמה עלייה של 9.8% בהיקף הפקדונות במחצית הראשונה של 2019.

סניף של בנק דיסקונט
סניף של בנק דיסקונטצילום: אמיל סלמן

אחת המשימות העיקריות שיעמדו בפני לוין עם כניסתו לתפקיד מנכ"ל דיסקונט, תהיה בחירת מחליף. דיסקונט ניו יורק הוא אחד הנכסים החשובים של דיסקונט, ומהווה 20%-15% מהרווח הנקי שלו. 

בתוך כך, המגזין הכלכלי Global Finance בחר בדיסקונט כבנק הדיגיטלי הטוב ביותר בישראל, בארבע קטגוריות: הבנק הטוב ביותר ללקוחות פרטיים; הבנק הטוב ביותר לעסקים; הבנק הטוב ביותר בשירותי ה-Cash Management; והבנק החדשני ביותר בישראל.

סמנכ"ל הבנק וראש חטיבת דיגיטל ודאטה, אריק פרישמן, ציין בעקבות הבחירה כי "הזכייה מבטאת הלכה למעשה את המהפכה שאנו מובילים בשנים האחרונות, במגוון ערוצי השירות ובדיגיטל. המחויבות שלנו להיות הבנק הטוב ביותר עבור הלקוחות שלנו היא נר לרגלינו. הפרס הזה מוכיח שאנחנו בדרך הנכונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ