בזכות מיקרוסופט: אודיוקודס צמחה ב-14% ברבעון השני - וצפויה להעלות את התחזית ל-2019

מניית החברה הישראלית, שמספקת פתרונות תקשורת קולית, הגיבה בעליות לתוצאות החיוביות ■ שבתאי אדלסברג, מנכ"ל אודיוקודס ובעל השליטה בה: "המטרה שלנו היתה לצמוח ב-10% ב-2019, וכעת אנחנו מעריכים שנצמח בקצב מהיר אף יותר"

יורם גביזון
נשיא ומנכ"ל אודיוקודס, שבתאי אדלרסברג
נשיא ומנכ"ל אודיוקודס, שבתאי אדלרסברג צילום: תמר מצפי
יורם גביזון

אודיוקודס צומחת על הגב הרחב של מיקרוסופט, וצפויה להעלות את תחזית הצמיחה ל-2019. ספקית פתרונות התקשורת הקולית מבוססת אינטרנט צמחה ב-14% ברבעון השני, ועקפה את תחזית הרווח של האנליסטים בעקבות הצמיחה החזקה של פעילותה המשותפת עם MicroSoft Teams.

שבתאי אדלסברג, מנכ"ל אודיוקודס ובעל השליטה בה, אומר: "אנחנו בשוק שצומח במהירות, והגיע בקושי לחדירה של 20%. נותרנו אחד השחקנים היחידים האחרונים בתחום התשתיות לתקשורת קולית. משום כך הצמיחה שלנו, זו השנה הרביעית ברציפות, צפויה להימשך עוד כמה שנים".

אודיוקודס מספקת פתרונות תקשורת קולית שמאפשרים לעסקים ולחברות תקשורת לעבור לרשתות תקשורת מבוססות אינטרנט. החברה הרוויחה ברבעון השני 4.8 מיליון דולר, שהם 16 סנט למניה, על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) - כפול מהרווח ברבעון המקביל ב-2018 וגבוה ב-2 סנטים למניה מממוצע תחזיות האנליסטים לרווחיה ברבעון החולף. אודיוקודס הרוויחה 6.8 מיליון דולר שהם 22 סנט למניה ברבעון השני של 2019 על בסיס Non GAAP, כלומר בניכוי הוצאות הקשורות בהקצאת אופציות לעובדים ולאחר הפחתת נכסים לא מוחשיים. הרווח על בסיס Non GAAP עקף ב-4 סנטים למניה את ממוצע תחזיות האנליסטים.

מניית אודיוקודס הגיבה בעלייה של 65 לתוצאות הטובות ולרמז של אדלסברג ("אנחנו משוכנעים ביכולתנו להציג תוצאות טובות מתוכניותינו המקוריות"), ולפיו החברה תעלה את תחזיותיה ל-2019, שעומדות כיום על הכנסות של 197-191 מיליון דולר ורווח שנתי למניה על בסיס Non GAAP של 82-77 סנט.

הכנסותיה של אודיוקודס צמחו ב-13.8% ברבעון השני של 2019 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018, והסתכמו ב-49.5 מיליון דולר - נמוך ב-0.8% מממוצע תחזיות האנליסטים. "המטרה שלנו היתה לצמוח ב-10% ב-2019, וכעת אנחנו מעריכים שנצמח בקצב מהיר יותר", אומר אדלסברג. הצמיחה בהכנסותיה של החברה נבעה מגידול של 20% בהכנסות בתחום UC-SIP (רשתות תקשורת אחודות מבוססות פרוטוקול אינטרנט) לחברות ועסקים, בעיקר באמצעות השותפות שלה עם מיקרוסופט .

מיקרוסופט
מיקרוסופטצילום: © Jacky Naegelen / Reuters/ר

אודיוקודס מספקת את פונקציות התקשורת הקולית למוצרים של מיקרוסופט כמו סקייפ פור ביזנס ו-Microsoft Teams, כחלק מחבילת אופיס 365. אדלסברג ציין כי שוק זה אמור להכפיל את עצמו" מ-14 מיליארד דולר ב-2018 ל-27 מיליארד דולר ב-2022. הוא הוסיף כי חברות רבות, כמו אמזון , Slack ו-Zoom, נכנסות לתחום של מערכות תקשורת אחודות הכוללות צ'ט וידאו וקול, ומאפשרות שיתוף פעולה ארגוני. לדבריו, אודיוקודס נהנית מהעובדה שמרבית החברות שנכנסות לתחום הן חברות תוכנה שנדרשות לפתרון תקשורת ואפקליקציות, וכן שהיא הפכה לשותף המועדף בתחום תשתיות התקשורת. אדלסברג אמר שהחברה תכריז בקרוב על שותפות עם שחקן ענק בתחום זה.

אחד הגורמים לגידול בהכנסות בתחום ה UC-SIP היה שיווק קו מוצרי SBC שמספקים את פונקציות המיתוג הניהול ואבטחת התקשורת מבוססת האינטרנט . גורם נוסף שתמך בגידול בהכנסות ברבעון החולף בניגוד לתוצאות פושרות ברבעון הראשון של 2019 היו ההכנסות משירותים שגדלו ב-23.5% ברבעון השני של 2019 לעומת הרבעון המקביל ב-2018 והסתכמו ב-16.7 מיליון דולר הודות לשירותי תמיכה ולמעבר ההדרגתי של ארגונים למיקור חוץ של שירותים מקצועיים ולמודל של תשלום חודשי למנוי בהשוואה לתשלום חד פעמי עבור פרויקט כולל למשתמש כמנוי. הגידול בהכנסותיה של אודיוקודס ברבעון השני של 2019 הסתייע בפרישת רשתות תקשורת קולית חדשות שמבוססות במלואן על אינטרנט .

אדלסברג מציין שברבעון הראשון של 2019 החלו שלוש חברות תקשורת אירופיות גדולות בפרויקט להעברת רשתות התקשורת שלהן לפרוטוקול אינטרנט , ופרויקט רב שנתי זה המשיך לתדלק את הביקוש למוצריה של החברה שצופה עתה שהכנסותיה בתחום זה יגיעו ל-35 מיליון  דולר ב-2019 , עלייה של 40% לעומת 2018 .המעבר של חברות תקשורת לרשתות IP הניע גידול של 15% בהכנסות של אודיוקודס משיווק שערי גישה לרשתות תקשורת (GATEWAY ) משום שמוצרים אלה נדרשים לחיבור עסקים קטנים ובינוניים לרשתות תקשורת מבוססות אינטרנט.

הרווח הגולמי של אודיוקודס צמח ב-16% ברבעון השני של 2019 לעומת המקביל,  והסתכם ב-31.3 מיליון דולר - 63.3% מהמחזור. זאת בהשוואה ל-62.3% מהמחזור ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי של אודיקודס גדל ב-79% ברבעון השני לעומת המקביל, והסתכם ב-5.9 מיליון שקל, שהם 11.95 מהמחזור - בהשוואה ל-7.6% מהמחזור אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ