עוד דו"ח קשה לקסטרו: הפסד נקי של כ-50 מיליון שקל; המכירות בחנויות נפלו ב-19%

ההכנסות של קסטרו הסתכמו בכ-369 מיליון שקל לעומת כ-429 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – ירידה של כ-14%

ערן אזרן
מתוך קמפיין של קסטרו
מתוך קמפיין של קסטרוצילום: דודי חסון

עוד דו"ח קשה לקסטרו. חברת האופנה, שבשליטת משפחת רוטר, הפסידה ברבעון הראשון של 2018 כ-49 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. התוצאות נפגעו, בין היתר, בשל ירידה תלולה של 14% במכירות, עיתוי חג הפסח, והרחבת ההנחות בשל התחרות בענף. גם הוצאות הקשורות להתרחבות של החברה הבת קרולינה למקה לארה"ב פגעו בתוצאות.

ההכנסות של קסטרו - שמפעילה כ-470 סניפים וחנויות למותגים השונים - הסתכמו בכ-369 מיליון שקל לעומת כ-429 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – ירידה של כ-14% (ההכנסות הן על בסיס דו"ח פרופורמה, המניח איחוד מלא של תוצאות קבוצת הודיס גם ברבעון המקביל ב-2018). המכירות בחנויות זהות (כלומר, כאלה שפעלו במתכונת מלאה ברבעון הראשון של 2019 ושל 2018) קטנו בכ-18.8% ובכ-9.7% במגזרי ההלבשה והאביזרי אופנה בהתאמה, בין היתר, כתוצאה מעיתוי חג הפסח.

בתחום פעילות ההלבשה, שכולל את רשת קסטרו ומותגי ההלבשה של קבוצת הודיס, עלו ההכנסות ל-273 מיליון שקל, בהשוואה ל-245 מיליון שקל. חרף העלייה, ההפסד המגזרי הסתכם בכ-31 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 6 מיליון שקל ברבעון המקביל. בתחום האביזרים, ההכנסות הסתכמו בכ-95 מיליון שקל, וההפסד התפעולי הסתכם בכ-16 מיליון שקל (ברבעון המקביל ב-2018 לא היה קיים תחום פעילות אביזרי אופנה בקבוצה).

מהדו"ח עולה כי החברה מתקשה למכור, ורשמה זינוק בימי המלאי ל-210 לעומת 138 ברבעון המקביל (ימי מלאי הם יחס פיננסי המלמד על מספר הימים שבו אמור להימכר מלאי הסחורה בחברה). פעילותה השוטפת של הקבוצה הניבה תזרים חיובי של 18 מיליון שקל ברבעון, ירידה לעומת תזרים של 32 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הרווח הגולמי הסתכם בכ-195 מיליון שקל (52.7% מהמכירות) לעומת כ-240 מיליון שקל (55.9% מהמכירות) ברבעון המקביל אשתקד. השחיקה ברווחיות הגולמית נובעת מעלייה בשיעור ההנחות ומעליית שער הדולר ביחס לשקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הוצאות המכירה והשיווק נשארו זהות לאשתקד עקב יישום תקן 16 - בדבר חכירות תפעוליות, שמעביר חלק מהוצאות התפעול לסעיף המימו, וכללו הוצאות שיווק בגין השקת פעילות קרולינה למקה בארה"ב.

הוצאות ההנהלה והכלליות הסתכמו בכ-24 מיליון שקל לעומת כ-20 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול בהוצאות הנהלה וכלליות נובע מעיבוי כוח האדם במערך הדיגיטל של הקבוצה והקמת הפעילות של קרולינה למקה בארה"ב.

מנכ"ל קסטרו, גבי רוטר, מסר עם פרסום הדו"ח: "קבוצת קסטרו נמצאת במרכזו של תהליך אסטרטגי נרחב וחובק לכלל מותגי הקבוצה, הכרוך בהשקעות ארוכות טווח, נרחבות וגדולות. בשנה האחרונה קבוצת קסטרו השקיעה בהרחבת השדרה הניהולית ובשינויים ארגוניים עם מנהלים חדשים, צעירים ומוכשרים מהטובים בישראל.

"מתחילת 2019 השקנו את מותג האיפור האיטלקי KIKO MILANO עם פתיחת שתי חנויות ראשונות בישראל ובמרץ 2019 השקנו אתר אינטרנט מקוון ייעודי לשוק הישראלי. באפריל 2019 השקנו את אתר האינטרנט של מותג המשקפיים קרולינה למקה ארה"ב יחד עם כוכבת העל העולמית קים קרדישיאן. במאי 2019 השקנו את אתר האינטרנט המקוון של אורבניקה בישראל.

"אנו נמצאים בתהליך פיתוח מתקדם ומושקע של השקת אתרי אינטרנט חדשים ומושקעים בטכנולוגיות החדישות בעולם של המותגים קרולינה למקה ישראל, לאדילה, טופ טן, איב רושה, הודיס וקסטרו. מהלכים אסטרטגיים ארוכי טווח אלה כרוכים בהשקעות משמעותיות של כלל מותגי הקבוצה, הן בהשקעה לפיתוח אתרי דיגיטל חדשים למותגי האופנה המובילים בישראל, והן בפיתוח שדרה ניהולית מתקדמת צעירה וחדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker