למרות הסכסוך בין בעלי השליטה: מישורים עברה לראשונה לרווח תזרימי נקי

מישורים הציגה ברבעון רווח תזרימי נקי של כ-2.1 מיליון שקל, לעומת FFO שלילי של כ-0.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ■ המנכ"ל דניאל לבנטל: "בשנתיים האחרונות אנו מתמקדים באסטרטגיה שתיצור חברה מניבה, חזקה ותזרימית"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל

ברקע הסכסוך בין בעלי השליטה, חברת הנדל"ן מישורים פירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019. לראשונה בתולדותיה, סיימה החברה את הרבעון ברווח תזרימי נקי (FFO, סולו מורחב) חיובי של כ-2.1 מיליון שקל, לעומת FFO שלילי של כ-0.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. ההכנסות התפעוליות נטו (NOI, סולו מורחב) עלו בכ-41% לכ-17 מיליון שקל, לעומת הרבעון המקביל.

מישורים, שנסחרת לפי שווי של כ-230 מיליון שקל, עוסקת בניהול נכסים מניבים, מסחריים ומשרדים בישראל ובארה"ב, וכן בתחום המלונות, אתרי נופש ואירוח בקנדה ובארה"ב, באמצעות אחזקה של 49% בסקייליין, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל.

קבוצת מישורים, המאחדת את תוצאות החברה הבת סקייליין, סיימה את הרבעון הראשון עם עלייה של כ-22% בהכנסות לכ-179 מיליון שקל, לעומת כ-147 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי עלה בכ-54.6% והסתכם בכ-24.1 מיליון שקל, לעומת כ-15.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בשורה, התחתונה, מישורים סיימה את הרבעון ברווח נקי (מיוחס לבעלים) של כ-0.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-6.4 מיליון שקל ברבעון  המקביל אשתקד.

"תוצאות הרבעון מהוות עבורנו המשך ישיר לשנה הטובה אותה סיכמנו ב-2018, בה בלטה מגמת התחזקות ה-FFO לצד התקדמות משמעותית בשאר הפרמטרים התפעוליים", אמר דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים. "בשנתיים האחרונות אנו מתמקדים באסטרטגיה ליצירת חברה מניבה, חזקה ותזרימית כאשר לראשונה ברבעון זה אנו רואים את הפירות.

"פעילות הסולו של מישורים ממשיכה להציג ביצועים חזקים, תוך המשך מיקוד ושיפור הפעילות וביצוע עסקאות אטרקטיביות נוספות כפי שביצענו בשנים האחרונות. אנו מסתכלים קדימה ל-2019 ואחריה בציפייה רבה ומאמינים ביכולתנו לשמור על המגמה החיובית ולהמשיך ליישם בהצלחה את התכניות העסקיות של החברה".

גיל בלוטרייך ואלכס שניידרצילום: תומר אפלבאום

ממאזנה של מישורים עולה, כי ההון העצמי המיוחס לבעלים הסתכם בכ-463 מיליון שקל, נכון לסוף מארס 2019. יתרות הנזילות של הקבוצה הסתכמו בכ-218.1 מיליון שקל - מתוכם כ-142 מיליון שקל בידי החברה סולו (ללא סקייליין). לחברה נכסים בישראל בשווי של כ-185 מיליון שקל, לא משועבדים וללא חוב פיננסי, וכן כ-7.3 מיליון מניות סקייליין הנסחרות לפי שווי שוק של כ-210 מיליון שקל, שאינן משועבדות וללא חוב פיננסי. בנוסף, לסקייליין מסגרות אשראי לא מנוצלות בסך של כ-17.5 מיליון דולר.

בתחילת השבוע דיווחה מישורים כי לאחר מו"מ מתקדם שארך כמה שבועות ואף הוארך פעמיים, שני בעלי ההשליטה – אלכס שניידר וגיל בלוטרייל, לא מימשו את מנגנון "ההיפרדות" ביניהם. זאת, לאחר ששניידר לא מימש את האופציה לרכישת מניותיו של בלוטרייך. אי מימוש האופציה פירושו כי שניידר ובלוטרייך מחזיקים יחד במישורים, בשעה ששני הצדדים עדיין מסוכסכים.

בינואר האחרון חתמו שניידר ובלוטרייך על הסכם פשרה בעקבות סכסוך שפרץ ביניהם - שלוש שנים לאחר שנהפכו לשותפים במישורים. הסכם הפשרה כלל מתן אופציית Call לשניידר לרכישת מלוא מניותיו של בלוטרייך (37.6%). באפריל הוארך התוקף למימוש האופציה בחודש, עד ל-26 במאי – וזאת על רקע המו"מ שהתנהל בין הצדדים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker