מיטב דש מציג עלייה ברווחיות, אבל קרן ברירת המחדל מדשדשת

ההכנסות מקופות הגמל והפנסיה ברבעון הראשון של השנה ירדו ב-2.5%, בעקבות הירידה בדמי הניהול הממוצעים ■ העליות החדות במדדי המניות והאג"ח ברבעון זה היו עיקר מקור הרווח של החברה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דשצילום: רמי זרנגר

מיטב דש מציג עלייה של 39% ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2019 של ל-32 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 23 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - כך עולה מהדו"ח שפירסם היום (שלישי) בית ההשקעות.

הצמיחה נובעת בעיקר מעלייה ברווח התפעולי וברווח מניירות ערך, לאחר קיזוז של עלייה בהפחתת נכסים בלתי מוחשיים והוצאות מסים. כלומר, העליות החדות במדדי המניות והאג"ח ברבעון הראשון של השנה היו עיקר מקור הרווח של החברה.

הסעיף המעניין ביותר בדו"ח הוא קופות הגמל. בית ההשקעות זכה להיות קרן ברירת המחדל, וככזה הוא היה אמור למשוך כספים רבים לקרן הפנסיה המוזלת שלו. בדו"ח מציינת החברה כי נכסי קופות הגמל והפנסיה שבניהול הקבוצה, נכון לסוף מארס 2019, הסתכמו ב-53.5 מיליארד שקל, לעומת 50.6 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של 6%. מקורו של חלק מהגידול הוא בעליית ערך הנכסים.

קרן הפנסיה הנבחרת של בית ההשקעות היא הגדולה ביותר מבין בתי השקעות - בסך כ-10 מיליארד שקל. ואולם ההכנסות מקופות הגמל והפנסיה הסתכמו ברבעון הראשון ב-79 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 81 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 2.5%. ההסבר לירידה זו הוא ירידה בדמי הניהול הממוצעים.

ברבעון זה הושלם המיזוג בין חברת הקרנות לבין חברת תעודות הסל תכלית. חברת הקרנות של בית ההשקעות, המנוהלת על ידי רפי ניב, היא חברת הקרנות הגדולה בשוק. היא ממשיכה להוביל את שוק קרנות הנאמנות עם נכסים בשווי של יותר מ-35 מיליארד שקל וממשיכה בגיוסים בקרנות הנאמנות המסורתיות. הכנסות הקבוצה מקרנות נאמנות הסתכמו ברבעון הראשון של 2019 ב-52 מיליון שקל, בהשוואה ל-48 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה בהכנסות נובעת מעלייה בהיקף הנכסים המנוהלים תוך כדי יציבות בדמי הניהול.

הכנסות החברה מקרנות הסל ומקרנות המחקות הסתכמו ברבעון הראשון של 2019 ב-27 מיליון שקל, בהשוואה ל-21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בגידול של 29%. היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון הראשון של 2019 היה 131 מיליארד שקל, בהשוואה ל-129 מיליארד שקל ב-2018.

ההכנסות של בית ההשקעות הסתכמו ב-235 מיליון שקל ברבעון הראשון, גידול של 9% בהשוואה להכנסות של 216 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA המנוטרלת ברבעון הראשון של 2019 גדלה ב-40% והסתכמה ב-80 מיליון שקל, בהשוואה ל-57 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מעלייה ברווח התפעולי ומהעלייה ברווח מניירות ערך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker