רבעון שיא למנורה: הרווח הכולל עלה ל-203 מיליון שקל - דו"חות Q1 - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רבעון שיא למנורה: הרווח הכולל עלה ל-203 מיליון שקל

הרווח הכולל של החברה ב-2018 כולה הסתכם ב-180 מיליון שקל ■ הזינוק ברווחיות - בזכות שוק ההון וטיוב תיק הביטוח של מנורה

מנכ"ל מנורה מבטחים, יהודה בן אסייאג

חברת הביטוח מנורה מבטחים סיכמה את הרבעון הראשון של 2019 עם רווח כולל של 203 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 180 מיליון שקל בשנת 2018 כולה. כך עולה מהדו"ח של מנורה שפורסם היום (ב'). מנורה היא הראשונה מבין חמש חברות הביטוח הגדולות שמדווחת על תוצאותיה. לאחר פרסום התוצאות, עולה מניית החברה ב-1.8%.

הזינוק ברווחיות של מנורה אינו מפתיע, והוא צפוי להיות בכל חברות הביטוח. הסיבה העיקרית היא שברבעון הראשון של 2019 היו עליות חדות במדדי המניות והאג"ח, שתרמו רבות לרווחיות של מנורה. למעשה העלייה במרווח הפיננסי (הכנסות מהשקעות בניכוי התשואה המובטחת למבוטחים) בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד היא זו שהשפיעה על תוצאות הקבוצה. העלייה ברווח המיוחסת למרווח הפיננסי הסתכמה ברבעון הראשון בכ-259 מיליוני שקל לפני מס.

עוד עולה מהדו"ח כי ההכנסות מדמי ניהול במגזר ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח הסתכמו בכ-266 מיליון שקל, לעומת סך של כ-216 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בדמי הניהול נובע משיפור התשואה על הנכסים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, וכנגזר מכך בגידול בדמי ניהול משתנים בסך של כ-37 מיליון שקל לעומת התקופה המקבילה ב-2018. בנוסף, חל גידול בדמי הניהול הקבועים בשל גידול בהיקף הנכסים ביחס לתקופה המקבילה.

גורם נוסף שתרם לרווחיות החברה הוא טיוב תיק הביטוח האלמנטרי של החברה. הטיוב כלל פרידה מסוכנים הפסדיים ושימור סוכנים רווחיים. הכנסות מפרמיות ביטוח כללי שהורווחו ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-1.03 מיליארד שקל אל מול 1.06 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-2.7%. הירידה בפרמיות נובעת בעיקר מקיטון בפרמיה הממוצעת. למרות זאת, בזכות הטיוב של התיק, הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח כללי הסתכם לסך של כ-119 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019, למול רווח כולל של 52 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ההפסד הכולל לפני מס בתחום הבריאות הסתכם ברבעון שחלף בכ-31 מיליון שקל מול הפסד של כ-28 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהפסד נובע בעיקר מהשפעת השינוי בעקום הריבית חסרת הסיכון, בתוספת פרמיית אי נזילות שמשפיעה על בדיקת נאותות העתודות, שינוי שגרם לגידול בהוצאה. הגידול בהפסד נבע גם מגידול בהוצאות הנהלה וכלליות, עמלות, הוצאות שיווק והוצאות רכישה אחרות כתוצאה מהגידול במכירות, ומנגד מגידול ברווח החיתומי ובמרווח הפיננסי (הכנסות מהשקעות בניכוי התשואה המובטחת למבוטחים).

ההון העצמי של הקבוצה נכון לסוף מארס הסתכם בכ-3.9 מיליארד שקל, אל מול כ-3.6 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. התשואה שהושגה על ההון העצמי, במונחים שנתיים, היתה כ-21.6% ברבעון הראשון של 2019.

סך הנכסים הפיננסיים המנוהלים על ידי מנורה הסתכמו בכ-196 מיליארד שקל. נכסי קרן הפנסיה מבטחים החדשה, קרן הפנסיה החדשה הגדולה בישראל, הסתכמו בתום הרבעון בסך של כ-122 מיליארד שקל, לעומת כ-107 מיליארד שקל בתום הרבעון הראשון 2018, גידול של כ-14%. מנורה מבטחים החזיקה בתום הרבעון הראשון של 2019 בנתח שוק של כ-34.06% מבין קרנות הפנסיה החדשות. היקף נכסי קופות הגמל המנוהלים על ידי הקבוצה הסתכם בכ-28.6 מיליארד שקל, מתוכם כ-4.8 מיליארד שקל בקופות גמל מבטיחות תשואה. תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#