בעקבות גידול בהיקף הפעילות: הרווח הנקי של מזרחי טפחות עלה ב-18% ל-404 מיליון שקל

למרות סיום חקירת המס, מזרחי יחזור לחלק דיווידנד רק החל מהרבעון השני ■ מנכ"ל מזרחי טפחות: "הדו"ח הכספי של מזרחי טפחות ברבעון הראשון של 2019 מצביע על המשך ההתרחבות בפעילות הבנק, תוך צמיחה בכל הפרמטרים המרכזיים"

מיכאל רוכוורגר
אלדד פרשר
אלדד פרשרצילום: תומר אפלבאום

בנק מזרחי טפחות פירסם תוצאות חיוביות לרבעון הראשון של 2019, מהן עולה כי הבנק סיים את הרבעון עם רווח נקי של 404 מיליון שקל - עלייה של כ-18% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. השיפור ברווח נבע בעיקר מגידול בהיקף הפעילות. הרווח של מזרחי מגלם תשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) של 11.3% לעומת 10.3% ברבעון המקביל.

על אף שהותיר מאחוריו את חקירת המס בארה"ב שעלתה לבנק כ-800 מיליון שקל, בינתיים מזרחי טפחות לא חזר לחלק דיווידנד לבעלי מניותיו. הדבר יקרה החל מהרבעון השני של 2019.

תיק האשראי לציבור של מזרחי עלה במהלך הרבעון הראשון ב-1% ועמד על 196.3 מיליארד שקל, נכון לסוף מארס 2019. יחס היעילות התפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) של מזרחי עמד נכון לסוף מארס 2019 על 58.1% - היחס הטוב במערכת.

"הדו"ח הכספי של מזרחי טפחות ברבעון הראשון של 2019 מצביע על המשך ההתרחבות בפעילות הבנק, תוך צמיחה בכל הפרמטרים המרכזיים: בהיקפי האשראי והפקדונות, בהכנסות המימון ובסך כל ההכנסות, בהון העצמי ובסך כל המאזן", מסר המנכ"ל אלדד פרשר, והוסיף כי "תיק האשראי של הבנק גדל ברבעון הראשון ב-6.9% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כשהתפלגות הצמיחה באשראי מלמדת על המשך הגברת המיקוד העסקי, כפי שנקבע בתוכנית האסטרטגית. האשראי לעסקים זינק ב-11.5% לעומת הרבעון המקביל – צמיחה המגיעה מכל הסגמנטים העסקיים, כשבמקביל הכנסות המימון מפעילות זו טיפסו ב-13.8% בהשוואה לרבעון הראשון ב-2018, כתוצאה מהגידול בהיקף האשראי העסקי והשיפור ברווחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker