בעקבות גידול בהיקף הפעילות: הרווח הנקי של מזרחי טפחות עלה ב-18% ל-404 מיליון שקל

למרות סיום חקירת המס, מזרחי יחזור לחלק דיווידנד רק החל מהרבעון השני ■ מנכ"ל מזרחי טפחות: "הדו"ח הכספי של מזרחי טפחות ברבעון הראשון של 2019 מצביע על המשך ההתרחבות בפעילות הבנק, תוך צמיחה בכל הפרמטרים המרכזיים"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלדד פרשר
אלדד פרשרצילום: תומר אפלבאום

בנק מזרחי טפחות פירסם תוצאות חיוביות לרבעון הראשון של 2019, מהן עולה כי הבנק סיים את הרבעון עם רווח נקי של 404 מיליון שקל - עלייה של כ-18% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. השיפור ברווח נבע בעיקר מגידול בהיקף הפעילות. הרווח של מזרחי מגלם תשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) של 11.3% לעומת 10.3% ברבעון המקביל.

על אף שהותיר מאחוריו את חקירת המס בארה"ב שעלתה לבנק כ-800 מיליון שקל, בינתיים מזרחי טפחות לא חזר לחלק דיווידנד לבעלי מניותיו. הדבר יקרה החל מהרבעון השני של 2019.

תיק האשראי לציבור של מזרחי עלה במהלך הרבעון הראשון ב-1% ועמד על 196.3 מיליארד שקל, נכון לסוף מארס 2019. יחס היעילות התפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) של מזרחי עמד נכון לסוף מארס 2019 על 58.1% - היחס הטוב במערכת.

"הדו"ח הכספי של מזרחי טפחות ברבעון הראשון של 2019 מצביע על המשך ההתרחבות בפעילות הבנק, תוך צמיחה בכל הפרמטרים המרכזיים: בהיקפי האשראי והפקדונות, בהכנסות המימון ובסך כל ההכנסות, בהון העצמי ובסך כל המאזן", מסר המנכ"ל אלדד פרשר, והוסיף כי "תיק האשראי של הבנק גדל ברבעון הראשון ב-6.9% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כשהתפלגות הצמיחה באשראי מלמדת על המשך הגברת המיקוד העסקי, כפי שנקבע בתוכנית האסטרטגית. האשראי לעסקים זינק ב-11.5% לעומת הרבעון המקביל – צמיחה המגיעה מכל הסגמנטים העסקיים, כשבמקביל הכנסות המימון מפעילות זו טיפסו ב-13.8% בהשוואה לרבעון הראשון ב-2018, כתוצאה מהגידול בהיקף האשראי העסקי והשיפור ברווחים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker