עוד רבעון חזק לוויקס - מעלה את תחזית ההכנסות שלה ל-2019

ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו ב-174.3 מיליון דולר, עלייה של 27% בהשוואה לשנה הקודמת ■ וויקס תגיש בימים הקרובים בקשה לחדש את האישור לרכישת מניות של החברה בשווי של עד 100 מיליון דולר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משרדי וויקס בתל אביב
משרדי וויקס בתל אביבצילום: Baz Ratner/רויטרס

חברת בניית האתרים וויקס רושמת רבעון נוסף שכולל צמיחה חזקה. ההכנסות של החברה ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו ב-174.3 מיליון דולר, עלייה של 27% בהשוואה לשנה הקודמת. שיעור הגבייה הגיע ל-200.4 מיליון דולר, עלייה של 26% בהשוואה לשנה הקודמת. וויקס עקפה את התחזית שלה בשני פרמטרים אלה.

בין הגורמים שתרמו לגידול בהכנסות ובשיעור הגבייה ניתן למנות את הגידול בממוצע ההכנסות למנוי ב-9%, בהשוואה לשנה הקודמת. בנוסף, נרשם שיא בגידול מספר המשתמשים הרשומים לסך של 6.6 מיליון, תוספת של למעלה מ-180 אלף משתמשי פרימיום נטו.

ההפסד הנקי על בסיס GAAP ברבעון הראשון של 2019 התסתכם ב-30.7 מיליון דולר, או 0.62 דולר למניה, בהשוואה להפסד נקי של 19.8 מיליון דולר, או 0.42 דולר למניה, ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP ברבעון הראשון של 2019 הסתכם ב-1.5 מיליון דולר, או 0.03 דולר למניה, בהשוואה להפסד נקי על בסיס Non-GAAP של 2.7 מיליון דולר, או 0.06 דולר למניה, ברבעון המקביל אשתקד.

מזומנים נטו שנבעו מפעילות שוטפת ברבעון הראשון של 2019 הגיעו ל-35.1 מיליון דולר, בעוד שהשקעות ברכוש קבוע הסתכמו לסך של 5 מיליון דולר. הדבר הוביל לתזרים מזומנים חופשי של 30 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים מזומנים חופשי בסך 21.4 מיליון דולר ברבעון הראשון אשתקד. מדובר גידול של 40% בהשוואה לשנה הקודמת. 

"הצמיחה בהכנסות מדגישה את ההצלחה של האסטרטגיה שלנו"

"התוצאות ברבעון מעידות על פתיחה חזקה של השנה", אמר מנכ"ל ושותף מייסד של וויקס, אבישי אברהמי, "ברור לנו שישנה דרישה ניכרת ליצירת נוכחות אונליין, ולראייה למעלה מ-6.5 מיליון משתמשים חדשים נרשמו לוויקס ברבעון. אנחנו גם מתרגשים לייצר הזדמנות חדשה לצמיחה באמצעות השקעה בשלב הבא של שירות הלקוחות. אנו מאמינים שאבולוציה זו תביא לצמיחה בהכנסות, דרך שיפור בהמרת משתמשים ומכירת מוצרים חדשים תוך העלאת רמת שירות הלקוחות. אני מאוד מרוצה מהתוצאות שלנו ברבעון הזה וממשיך להתרגש לקראת המשך השנה". 

ליאור שמש, סמנכ"ל הכספים של החברה, הוסיף כי "הצמיחה בהכנסות מדגישה את ההצלחה של האסטרטגיה שלנו להגדיל את הגביה למנוי, בהמשך למגמת העלייה שהתחלנו לראות ברבעון הקודם. אנו מעלים את התחזית של ההכנסות והגביה לשנה הקרובה, שיביאו לידי ביטוי את ההצלחות של תחילת השנה". 

וויקס מציינת כי בכוונתה להגיש בימים הקרובים בקשה לבית משפט לחדש את האישור לרכישת מניות של החברה בשווי של עד 100 מיליון דולר. לפי החוק בישראל, החברה חייבת לקבל אישור מבית המשפט לפני יישום בפועל של תוכנית הרכישה. האישור הנוכחי יפוג ב-30 ביוני 2019, ווויקס מצפה לחדשו. נכון לסוף הרבעון שהסתיים ב-31 במארס, לא בוצעה שום רכישה של מניות על ידי וויקס.

החברה הציגה תחזית שנתית מעודכנת המשקפת גם את ההשפעה של השינויים בשערי החליפין. במקרה שבו שערי המטבעות היו נשארים קבועים מפברואר 2019, היום שבו פורסמה התחזית השנתית, החברה היתה מעלה את תחזית הגביה לכל השנה בכ-2 מיליון דולר נוספים ל-824-832 מיליון דולר.

התחזית השנתית כוללת בתוכה גם את ההשפעה של התרחבות שירות הלקוחות, שתדרוש השקעה של כ-15 מיליון דולר ב-2019. ללא השקעה זו, תחזית תזרים המזומנים החופשי ל-2019 היה עומד על 141-137 מיליון דולר. על בסיס שנתי, הרחבת פעילות זו תדרוש כ-20 מיליון דולר. בחברה מאמינים שהשקעה זו תייצר ב-2020 צמיחה נוספת בגבייה של כ-5%. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker