סרגון זכתה בחוזה של 3.4 מיליון דולר בגינאה המשוונית

החברה נבחרה על ידי חברת התקשורת הסלולרית MUNI לשדרג ולהרחיב את הרשת הסלולרית שלה לאספקת שירותי 4G בכיסוי האזורים היבשתיים במדינה והאי בו שוכנת עיר הבירה ■ סרגון החלה לספק את ההזמנה ברבעון הראשון של 2019 ומעריכה שתסיים את הפרויקט כבר השנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל סרגון, עירא פלטי
מנכ"ל סרגון, עירא פלטיצילום: עופר וקנין

סרגון , המפתחת ומייצרת ציוד תשתית לרשתות תקשורת אלחוטיות, נבחרה על ידי MUNI, חברת תקשורת סלולרית בגינאה המשוונית, לשדרוג והרחבת הרשת הסלולרית שלה לאספקת שירותי 4G בכיסוי האזורים היבשתיים במדינה והאי בו שוכנת עיר הבירה.

MUNI מצפה להשיג כיסוי ארצי לתקשורת סלולרית רחבת פס ולגשר על הפער הדיגיטלי שבין עיר הבירה לחלקיה האחרים של המדינה. כחלק מהפרויקט, בסך 3.4 מיליון דולר, התקינה סרגון קו תמסורת בתחום תדרי המיקרוגל שאורכו 240 ק"מ במפרץ גינאה מאזור החוף לאי.

סרגון החלה לספק את ההזמנה ברבעון הראשון של 2019 ומעריכה שתסיים את הפרויקט כבר השנה. החברה מציינת שהפתרון שתספק ל-MUNI יאפשר לה להבטיח איכות שירות גבוהה לרשת הסלולרית של הדור הרביעי באמצעות משאבים נמוכים משמעותית במונחי צריכת אנרגיה ושטח נדל"ני במגדלי תקשורת.

סרגון, שמנוהלת על ידי עירא פלטי, הרוויחה 11.6 מיליון דולר במחזור של 86 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2018, בהשוואה לרווח של 7.2 מיליון דולר במחזור של 87 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. הירידה בהכנסותיה של החברה נובעת מנסיגה בהכנסותיה של החברה בהודו, שהיא השוק העיקרי שלה שסיפק 38% מהמחזור ב-2018 - אך רק 25% מההכנסות ברבעון הרביעי של השנה.

הגידול ברווח נבע מהטבת מס של 6 מיליון דולר שנרשמה ברבעון החולף הודות לניצול הפסדים צבורים. הרווח התפעולי של סרגון צמח ב-6.5% ברבעון הרביעי של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, והסתכם ב-23 מיליון דולר. סרגון נסחרת בשווי של 284 מיליון דולר לאחר ירידה של 6% מתחילת 2018 ועלייה של 31% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker