הכשרת הישוב נהנית מתנופת הבנייה בפולין: ההכנסות ב-2018 עלו בכ-40%

בתחום ייזום ובנייה בחו"ל רשמה הקבוצה ב-2018 עלייה של 74% בהכנסות ל-153 מיליון שקל, בהשוואה ל-88 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017 ■ הקבוצה עברה לרווח נקי של 46 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 6.6 מיליון שקל ב-2017

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישובצילום: ורדי כהנא
ערן אזרן

קבוצת הכשרת הישוב , שבשליטת משפחת נמרודי, נהנתה ב-2018 מהתנופה בבנייה בפולין – והציגה שיפור בתוצאותיה הכספיות. ההכנסות ב-2018 עלו ב-41.5% ל-549.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-388 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

לאחר יישום התוכנית האסטרטגית, יותר מ-90% מההכנסות של הקבוצה מקורם בנדל"ן. באחרונה חתמה הקבוצה על מכירת פעילות רשת רימונים – שסווגה בדו"חות כפעילות שהופסקה.

מבט על גדנסק מגגות בזיליקת סנט מריצילום: משה גלעד

בתחום השכרת נכסים רשמה הכשרת הישוב גידול של 9.3% בהכנסות ב-2018  ל-282 מיליון שקל, בהשוואה ל-258 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר העלייה בהכנסות נובע מגידול בהיקפי שטחים מניבים בפארקים הלוגיסטיים בחברה הבת MLP וכן משינויים במט"ח. הרווח מהשכרת נכסים עלה ב-2018 ב-5.2% ל-181 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 172 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בתחום ייזום ובנייה בחו"ל רשמה הקבוצה עלייה של 74% בהכנסות ב-2018 ל-153 מיליון שקל, בהשוואה ל-88 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017. הגידול בהכנסות נובע מכך שב-2018 נמסרו יותר דירות לרוכשים, בהתאם לעיתוי סיום הבנייה של הפרויקטים, שאינו מתפלג באופן אחיד לאורך התקופות. הרווח מעסקות הבנייה עלה ב-2018 ל-21 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 19 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הפרויקטים לבנייה למגורים, המניבים כיום לחברה הכנסות מעסקי בנייה: בפולין - פרויקט "אאורה סקיי" ו"אאורה גארדן" בוורשה ופרויקט "אאורה גדנסק", וברומניה - פרויקט "ג'ייקוב פארק" בבוקרשט. במסגרת הצפי לשנה הקרובה ציינה החברה כי להערכתה יתקבלו היתרי בנייה לקרקעות שנרכשו בוורשה ובגדנסק, ובכוונתה להתחיל בבנייה ובמכירות ולפעול לרכישת קרקעות נוספות לבנייה למגורים בפולין.

בתחום ייזום ובנייה בישראל, הכשרת הישוב מדווחת על המשך פיתוח הפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, שבייזומם השקיעה 7 מיליון שקל ב-2018, בהשוואה ל-14 מיליון שקל אשתקד. החברה ציינה כי עם הבשלת כלל הפרויקטים בשנים הקרובות, בכפוף להשלמת החתימות הנדרשות וקבלת האישורים, יישארו בידיה 10,000 יחידות דיור למכירה.

הרווח התפעולי של הכשרת הישוב הוכפל ב-2018 ל-333.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-169.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול משקף שיפור במגזרים השונים ועליית ערך של נדל"ן להשקעה, כתוצאה מגידול בערכם של נכסים בחברה, מהמשך התרחבות הפארקים הלוגיסטיים בפולין, והתקדמות הבנייה של קמפוס הכשרת הישוב בבני ברק, שבניית מגדל המשרדים הראשון בו צפויה להסתיים במהלך השנה.

החברה עברה ב-2018 לרווח נקי של 46 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), בהשוואה להפסד של 6.6 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות) בתקופה המקבילה ב-2017. המעבר לרווח נבע בין היתר ממכירת נכס ביפו, שהניבה רווח של 31 מיליון שקל, ועליית ערך בסך 21 מיליון שקל בגין מכירת נכס במתחם התחיה ביפו. החברה תחלק לבעלי המניות דיווידנד של 20 מיליון שקל, על חשבון רווחי 2018.

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב, ציין: "בהתאם לאסטרטגיה של הקבוצה להתמקד בפעילות הליבה בתחומי הנדל"ן, חתמנו באחרונה על ההסכם עם רשת מלונות דן למכירת בתי המלון המוחזקים על ידי מלונות הכשרת הישוב. השלמת העסקה תביא לחיזוק איתנותה של החברה ולהגברת התנופה המשמעותית וקצב הפיתוח בכל התחומים: בפרויקטים רחבי ההיקף שאנו יוזמים, ובראשם קמפוס הכשרת הישוב, במרכז העסקים של בני-ברק ומגדל בית מעריב.

"במקביל, החברה ממשיכה לאתר מנועי צמיחה התואמים את החוזקות והיתרונות שלה, ובמסגרת זו בכוונת החברה להגיש  השנה, ביחד עם קבוצת שותפים, הצעה במכרז שפרסם משרד הביטחון לצורך ביצוע פרויקט איחוד המרכזים הלוגיסטיים של צה"ל בשלושה מחנות מרכזיים, לאחר שנבחרה כאחת מחמש המתמודדות הסופיות במכרז".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker