מזרחי אולץ להקים ועדת בדיקה להסדר בארה"ב; הרווח הנקי צנח

בעקבות דרישתה של המפקחת על הבנקים, יקים מזרחי ועדה לבחינת ההסדר שאליו הגיע עם משרד המשפטים בארה"ב ■ במקביל דיווח הבנק על ירידה של 10% ברווח הנקי ב-2018 והודיע שלא יחלק דיווידנד

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשר
מנכ"ל מזרחי טפחות, אלדד פרשר צילום: תומר אפלבאום

בנק מזרחי טפחות פירסם הבוקר את תוצאתיו הכספיות ל-2018. הבנק סיים את השנה עם ירידה של 10.5% ברווח הנקי לעומת 2017, ל-1.2 מיליארד שקל. תיק האשראי לציבור עלה בשנה החולפת ב-7.3% לעומת התקופה המקבילה, ל-194 מיליארד שקל. בעקבות חקירת המס בארה"ב, מזרחי לא יחלק דיווידנד גם בגין הרבעון הרביעי של 2018.

הבנק הודיע כי בעקבות דרישתה של המפקחת על הבנקים, חדוה בר, הוא יקים ועדה בלתי תלויה שתבחן את ההסדר שאליו הגיע עם משרד המשפטים בארה"ב - לאור מעורבותו של הבנק בחקירת מס, הנוגעת לסיוע ללקוחות אמריקאים בהעלמות מס. בראש הוועדה יעמוד שופט בדימוס.

במסגרת ההסדר סוכם בין מזרחי למשרד המשפטים האמריקאי כי הבנק ישלם קנס של 195 מיליון דולר, לעומת דרישה של משרד המשפטים לתשלום בסך 342 מיליון דולר. ההסדר לא כלל התייחסות לנושאי משרה בכירים בבנק.

מדובר בוועדה במתכונת דומה לוועדת גורן שהיתה בבנק לאומי, בעקבותיה חוייבו בכירים בבנק - לשעבר המנכ"לית גליה מאור היו"ר, לשעבר יו"ר הדירקטוריון איתן רף ולשעבר ראש חטיבה בינלאומית צבי איצקוביץ - להשיב בונוסים מצטברים של כ-5 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker