לאחר ירידה של 13% ברווח הכולל: ביטוח ישיר תחלק דיווידנד של 25 מיליון שקל

החברה סיכמה את 2018 עם רווח כולל של 174 מיליון שקל כתוצאה מהשפעות חריגות ■ סך הדיווידנד שיחולק בגין רווחי 2018 יסתכם ב-95 מיליון שקל ■ המנכ"ל הפורש רביב צולר נהנה מעלות שכר של 2.4 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישירצילום: מוטי מילרוד
אסא ששון

ביטוח ישיר רשמה ירידה של 13% ברווח הכולל לשנת 2018, כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר (ראשון). החברה סיכמה את 2018 עם רווח כולל של 174 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 201 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בביטוח ישיר ציינו כי הקיטון נובע בעיקרו מהשפעות חריגות ברבעון הרביעי, לרבות השפעות שוק ההון, השפעות ענף רכב חובה והוצאות בעלות אופי חד פעמי.

עוד עולה מהדו"חות כי ביטוח ישיר תחלק דיווידנד של 25 מיליון שקל, כך שסך הדיווידנד שיחולק בגין רווחי 2018 מסתכם ב-95 מיליון שקל. את הרבעון הרביעי של השנה סיכמה החברה עם רווח כולל של 2.1 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 52.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017. הקיטון ברווח הכולל נובע בעיקרו מירידה משמעותית בהכנסות מהשקעות בעקבות תשואות שליליות בשוק ההון, וכן מהרעה בתוצאות החיתומיות בענפים רכב חובה, בריאות וענפי רכוש אחרים. השפעות אלה קוזזו בחלקן על ידי שיפור משמעותי ברווח החיתומי בענף ביטוח רכב רכוש. 

סך הפרמיות ברוטו של ביטוח ישיר צמחו בכ-8% והסתכמו בכ-2.6 מיליארד שקל, לעומת סך של כ-2.4 מיליארד שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הצמיחה נובעת בעיקר מגידול מתמשך במספר הלקוחות ובהיקף הפעילות במרבית הענפים שבהם פועלת החברה, אשר קוזזה בחלקה על ידי ירידת תעריפים בענף רכב מקיף. הפרמיות שהורווחו ברוטו צמחו בכ-12% והסתכמו בכ-2.6 מיליארד שקל, לעומת סך של כ-2.3 מיליארד שקל אשתקד.

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי צמחו בכ-7% והסתכמו בכ-2 מיליארד שקל, לעומת סך של כ-1.9 מיליארד שקל אשתקד. צמיחה זו נובעת בעיקר מגידול מתמשך במספר הלקוחות ובהיקף הפעילות במרבית הענפים שבהם פועלת החברה, אשר קוזזה בחלקה על ידי ירידת תעריפים בענף רכב רכוש ברבעון הרביעי של 2018.

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח חיים וחיסכון לטווח ארוך צמחו בכ-7% והסתכמו בכ-291 מיליון שקל לעומת כ-273 מיליון שקל ב-2017. הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח חיים, ללא חסכון לטווח ארוך, צמחו בכ-12% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה נובעת בעיקר מהגידול נטו בהיקף הפעילות ובמספר הלקוחות בחברה.

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח בריאות צמחו בכ-16% והסתכמו בכ-254 מיליון שקל, לעומת סך של כ-219 מיליון שקל אשתקד. הצמיחה נובעת מהגידול נטו בהיקף הפעילות ובמספר הלקוחות.

המנכ"ל הפורש רביב צולר נהנה מעלות שכר של 2.4 מיליון שקל, והמנכ"ל הנכנס קובי הבר נהנה מעלות שכר של 1.4 מיליון שקל. נציין כי מדובר בשכר מחודש יולי, אז מונה לתפקיד. המשנה למנכ"ל, יעקב סבן, נהנה מעלות שכר של 2.1 מיליון שקל. עלות השכר של חמשת הבכירים הסתכמה ב-8.6 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker