למרות המשבר בענף: עלייה של 3.3% בפדיונות בקניוני עזריאלי

הרווח הנקי של הקבוצה מפעילות זינק בכ-10% ב-2018 ■ עזריאלי תחלק דיווידנד של 560 מיליון שקל לבעלי מניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של מגדל הספירלה שמתוכנן במרכז עזריאלי בתל אביבצילום: KPF

קבוצת עזריאלי פירסמה תוצאות חיוביות בפעילות הליבה הנדל"נית לרבעון הרביעי ולשנת 2018 כולה. הכנסותיה התפעוליות נטו (NOI) זינקו ב-2018 בכ-10% לכ-1.52 מיליארד שקל.

ההכנסות התפעוליות נטו מנכסים שהיו בידי הקבוצה גם ב-2018 וגם ב-2017, טיפסו בכ-1% לעומת 2017. ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי מפעילות שוטפת בניכוי השפעות חד-פעמיות) גדל בכ-23% והסתכם בכ-1.25 מיליארד שקל. החברה הודיעה על חלוקת דיווידנד של 560 מיליון שקל לבעלי מניותיה.

ה-FFO ללא תרומת הדיור המוגן גדל בכ-11% והסתכם בכ-1.1 מיליארד שקל. הרווח הנקי מפעילות בניכוי השפעות חד-פעמיות קפץ בכ-10% והסתכם בכ-962 מיליון שקל. מדובר ברווח בקיזוז השפעת שיערוכי נדל"ן, רווח מהחזקות במניות בנק לאומי ולאומי קארד, ודיוודנדים נטו ממס והשפעת הפחתת מס.

שיעור התפוסה במגזר הקניונים היה 98%, ובמגזר המשרדים בישראל הוא הסתכם ב-99% (לא כולל שטחים בנכסים שבנייתם הושלמה ונמצאים לראשונה בשלבי אכלוס).

במהלך הרבעון הרביעי של השנה שעברה חל גידול בפדיונות בקניוני עזריאלי (נכסים זהים) בשיעור של כ-3.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. במהלך 2018 גדלו הפדיונות בקניוני עזריאלי בשיעור של כ-3.3% לעומת 2017, ובנכסים זהים נרשם גידול של כ-2.3% באותה תקופה.

במהלך 2018 הקבוצה השקיעה כ-1.9 מיליארד קשל בנדל"ן להשקעה, בייזום, הקמת נכסים חדשים ובשדרוג והשבחת נכסים קיימים.

ישנו את קו הרקיע של תל אביב

דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה, אמרה: "2018 היתה שנה מצוינת לקבוצת עזריאלי. שנה של המשך צמיחה והתפתחות בכל תחומי הליבה, והוכחה נוספת לעוצמה של הכלכלה הישראלית. הדנ"א היזמי של הקבוצה מאפשר לנו לפתוח את 2019 עם צבר יוצא דופן של פרויקטים בשלבי ייזום שונים בשטח של מאות אלפי מ"ר, אשר יתרמו בשנים הבאות בצורה משמעותית להמשך הצמיחה והשגשוג של הקבוצה.

"בשנה זו חשפנו את פרויקט הדגל הבא של הקבוצה - מגדל הספירלה, פרויקט מיוחד, בולט וחדשני שצפוי לשנות את קו הרקיע של תל אביב. אני משוכנעת שבשנת 2019 נמשיך להיות חברת הנדל"ן המניב המובילה והחזקה בישראל".

דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאליצילום: זיו קורן

אייל חנקין, מנכ"ל הקבוצה, מסר: "אנו מסכמים שנה חזקה עם צמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים. תחום המשרדים נהנה מביקושים ערים ותרומתו ההולכת וגדלה לתוצאות, צפויה להמשיך. ברבעון האחרון, חתמנו על הסכם שכירות בשטח של כ- 20,000 מ"ר למשרדים עם חברת בזק לתקופה של 10 שנים, בפרויקט המנור חולון. בתחום המסחר והקניונים המשיכה החברה להציג ביצועים טובים עם גידול מרשים בפדיונות. במהלך השנה המשכנו בהשקעות המשמעותיות בנכסים הקיימים, ובחיזוק התמהיל בקניוני הקבוצה תוך הגדלת אפשרויות הבילוי והפנאי.

"ברבעון האחרון של 2018, פתחנו את פרויקט פאלאס מודיעין אשר הינו פרויקט הדיור המוגן הראשון שיזמנו והקמנו מראשיתו, ומתאכלס מאז פתיחתו בקצב גבוה. אנו ממשיכים במרץ בפיתוח  מספר פרויקטים במקביל והשקענו השנה כ-1.9 מיליארד שקל בייזום, ברכישת נכסים חדשים ובשדרוג והשבחת נכסים קיימים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker