אלוט עקפה את התחזיות וצופה צמיחה של 13% ב-2019

חברת אלוט ממשיכה למנף את קשריה המסחריים הממושכים עם חברות התקשורת הוותיקות - ומציגה תוצאות טובות מתחזיות האנליסטים ■ מניית החברה מגיבה בעלייה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סייבר
צילום: Kacper Pempel / רויטרס

אלוט הפסידה 1.8 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018, על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP), שהם 5 סנטים למניה - ירידה של 58% בהשוואה להפסד שרשמה ברבעון המקביל ב-2017.

החברה הפסידה 455 אלף דולר, שהם סנט למניה, על בסיס Non GAAP, כלומר בנטרול הוצאות הקשורות להקצאת אופציות לעובדים, הפחתת נכסים לא מוחשיים והוצאות לרה-ארגון. ממוצע תחזיות האנליסטים היה להפסד של 2.7 סנטים למניה ברבעון החולף.

ארז ענתבי, מנכ"ל אלוט
ארז ענתבי, מנכ"ל אלוט

אלוט צופה להכנסות של 110-106 מיליון דולר ב-2019 - כלומר צמיחה ממוצעת של 12.7% בהשוואה ל-2018, שגם בה הציגה אלוט צמיחה דו ספרתית של 17%. מניית אלוט מגיבה לדו"חות הכספיים הטובים ולתחזית ל-2019 בעלייה של 8.45% במחזור של 5 מיליון שקל, סכום גדול פי חמישה מהמחזור היומי הממוצע במניה.

אלוט מפתחת תוכנה לניתוח דאטה ואופטימיזציה של הקצאת רוחב פס ברשתות תקשורת, וכן מוצרים להגנת סייבר ואבטחת מידע המותקנים ברשתות של חברות התקשורת הגדולות. מוצריה של אלוט, שמנוהלת על ידי ארז ענתבי, מגנים מאיומים כמו נוזקה, ניצול כוח המחשוב לכריית מטבעות קריפטו, הגנה ממתקפות כופר וניסיון לגניבת מידע רגיש.

הכנסותיה של החברה צמחו ב-16% ברבעון הרביעי של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו ב-27 מיליון דולר - גבוה ב-7% מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסותיה של החברה ברבעון החולף. ענתבי ציין כי החברה צמחה בשני השווקים שלה - התחום המסורתי של ניתוח דאטה ברשתות תקשורת (DPI) ותחום אבטחת הסייבר.

בתחום ניתוח דאטה מחזיקה אלוט בשליש משוק עולמי של 300 מיליון דולר לשנה; ומתחרה בחברת סנדויין (Sandvine) הקנדית, שנרכשה ב-2017 על ידי פרנסיסקו פרטנרס ומחזיקה בשני שליש מהשוק. ענתבי ייחס את צמיחת החברה בתחום זה לכניסה לשווקים חדשים באסיה, ולעלייה בנתח של החברה על חשבון סנדויין - ומציין כי השוק עצמו אינו צומח בשל הירידה בהשקעות הוניות של חברות התקשורת הגדולות.

אלוט צמחה גם בתחום אבטחת הסייבר, מנוע הצמיחה העיקרי של החברה. זאת, בין השאר הודות ליכולתה להציע למפעילי התקשורת מוצר משלים שיותקן ברשתות התקשורת; לא יחייב את צרכן הקצה למאמץ בעת ההתקנה; ויהיה מקור נוסף של הכנסות והגדלת ההכנסה הממוצעת מהלקוחות - למשל על ידי שיווק מוצר שמאפשר להורים למנוע מילדיהם גישה לאתרי פורנו או לתכנים אלימים.

ענתבי ציין שחברת וודפון, אחת הלקוחות הגדולים של אלוט, משווקת את מוצרי אבטחת הסייבר של החברה ב-10 מדינות באירופה, כמו ספרד, איטליה, אנגליה וגרמניה. וודפון גובה מהלקוחות יורו אחד לחודש, מה שמגדיל את ההכנסה הממוצעת מהלקוחות ב-5%. לדברי ענתבי, אלוט פונה למספר רב של חברות תקשורת קווית וסלולרית וזוכה לעניין רב - כך שצבר החוזים נמצאים במו"מ מלא, והחברה מצפה לחתום על כמה עסקות גדולות שישפיעו על תוצאותיה הכספיות מעבר ל-2019.

הרווח הגולמי של אלוט על בסיס Non GAAP צמח ב-19% ברבעון הרביעי של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, והסתכם ב-18.9 מיליון דולר - שהם 70.3% מהמחזור, בהשוואה ל-68.4% מהמחזור במקביל ב-2017. החברה רשמה הפסד תפעולי על בסיס Non GAAP בסך 99 אלף דולר ברבעון החולף, לעומת הפסד תפעולי של 1.3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. הפעילות השוטפת של אלוט ייצרה עודף של 757 אלף דולר בתזרים המזומנים ברבעון הרביעי של 2018, בהשוואה לעודף תזרימי של 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker