רבעון מוצלח לקמטק: הרווח התפעולי המתואם קפץ ב-72% ל-3 מיליון דולר

הכנסות החברה צמחו ב-38% לשיא של 28.8 מיליון דולר; עם זאת, רוב התוצאות היו מתחת לתחזיות האנליסטים

ערן אזרן

קמטק, ספקית הפיתרונות להאצת תהליכי ייצור, מציגה רבעון מוצלח עם גידול מרשים בפרמטרים החשבונאיים, אך עם זאת אי עמידה בתחזיות האנליסטים: חברת ההיי-טק ממגדל העמק, הנסחרת במקביל בנסדא"ק ובתל אביב, רשמה גידול של 72% ברווח התפעולי המתואם לכ-3 מיליון דולר - אך נמוך מתחזיות האנליסטים לרווח של 3.9 מיליון דולר.

החברה הצליחה לקבוע שיא הכנסות של 28.8 מיליון דולר - צמיחה של 4.8% לעומת הרבעון הקודם, וצמיחה של 38% לעומת הרבעון המקביל ב-2010.

"אנו ממשיכים בתנופה מתחילת 2011 ואני שמח להציג הכנסות המהוות שיא כל הזמנים עבור קמטק", ציין רועי פורת, מנכ"ל קמטק לאחר פרסום התוצאות. "במהלך הרבעון רשמנו צמיחה חזקה בעסקי המעגלים המודפסים שלנו, למרות האטה קלה בעסקי המוליכים למחצה שלנו. הגיוון בעסקינו סייע לנו להישאר במסלול הצמיחה ברבעון זה".

ואכן, החברה דיווחה כי בענף המוליכים למחצה נרשמה ירידה של 5% במכירות המוצרים בעקבות האטה בשוק, אך הירידה קוזזה בעלייה של כ-19% במכירות המוצרים לשוקי המעגלים המודפסים.

קמטק מספקת פתרונות אוטומטיים להאצת תהליכי יצור, באמצעות פיתוח ושיווק טכנולוגיות עבור שלוש תעשיות עיקריות: מוליכים למחצה, מעגלים מודפסים ומצעים ל-IC. החברה מציעה מענה טכנולוגי לצרכים של תעשיות אלה, באמצעות פתרונות ייעודיים המבוססים על פלטפורמה רחבה ומתקדמת של טכנולוגיות בהן, הדמיה חכמה, עיבוד תמונה, Ion milling, ו-Digital material deposition. החברה נסחרת בתל אבי בלפי שווי שוק של 290 מיליון דולר.

בדומה לשאר החברות הנסחרות בנסדא"ק, תוצאותיה של קמטק מוצגות הן על פי כללי החשבונאות הרגילים (GAAP) והן בצורה מתואמת בניכוי של סעיפים שאינם תזרימיים כמו אופציות לעובדים, מוניטין ונכסים בלתי מוחשיים אחרים (Non-GAAP). בשורת הרווח התפעולי המתואם רשמה החברה גידול של כ-72% ל-3 מיליון דולר. אולם, הרווחיות התפעולית קטנה מ-20% במהלך הרבעון המקביל ל-10% ברבעון הנוכחי. מה שתרם לירידה ברווחיות היה גידול בהוצאות המכירה וההנהלה.

גם בשורת הרווחים, קמטק החמיצה את תחזיות האנליסטים. בעוד האנליסטים צפו רווח מתואם של 11 סנט למניה, החברה סיימה את הרבעון ברווח של 10 סנט למניה. סך הרווח הנקי הסתכם בכ-2.9 מיליון שקל - גידול של 109% אך נמוך מתחזית של 3.3 מיליון דולר. למרות אי העמידה בציפיות האנליסטים, מניית החברה מגיבה כעת בעלייה של כ-3% - מה שאכן מלמד כי מדובר בתוצאות טובות.

"במבט קדימה, למרות שמרבית המקבילים לנו בשוק המוליכים למחצה רואים המשך האטה בשוק בעתיד הנראה לעין, אנו רואים דווקא מומנטום טוב בהזמנות, וצופים הכנסות ברבעון הבא הדומות להכנסות הרבעון השני של 27.5-29.5 מיליון דולר", סיכם מנכ"ל החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker