בתוך פחות מחצי שנה: אקירוב מכר מניות לאומי בשווי של 200 מיליון שקל

המכירה בוצעה באמצעות אלרוב נדל"ן ■ שערוכים חיוביים ושיפור בביצועים במלונות מצודת דוד וממילא בירושלים הקפיצו את ההכנסות של אלרוב – והרווח ברבעון השלישי של השנה הוכפל לעומת מקבילו אשתקד - ל-163 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלפרד אקירובצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

אלפרד אקירוב, באמצעות אלרוב נדל"ן , מכר מניות בנק לאומי בשווי של כ-200 מיליון שקל בין יולי לסוף נובמבר השנה – כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה אלרוב נדל"ן. לאחר המכירה, שהניבה רווחים של כ-95 מיליון שקל, שווי האחזקות של אלרוב במניות לאומי קטן ל-517 מיליון שקל. בינואר-ספטמבר 2018, רשמה אלרוב נדל"ן רווח של כ-127 מיליון שקל בדו"חות מעליית ערכן של מניות לאומי שברשותה, (3.5%) וממימושים של מניות בשוק.

אלרוב נדל"ן, הנסחרת לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל, מחזיקה ב-37 נכסים מניבים, בעיקר באירופה, וכן במלונות מצודת דוד וממילא בירושלים, במלון קונסרבטוריום אמסטרדם, בקפה רויאל בלונדון ובמלון לוטסיה בפריז. את החברה מנהל אקירוב בעצמו, שמונה למנכ"ל זמני (בנוסף לתפקיד היו"ר) במקומו של המנכ"ל הקודם, רון גלר.

הכנסות אלרוב ברבעון השלישי הסתכמו בכ-455 מיליון שקל, גידול של כ-57.4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקרו מעלייה בשווי ההוגן של הנכסים ברבעון הנוכחי, בסך כ-127 מיליון שקל, עקב חתימת הסכמי שכירות מהותיים בשני נכסים מניבים בשווייץ. הגידול קוזז בחלקו מרישום הוצאות רכישה חד פעמיות בגין רכישת נכסים מניבים חדשים בלונדון .

דמי השכירות מהנכסים המניבים בישראל ובחו"ל הסתכמו בכ-84 מיליון שקל בהשוואה ל-79 מיליון שקל ברבעון המקביל, גידול של כ-6.3%. דמי השכירות הצפויים להתקבל על בסיס שנה מלאה מהנכסים בחו"ל מסתכמים בכ- 250 מיליון שקל, וכוללים 184 מיליון שקל משווייץ, 19 מיליון שקל מצרפת ו-47 מיליון שקל מלונדון.

ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מהנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל הסתכמו ברבעון השלישי בכ-82 מיליון שקל, בהשוואה ל-NOI של כ-76 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 7.9%. העלייה נבעה מגידול בסך כ-6 מיליון שקל בהכנסות מדמי שכירות ודיור מוגן באזור מסחרי ממילא בירושלים, ומרכישת שני נכסים להשקעה נוספים בלונדון.

מגדלי אקירוב בתל אביבצילום: עופר וקנין

תחלק עוד דיווידנד בזכות הכפלת הרווח

העודף התפעולי ממלונות אלרוב – שנהנית מהגידול בתיירות לישראל - הסתכם ברבעון השלישי בכ-18 מיליון שקל. בנטרול מלון לוטסיה, שנפתח באופן מדורג ביולי האחרון, הסתכם העודף התפעולי לכ-30 מיליון שקל, בהשוואה ל-18 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול נובע מהשיפור המשמעותי במלונות מצודת דוד וממילא, שהושפע בין היתר מהמשך מגמת העלייה בתיירות הנכנסת לישראל ב-2018, לצד שיפור בעודף התפעולי במלון קפה רויאל בלונדון. עם זאת, בשקלול הוצאות פחת (הוצאה שאינה תזרימית), המלונות של אלרוב עדיין מפסידים – 10 מיליון שקל ברבעון השלישי.

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של אלרוב הסתכם ברבעון לכ-163 מיליון שקל, לעומת 83 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נבע בעיקר מהשערוכים החיוביים שביצעה החברה ברבעון, לצד השיפור בביצועים התפעוליים במלונות ובנדל"ן המניב המסחרי. הרווח העלה את ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות לכ-4.3 מיליארד שקל, לעומת כ-4 מיליארד שקל בסוף 2017.

בעקבות הרווח הרבעוני, אלרוב הכריזה על דיווידנד על חשבון 2018, בסך  24.4 מיליון שקל, או 1.01 שקל למניה. באפריל כבר ביצעה החברה חלוקות דיווידנד עבור 2018, בסך כ-35 מיליון שקל - כ-1.45 שקל למניה.

אקירוב ציין כי "השיפור שאנו מציגים בפעילותם של מלונות הקבוצה, נובע הן משיפור משמעותי של המלונות מצודת דוד וממילא בירושלים, והן מהשיפור במלונות הקבוצה באירופה (מלון הקונסרבטוריום באמסטרדם וקפה רויאל בלונדון). כמו כן, בהתאם לתחזיות שאנו מפרסמים, אנו מעריכים כי העודף התפעולי של בתי המלון ב-2018 (לא כולל לוטסיה) צפוי להסתכם לכ-117 מיליון שקל, וכי מגמת השיפור והצמיחה צפויה להימשך גם בשנים הבאות.

אקירוב הוסיף: "יולי נפתח מחדש באופן מדורג מלון לוטסיה,שהיה סגור במשך כארבע שנים לצורך שדרוג והסבה, על מנת שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים המאפיינים את יתר מלונות הקבוצה. בגינו רשמנו לראשונה שערוך בהיקף של כ-160 מיליון שקל. להערכתנו, המלון יתחיל לתרום לעודף התפעולי של מלונות הקבוצה החל ב-2019".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker