הרווחים בעדיקה וגולף אנד קו לא קיזזו ההפסד בפעילות המסורתית; מניית גולף צוללת

קבוצת האופנה דיווחה על הפסד של 2 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017 ■ ההפסד נבע בעיקר מהפעילות המסורתית של גולף - בסך 7.6 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חנות הדגל החדשה של גולף & קו בבני ברק
חנות הדגל החדשה של גולף & קו בבני ברקצילום: שי אפשטיין

מניית קבוצת האופנה גולף צונחת במסחר ב-8%, לאחר פרסום הדו"חות הכספיים. החברה, שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטניק, דיווחה על הפסד של 2 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה, לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. ההפסד נבע בעיקר מהפעילות המסורתית של גולף, שקוזזה רק בחלקה מהרווחים בחברות בנות עדיקה (69%) וגולף אנד קו (100%).

מכירות הקבוצה ברבעון השלישי הסתכמו ב-223.7 מיליון שקל, גידול של כ-5% לעומת 213.3 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה, הנובע בעיקרו מגידול בפעילות רשת האופנה המקוונת עדיקה. הקבוצה דיווחה כי הפדיון הממוצע למ"ר ברבעון השלישי של השנה בחנויות מגזרי אופנת הבית (גולף אנד קו) ואופנת ההלבשה הסתכם ב-1,073 שקל - ירידה של 2.5% לעומת כ-1,101 שקל ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, הפדיון בחנויות זהות - כלומר כאלה שפעלו במתכונת מלאה ברבעון השלישי של 2018 וברבעון השלישי של 2017 - עלה ב-0.7% לכ-1,091 שקל.

חנות הדגל החדשה של גולף & קו בבני ברק
חנות הדגל החדשה של גולף & קו בבני ברקצילום: שי אפשטיין

מכירות מגזר אופנת ההלבשה - כלומר, פעילות רשת גולף המסורתית - הסתכמו בכ-80.5 מיליון שקל, עלייה קלה לעומת 80.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד התפעולי במגזר ברבעון הצטמצם ל-7.6 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 8.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017. הקיטון בהפסד נובע בעיקרו מגידול ברווח הגולמי בעקבות שיפור בתנאי הסחר. ההפסד מלמד כי פעילותה העיקרית של גולף ממשיכה לסבול מחולשה – בדומה למגמה בשנים האחרונות.

מכירות אופנת הבית (גולף אנד קו) הסתכמו ברבעון החולף בכ-117 מיליון שקל, לעומת 113.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי במגזר ברבעון הסתכם ב-4.1 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 4.6 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הירידה ברווח התפעולי נבעה בעיקרה מהכללת פעילות האתרים גולף קידס וגולף אנד קו, בעוד ברבעון המקביל ב-2017 הם נכללו במגזר של עדיקה.

עלייה ברווח הגולמי של הקבוצה

המכירות של עדיקה הסתכמו ברבעון החולף ב-26.6 מיליון שקל, לעומת 19.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול שנבע מצמיחה בפעילות המקוונת לצד פתיחת חנויות נוספות. הרווח התפעולי במגזר ברבעון החולף הסתכם ב-1.8 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

גולף דיווחה על שיפור ברווחיות הגולמית לכ-61.3% (רווח גולמי ביחס למכירות), לעומת כ-58.1% ברבעון המקביל. העלייה ברווח הגולמי נבעה בעיקרה משיפור בתנאי הסחר וכן מירידה בשער החליפין של הדולר.

במהלך הרבעון נרשמה עלייה חדה בהוצאות המכירה והשיווק, שהסתכמו ב-126.8 מיליון שקל בהשוואה ל-114.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול נבע בעיקר מעלייה בהוצאות השכר עקב עליית שכר המינימום, ומגידול בהוצאות של פעילות תחום עדיקה, שנבעה מגידול בפעילות האתר ופתיחת חנויות נוספות.

ההפסד התפעולי השוטף ברבעון הסתכם ב-1.6 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון בהפסד ברבעון נובע בעיקר מהעלייה במכירות וברווח הגולמי, חרף הגידול בהוצאות שיווק ומכירה. בסך הכל, ההפסד התפעולי ברבעון הסתכם ב-1.6 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

אפי רוזנהויז, יו"ר הדירקטוריון, ורביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף, התייחסו להשפעת עדיקה על התוצאות: "עדיקה ממשיכה להציג צמיחה משמעותית בהכנסות ובשאר הפרמטרים התפעוליים. כבעלת המניות הגדולה ובעלת השליטה בחברה (69%), אנו שבעי רצון מהתפתחותה של עדיקה ורואים בה מנוע צמיחה משמעותי לפעילות הקבוצה כולה.

"החברה מסיימת בימים אלה תהליך מיתוג מחדש של רשת העודפים תחת המותג גולף אאוטלט – מהלך שהחל בהחזרת תפעול הרשת לידי החברה ובא לידי ביטוי בתקופת הדו"ח בירידה במכירות ועלייה ברווח הגולמי. השיפור ההדרגתי אך העקבי בתוצאות החברה משתקף גם בגידול ברווח התפעולי השוטף בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 שהסתכם ב-4.7 מיליון שקל, למול הפסד של 5.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה, חרף הוצאות חד פעמיות של כ-4 מיליון שקל שנרשמו בתקופה הנוכחית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום