רבעון שיא לאופל בלאנס: צמיחה של 22% בהכנסות לשיא של 15.7 מיליון שקל

הגידול בהכנסות נבע מצמיחה בתיק אשראי הלקוחות של החברה, המסתכם בכ-255 מיליון שקל ■ הרווח הנקי שבר שיא של 6 מיליון שקל ■ החברה חילקה דיווידנד של 10.5 מיליון שקל מתחילת השנה

ערן אזרן
דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס
דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס

חברת המימון החוץ בנקאי אופל בלאנס מדווחת היום (ב') על תוצאות שיא לרבעון השלישי של 2018. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-15.7 מיליון שקל, גידול של כ-22% בהשוואה להכנסות של כ-12.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2017. הגידול בהכנסות נבע מגידול בתיק האשראי שניתן ללקוחות, שעומד על כ-255 מיליון שקל.

אופל בלאנס מתמחה במתן שירותים פיננסיים לעסקים ומגוון שירותי מימון - ופועלת בעיקר בתחום ניכיון הצ'קים ללקוחות קטנים ובינוניים. מניית החברה, שנמצאת בשליטת משפחת מזרחי, עלתה ב-12 החודשים האחרונים בכ-20%, כך שהחברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-200 מיליון שקל.

הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי משקפות תשואה שנתית גבוהה מאוד של כ-25% על תיק אשראי הלקוחות. כלומר, החברה מצליחה לגזור עמלות ניכיון גבוהות שמשקפות ריבית אפקטיבית יוצאת דופן. ההכנסות משירותים פיננסיים נטו, בניכוי הוצאות חומ"ס (חובות שגבייתם מוטלת בספק) וחובות אבודים, הסתכמו ב-11.6 מיליון שקל, גידול של כ-18% בהשוואה לרבעון השלישי של 2017.

הנפקת האג"ח בריבית נמוכה, הורדת עלות המימון מהבנקים וממלווים פרטיים סייעו לאופל להקטין את שיעור הוצאות המימון ל-12% מההכנסות בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018, לעומת כ-15% בתקופה המקבילה ב-2017. החברה מסרה כי בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 קטנו הוצאות חובות אבודים ומסופקים, כך שהן היוו 0.5% מסך עסקות הניכיון של החברה לעומת 0.63% בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי ברבעון השלישי של 2018 הסתכם בשיא של כ-6 מיליון שקל, גידול של כ-24% בהשוואה לרווח נקי של כ-4.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2017. הגידול ברווח הנקי נבע מגידול בתיק הלקוחות וירידה בהפרשות לחומ"ס.

תזרים המזומנים לתקופה של שלושת הרבעונים הראשונים של 2018 הסתכם ב-14.1 מיליון שקל לעומת תזרים שלילי בתקופה המקבילה אשתקד. המעבר לתזרים חיובי נבע מכך שהגידול בתיק הלקוחות מומן מאשראי שוטף מתאגידים בנקאיים (פעילות שוטפת), לעומת התקופה המקבילה אשתקד, שבה הגידול בתיק הלקוחות מומן בעיקר מהנפקת אג"ח (פעילות מימון).

"מערכת מקבילה לבנקאות המסורתית"

עסקות הניכיון בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 הסתכמו הכ-1.14 מיליארד שקל, גידול של כ-22% לעומת כ-936 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. החברה הודיעה על חלוקה נוספת של דיווידנד, בסכום של 3 מיליון שקל, ובסכום מצטבר של כ-10.5 מיליון שקל מתחילת השנה. החלוקות משקפות תשואת דיווידנד שנתית של כ-5% (סך הדיווידנד לעומת מחיר המניה 12 חודשים קודם לכן).

דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס השקעות: "אנו שמחים לדווח על רבעון שיא ועל גידול ניכר בתיק הלקוחות. אנו מזהים ביקוש גובר לשירותים אותם מספקת החברה. אנו מרחיבים בהתמדה את היצע השירותים והפרישה הגיאוגרפית שלנו על מנת לספק מענה ללקוחותינו. אנו נהנים מתמיכה רגולטורית משמעותית הנובעת מהכרת המחוקק בצורך במערכת מקבילה למערכת הבנקאות המסורתית, וזאת על רקע יציאתם של מתחרים מתחום האשראי. אנו שוקלים הנפקת אג"ח שתסייע לנו בגיוון מקורות המימון ובתמיכה בתוכניות הצמיחה העתידיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker