הרווח מפעילות מתמשכת של אלוני חץ צמח ב-36% ברבעון השלישי - דו"חות Q3 - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הרווח מפעילות מתמשכת של אלוני חץ צמח ב-36% ברבעון השלישי

הרווח החשבונאי של החברה ירד ב-58% כתוצאה מקיטון ברווחים משערוך נדל"ן של החברה המוחזקת Carr בארה"ב ■ אלוני חץ צופה רווח יזמי של 500 מיליון שקל בפרויקט Toha בתל אביב, ומנהלת מו"מ לרכישת נכסים מניבים ב-50 מיליון ליש"ט באנגליה

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ
עופר וקנין

"יהיו גם שנים של שערוכים שליליים, ומתי שהוא יהיה גם מיתון בישראל אבל בינתיים העולם המערבי צומח וישראל בתעסוקה מלאה, גם אם ההוצאה התקציבית הלא מרוסנת  מעיבה על כך". כך אמר נתן חץ, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת אלוני חץ, בהתייחסות לרווח הנקי של החברה ברבעון השלישי כתוצאה מקיטון ברווחי שערוך.

אלוני חץ, חברת אחזקות בתחום הנדל"ן המניב והאנרגיה המתחדשת, הרוויחה 68 מיליון שקל, ירידה של 58% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. הירידה ברווח נובעת מירידה בחלקה של אלוני חץ ברווחי חברות כלולות, מ-141 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2017 ל-53 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2018.

הרווח FFO (Funds From Operation) של החברה צמח ב-36% ברבעון השלישי של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכם ב-146 מיליון שקל. FFO הוא הרווח הנקי בנטרול רווחים או הפסדים ממכירת נכסים ורווחים או הפסדים משערוך נדל"ן ובתוספת פחת והפחתות ונטרול הפרשות למסים נדחים, ומשקף את יכולת ייצור המזומנים של החברה מפעילות שוטפת ונמשכת.

הכנסותיה של אלוני חץ מדמי ניהול השקעות, שנובעות מאיחוד תוצאותיה של החברה הבת אמות השקעות (58%) צמחו ב-6% ברבעון השלישי של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו ב-176 מיליון שקל. הגידול נובע מרכישת 3 מרכזים לוגיסטיים בשטח כולל של 57 אלף מ"ר ובתמורה ל-425 מיליון שקל, שיניבו רווח תפעולי (דמי שכירות בניכוי הוצאות תפעול) של 25 מיליון שקל לשנה.

אמות השקעות מחזיקה ב-102 מבנים בשטח כולל של 1.3 מיליון מ"ר, שמושכרים בתפוסה של 97.1%. החברה עוסקת בבנייה של 3 פרויקטים בשטח כולל של 82 אלף מ"ר ובעלות הקמה של מיליארד שקל, וצופה שהרווח התפעולי (NOI) מהם יגיע ל-95 מיליון שקל.

חץ מציין שההשקעה בבניין המשרדים Tohaברחוב תוצרת הארץ בתל אביב, בשותפות שווה עם חברת גב ים, צפויה להניב רווח תפעולי של 100 מיליון שקל לשנה, כלומר תשואה של 10% על עלות ההשקעה בו. לדבריו 95% משטחו של הבניין (57 אלף מ"ר) מושכר עוד לפני שהקמתו הושלמה, ודמי השכירות החודשיים שיניב הגיעו לשיא של 150 שקל למ"ר.

"כשנכנסנו להשקעה הערכנו שהתשואה על ההשקעה תהיה 8.0%-8.5%", אמר חץ, והעריך שהבניין יתומחר בתשואה של 6% ולכן יניב רווח יזמי של 500 מיליון שקל. מתוך סכום זה 150 מיליון שקל כבר נזקפו בתוצאות הכספיות למחצית 2018, והיתרה תיזקף להערכתו עד לסוף 2019. חץ מציין שהחברה סימנה את תחום המרכזים הלוגיסטיים כשוק יעד, משום שלהערכתה המסחר המקוון וכניסת חברות רב לאומיות כמו אמזון יביאו לצמיחתו.

פעילותה של אלוני חץ בשוק הנדל"ן המניב האמריקאי מתבצעת ברובה באמצעות החברה המוחזקת Carr (43.7%), שמחזיקה ב-15 נכסים מניבים בעיר וושינגטון, בשטח כולל של 280 אלף מ"ר, שמושכרים בתפוסה של 92.6%.

Carr עוסקת בהקמת 5 פרויקטים חדשים בוושינגטון, בשטח של 210 אלף מ"ר,  שתקציבם 1.5 מיליארד דולר, והחלה ב-2018 בהתרחבות לשוק הנדל"ן המניב למשרדים בבוסטון. Carr צפויה להתחיל ביולי 2019 את בנייתו של בניין המשרדים One Congress בבוסטון, ששטחו המתוכנן 88 אלף מ"ר בעלות של 900 מיליון דולר. הבניין, שהקמתו צפויה להסתיים בינואר 2023, צפוי להניב רווח תפעולי של 55 מיליון דולר בשנת הפעלתו המלאה.

Carr הרוויחה 6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2018, ירידה של 83% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, למרות גידול של 19% בהכנסותיה מדמי שכירות, דמי ניהול וחנייה ל-45 מיליון דולר ברבעון החולף. הירידה ברווח נובעת מרישום הפסד שערוך של 9 מיליון דולר על נכסיה של החברה ברבעון השלישי של 2018, לעומת רווח שערוך של 40 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017.

תוכניתה העסקית של Carr קובעת כיעד רווח תפעולי של 125 מיליון דולר, רווח FFO של 73 מיליון דולר ב-2018 וצמיחה לרווח תפעולי של 220 מיליון דולר ורווח FFO של 125 מיליון דולר ב-2023, בהנחה שתיישם במלואה את תוכנית הייזום בוושינגטון ובבוסטון, ותמכור 4 נכסים בוושינגטון.

הרובע הפיננסי במזרח לונדון
Hannah Mckay/רויטרס

בריטניה - דווקא עכשיו

אלוני חץ מעמיקה את פעילותה בשוק הנדל"ן הבריטי דווקא על רקע חוסר הוודאות הקשור בפרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי. החברה הקימה במארס 2018 את החברה הבת BE, שתעסוק ברכישה, ייזום, השבחה, הקמה, ניהול ותחזוקה של נדל"ן מסחרי, ותתמקד באזור המטרופוליני של לונדון. אלוני חץ השקיעה 43 מיליון ליש"ט ב-BE, שהחלה במהלך הרבעון הרביעי לבחון עסקות לרכישת נדל"ן מניב ומנהלת מו"מ מתקדם לרכישת מבנה משרדים בשווי 50 מיליון ליש"ט.

"אנחנו מתכוונים להפוך את אנגליה ליעד משמעותי להשקעות בשנים הקרובות. אף אחד לא יזיז מלונדון 5 שדות תעופה, אף אחד לא יזיז מאנגליה את אוקספורד וקיימברידג', וצריך לזכור שסקטור ההיי-טק של אנגליה גדול יותר מזה שבאזור ניו יורק ושני רק לסיליקון ואלי, והקטין את חלקו של ענף הפיננסים והביטוח בכלכלה הבריטית מ-50% ל-15%. לצערנו כל ההערכות להאטה בשוק הנדל"ן הבריטי לא התממשו, אם כי השוק נמצא כרגע במצב שבו ניתן לרכוש נכסים שלא ניתן היה לרכוש בעבר. כאשר התפרסמו תוצאות משאל העם על הברקזיט, העריכו שדויטשה בנק יעביר 30 אלף משרות לפרנקפורט, אבל במקום זאת הוא שכר באחרונה עשרות אלפי מ"ר בלונדון. זו עיר של 10 מיליון איש שגדלה כל עשור במיליון איש. ואנחנו מאמינים בשוק הזה לטווח הארוך".

אלוני חץ צירפה למצגת של הדו"חות הכספיים טבלה, שלפיה הפער בין השווי הסחיר של השקעותיה מגיע ל-11.6 מיליארד שקל, וגבוה ב-2.1 מיליארד שקל מהשווי המאזני שלהן. כשליש מהפער נובע מיצירת הערך המהירה של החברה הבת (66%) אנרג'יקס, שמייצרת ומוכרת חשמל מאנרגיית רוח בפולין וחשמל מאנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו וולטאית בישראל.

צופה גידול של 37% בייצור החשמל

אנרג'יקס צפויה להגדיל את כושר הייצור שלה ל-336 מגה וואט בסוף 2018, גידול של 37% בהשוואה לכושר הייצור שלה בסוף 2017. אנרג'יקס מחזיקה בצבר פרויקטים של אנרגיה סולארית בישראל, בהספק כולל של 300 מגה וואט, ומפתחת את חוות הרוח הגדולה בישראל בצפון רמת הגולן, שהספקה המיועד הוא 152 מגה וואט. החברה מקדמת בשותפות עם חברה אמריקאית (60% חלקה של אנרג'יקס) 4 פרויקטים פוטו וולטאיים בוירג'יניה, שהספקם הכולל הוא 85 מגה וואט, ומנהלת מו"מ לחתום על הסכם לגידור מחיר החשמל ל-13 השנים הקרובות, ולהסכם למכירת זכויותיה לניצול פחת מואץ לצורכי מס עם בנק אמריקאי. היעד של אנרג'יקס הוא להגיע לכושר ייצור של 700 מגה וואט בפרויקטים מחוברים עד ל-2020, ולכושר ייצור של 1,000 מגה וואט ב-2022.

"זהו התחום הכי מרתק של אלוני חץ ולהערכתי עוד לא התחיל לגרד את הפוטנציאל", אמר חץ. "להערכתי בעתיד לא יקימו יותר תחנות כוח פחמיות. כאשר יפתרו את הבעיה הטכנולוגית של אגירת אנרגיה השוק יעבור באופן מלא לאנרגיה מתחדשת. במכרזים האחרונים של רשות החשמל לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת הושגו מחירים נמוכים מ-20 אגורות לקילו וואט שעה, בעוד מחיר האנרגיה מגז הוא 27 אגורות לקילו וואט שעה, כך שאנחנו מסבסדים את החשמל השחור אמר חץ. אנחנו מעריכים שבמכרזים של רשות החשמל שפורסמו אתמול יושגו מחירים נמוכים מ-19 אגורות לקילו ווט שעה, אף שיהיה צורך להקים תחנת משנה שמייקרת את הפרויקט, ולהערכתנו גם במחירים האלה אפשר יהיה להגיע לתשואת פרויקט  של 8%-9%".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#