גזית גלוב: ביצועי הנכסים הזהים רושמים שיפור, בשוק לא משתכנעים

בנטרול מימושי ריג'נסי, ה-FFO קפץ ברבעון השלישי ב-18.7% ל-89 אגורות למניה ■ ה-FFO הכולל הסתכם ב-173 מיליון שקל, בעוד מניית החברה איבדה כ-14% מתחילת השנה ■ פסגות: "החברה נסחרת במכפיל זול מאוד, לאורך זמן השוק לא יוכל להתעלם מכך"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים כצמן, מנכ"ל גזית גלוב
חיים כצמן, מנכ"ל גזית גלובצילום: ניר קידר

חברת הנדל"ן הקמעונאי, גזית גלוב, ממשיכה לנסות ולשכנע את השוק באיכות נכסיה ותוצאותיה הכספיות - עד כה ללא הצלחה. מניית החברה, שאיבדה כ-14% משוויה מתחילת השנה, נחלשה ביותר מ-2.2% בתגובה לדו"חות (תוך שהיא מושפעת כמובן מחולשת השווקים), ונסחרת כיום לפי שווי של 5.88 מיליארד שקל.

גזית גלוב מחזיקה בקניונים ומרכזים מסחריים ברחבי העולם, בשווי של 38.5 מיליארד שקל דרך חברות ציבוריות ופרטיות, תוך שהיא מצמצת את אחזקותיה הציבוריות ושמה דגל גובר והולך על נכסים פרטיים. תוצאותיה מושפעות לשלילה ממכירת אחזקותיה בחברת ריג'נסי האמריקאית תמורת כ-4 מיליארד שקל - כך שיש להתייחס לשינויים בנכסיה הזהים, ולא בהשוואה לרבעון המקביל.

בכלל, כחלק מהאסטרטגיה שלה לטיוב תיק נכסיה, גזית רכשה במהלך הרבעון נכסים בהיקף של 889 מיליון שקל (כולל בחברות הבנות), ובכמעט 2.5 מיליארד שקל מתחילת השנה – במקביל למימושים של 459 מיליון שקל ברבעון ובכ-1 מיליארד שקל מתחילת השנה.

בחברה מרוצים מכך שהקיטון ב-FFO ממכירת המניות קוזז כמעט לחלוטין עם גידול ב-FFO בחברות הפרטיות, יחד עם קיטון בהוצאות המימון, והתייעלות בהוצאות ההנהלה והכלליות.

מרכז הקניות שנרכש על ידי גזית גלוב בפולין
מרכז הקניות שנרכש על ידי גזית גלוב בפולין

הכנסותיה מהשכרת מבנים ברבעון השלישי הסתכמו ב-685 מיליון שקל, מהן היא גזרה NOI של 418 מיליון שקל - גידול של 0.5% מול הרבעון המקביל אשתקד. בנוסף, היא נהנית מגידול של 1.2% בתפוסת בנכסיה, מ-95.3% ל-96.5%.

ה-FFO קפץ ב-18.7% ל-89 אגורות למניה, כאשר ה-FFO הכולל הסתכם ב-173 מיליון שקל. החברה רשמה בשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 FFO של 516 מיליון שקל, וצמצמה את תחזיותיה לשנה כולה מטווח של 689-700 מיליון שקל ל-690-699 מיליון שקל - זאת בהשוואה ל-689 מיליון שקל בשנת 2017.

למרות הריאל החלש - הצלחה לחברה בשוק הברזילאי

הכניסה של בעל השליטה ומנכ"ל גזית, חיים כצמן, לפעילות בברזיל, ממשיכה להוכיח את עצמה, אם כי חולשתו של הריאל הברזילאי פוגעת בחברה. בשבעת נכסיה של גזית בחזית הפרטית, נרשם גידול של 9.9% בתזרים, נטו מנכסים זהים, ובסך הכל ישנו תזרים של 49.4 מיליון ריאל. ממוצע דמי השכירות גדל מ-81 ריאל למ"ר ל-90 ריאל, וגם שיעור התפוסה במדינה גדל מ-94.1% אשתקד ל-96.6%.

מגמה דומה אך מתונה יותר נרשמה בחברה הפרטית גזית ישראל, שם עלה התזרים בנכסים הזהים לעומת הרבעון המקביל ב-2.3%,  ול-39.1 מיליון שקל סך הכל. ממוצע דמי השכירות עלה בכ-0.5%.

אטריום, הפועלת במזרח אירופה, הציגה צמיחה של 9% ב-NOI מנכסים זהים במדינות הליבה (7.1% בנטרול רוסיה) וה-FFO שלה ירד במעט בשל מימושי נכסים. פירסט קפיטל הקנדית הציגה גידול של כ-3.1% מנכסים זהים ועליה של כ-4% ב-FFO. סיטיקון, הפועלת באזור הנורדי, נמצאת בתקופה של שינוי בתמהיל הנכסים, כך שה-NOI וה-FFO ירדו בכ-8%, ובכספי מימושי הנכסים משתמשת החברה לפיתוח והרחבת נכסים מרכזיים – בעיקר במרכזי ערים גדולות וחזקות.

האנליסט נעם פינקו מ"פסגות", חזר על המלצתו החיובית לגבי מניית גזית גלוב בטווח הארוך, והעניק לה מחיר יעד של 43 שקל - גבוה בכ-36.5% ממחיר הבסיס שלה הבוקר. "אנו רואים בגזית אחזקה טובה לטווח ארוך, המספקת חשיפה לנדל"ן איכותי בפריסה גיאוגרפית רחבה, טיוב תיק הנכסים וניהול פיננסי איכותי. התמחור הנוכחי נמוך מאוד ביחס למצב החיובי יחסית של החברות הבנות, וביחס לפעילות ההשקעה וטיוב הנכסים שלה". לדבריו, החברה נסחרת במכפיל 8.6 על ה-FFO לשנת 2018, ומתחת ל-8 ל-2019 . "זו תשואה שלאורך זמן השוק לא יוכל להתעלם ממנה" אומר פינקו. "אנו בספק אם יש עוד חברות נדל"ן בעולם עם תיק איכותי כזה במכפיל נמוך כל כך, כאשר יותר מ-40% מה-FFO חוזר כדיבידנד, עם תשואה של כמעט 5%".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker