הכנסות סאני תקשורת צמחו בכ-18%; המניה מזנקת במחזור גבוה

היבואנית הרשמית של סמסונג בישראל נהנתה מהשקת סדרות ה-Note 9 וה-Galaxy J, והכנסותיה גדלו ל-315.7 מיליון שקל ■ החברה הציגה שיפור ברווחיות, וה-EBITDA טיפס ב-22%

גיא ארז
גיא ארז
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9צילום: גד גניר

רבעון חזק לסאני תקשורת , שנהנתה ברבעון השלישי של 2018 מהשקת סדרות ה-Note 9 וה-Galaxy J, שהביאו לגידול במכירות, עם הגידול בהכנסות ממכירת אביזרים, חלפים ושירותים נלווים. סך הכנסות החברה צמח ב-17.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והסתכם ב-315.7 מיליון שקל.

הרווח הגולמי של סאני, המנוהלת על ידי משה פרי, גדל ב-6.9% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה הודות לגידול בהכנסות, והסתכם ב-42.6 מיליון שקל. בעזרת החיסכון של 22% בהוצאות ההנהלה וכלליות לעומת הרבעון המקביל, עלה הרווח התפעולי של החברה ב-17.3% ל-26.8 מיליון שקל. גידול חד של 22% חל ב-EBITDA, שהסתכמה בכ-31 מיליון. הרווח הנקי, מנגד, עלה רק במעט של 3.1%, והסתכם בכ-15.5 מיליון שקל.

המשקיעים בחברה, שבשליטת לפידות קפיטל , מרוצים מצמיחת החברה ומהשיפור ברווחיות שלה – ומסתערים על מניית סאני תקשורת. המניה עולה כעת בכ-5% במחזור של 2 מיליון שקל, יותר מפי שלוש מהממוצע היומי שלה. שווי החברה עולה ל-425 מיליון שקל, נמוך בכ-10% משוויה בתחילת 2018.

תזרים המזומנים ששימש לפעילות שוטפת הסתכם ברבעון השלישי של השנה בכ-30.2 מיליון שקל לעומת המקביל, ושימש בעיקר להגדלת ההון החוזר התפעולי של החברה, כתוצאה מרכישת מלאי להגדלת מגוון המכשירים המוצעים ללקוחות, ולהגדלת יתרת הלקוחות (והמכר בהתאם). יתרות המזומנים ושווי המזומנים של סאני לסוף הרבעון מסתכמות בכ-67 מיליון שקל לעומת כ-107 מיליון שקל בסוף 2017.

המנכ"ל פרי אמר כי "תוצאות הרבעון מצביעות על המשך תנופת הצמיחה, ועל שיפור ניכר בביצועי החברה אף מעבר למתווה תוכנית העבודה הרב-שנתית, ומהוות המשך ישיר למגמת ההתחזקות של סאני ומותג סמסונג בישראל. השקת מכשיר ה-Note 9, המהווה בשורה משמעותית בשוק הסלולר, תרמה לגידול במכירות, לרווחיות, ולביסוס כוחנו כמובילים מבחינת נתח שוק אל מול המתחרים.

"המשכנו בצמצום בסיס העלויות של החברה, וחתרנו להרחבת פעילותנו בשוק ה-B2B, דבר הבא לידי ביטוי בזכייתנו בפעם הרביעית ברציפות במכרז החשב הכללי לאספקת מכשירי סלולר לעובדי המדינה. אנו צופים כי 2018 תהיה שנה מצוינת לחברה, שבה נזכה ליהנות מהפירות שמניב מכשיר ה-Note 9, מהמוצרים הנלווים לו ומהמגוון הרחב של המכשירים אשר הושקו השנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker