שערוכים חיוביים לדירות העבירו את מגוריט לרווח של כ-11 מיליון שקל

ברבעון השלישי של השנה, הכנסות מגוריט הסתכמו ב-1.5 מיליון שקל ■ קרן הריט למגורים תחלק דיווידנד של 5 מיליון שקל ■ מתי דב: "התזרים השוטף מהכנסות שכירות צפוי לעלות עם קבלת הדירות הנרכשות ברמלה ובירושלים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרויקט מרום נגבה ברמת גן
פרויקט מרום נגבה ברמת גן שבו רכשה מגוריט דירותצילום: ללא קרדיט

מגוריט ישראל , קרן הריט למגורים הראשונה בישראל, דיווחה הבוקר (א') כי תחלק דיווידנד של 5 מיליון שקל בגין 2018. זוהי החלוקה הראשונה של הקרן מאז שנוסדה לפני שנתיים. ההחלטה על החלוקה התקבלה לאחר שהקרן הרוויחה כ-20.2 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2018, בהשוואה להפסד של 6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2017.

ברבעון השלישי של השנה, הכנסות מגוריט הסתכמו ב-1.5 מיליון שקל, והקרן הרוויחה 10.8 מיליון שקל. הרווח נבע בעיקר מעליית ערך הדירות שבבעלות מגוריט בסכום של 6.7 מיליון שקל בשכונת רמת הדר בגבעת שמואל, בפרויקט 'מידטאון' במרכז תל אביב ובפרויקט מרום נגבה אשר ברמת גן, בו נרכשו במהלך הרבעון הנוכחי 6 דירות בנוסף ל-23 הדירות המוחזקות כבר בבעלות מגוריט ושהושכרו במהלך הרבעון הנוכחי.

עסקה זו מצטרפת לעסקה שביצעה הקרן בחודש שעבר, במסגרתה רכשה בניין מגורים שלם ומניב במרכז ירושלים תמורת 75 מיליון שקל. הקרן מתכוונת לפעול להשביח את הבניין במהלך התקופה הקרובה. עם השלמת העסקה בירושלים, בבעלותה של מגוריט יש 154 דירות מניבות בשיעורי תפוסה כוללים של יותר מ-90%. באשר לשתי עסקות אחרונות אלה, פירסמה החברה לאחרונה שמאויות המעריכות את שווי השוק של הנכסים שנרכשו בכ-10% מעל עלותם בעת הרכישה.

מתי דב, מנכ"ל מגוריט
מתי דב, מנכ"ל מגוריטצילום: עופר וקנין

בקרן ציינו כי היקף הפעילות צפוי לגדול בחודשים הקרובים, כאשר תתחיל לאכלס מגדל מגורים בן 84 דירות בשכונת נווה דוד ברמלה. כל זאת, לצד קידום ארבעה פרויקטים בהם זכתה החברה בשיתוף קבוצת מנרב במסגרת מכרזים של "דירה להשכיר" בירושלים, ראשון לציון, חולון ובאר יעקב. כמות הדירות הכוללת הנמצאת במלאי החברה, הן כמניבות, הן בהקמה והן בתכנון, עומד, נכון למועד פרסום הדוחות, על כ-750 יח"ד.

"התוצאות הכספיות מעידות על טיב העסקות אותן ביצענו. חלק מאותן עסקות כבר מייצרות לחברה תזרים שוטף שמקורו מהכנסות שכירות שצפויות לעלות עם קבלת הדירות הנרכשות ברמלה ובירושלים ועם השלמת הפרויקטים בתכנון. בנוסף לכך, אנחנו בוחנים כל העת רכישת פרויקטים נוספים", אמר מתי דב, מנכ"ל מגוריט ישראל.

מגוריט ישראל הוקמה לפני כשנתיים, וגייסה עד כה יותר מ-700 מיליון שקל בהון ובחוב, בבורסה ומבנקים. הקרן הונפקה על רקע השינוי לחוק הריטים, שעיקרו הפחתת מס הרכישה לקרנות הריט הפועלות בתחום המגורים לצד הטבות מיסוי נוספות. הקרן פועלת לאיתור מתחמים בני 20 יחידות דיור לכל הפחות. עד כה התקשרה הקרן בעסקות לרכישת והקמת דירות בהיקף כולל של יותר ממיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker