יצרנית התרופות פריגו חותכת את תחזיות הרווח; המניה צונחת ב-12% בניו יורק

החברה חתכה גם את תחזיות המכירות שלה ■ את הרבעון השלישי של 2018 סיימה עם הכנסות של 1.1 מיליארד דולר, ירידה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל פריגוצילום: Amir Cohen/רויטרס
יסמין גואטה

חברת התרופות פריגו פירסמה היום (ה') את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2018 ודיווחה על ירידה בהכנסות וברווח בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. פריגו, היצרנית הגדולה בארה"ב של תרופות ללא מרשם רופא במותג פרטי של רשתות הפארם והקמעונות, חותכת את תחזיות הרווח השנתיות שלה. מניית החברה צנחה ב-10.3% בבורסה בתל אביב, וצונחת ב-12% במסחר בנאסד"ק .

פריגו הורידה את תחזית הרווח השנתי (Non-GAAP) שלה מטווח של 4.95-4.75 דולר למניה, ל-4.65-4.45 דולר למניה. החברה חתכה גם את תחזיות המכירות שלה מטווח של 4.9-4.8 מיליארד דולר לכ-4.72 מיליארד. פריגו גם דיווחה על ביצוע רכישה עצמית של מניות בשווי של 135 מיליון דולר ברבעון החולף. כמו כן ציינה כי דירקטוריון החברה אישר תוכנית רכישה חוזרת שבמסגרתה החברה תוכל לרכוש מניות בסכום של עד מיליארד דולר.

את הרבעון השלישי של 2018 פריגו סיימה עם הכנסות של 1.1 מיליארד דולר, ירידה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל. בכל הנוגע לשורת הרווח הנקי (GAAP), ברבעון הנוכחי פריגו עברה להפסד של 68 מיליון דולר (49 סנט למניה) בהשוואה לרווח של 45 מיליון דולר ברבעון המקביל (31 סנט למניה).

פריגו, שבשליטת קרן סטארבורד, הודיעה באוגוסט כי בכוונתה למכור או למזג את חטיבת התרופות הגנריות שלה, מהלך שסטארבורד לחצה לבצע מיד כשרכשה את חבילת המניות הראשונה שלה בפריגו בספטמבר 2016.

הפרידה מפעילות התרופות הגנריות היא חלק מהתוכנית האסטרטגית החדשה של המנכ"ל אובה רוהרוף, שנכנס לתפקידו בראשית 2018. רוהרוף ציין שהמכירה תאפשר לפריגו להתמקד בפעילות העיקרית שלה: פיתוח, ייצור ושיווק של תרופות ללא מרשם ושל מוצרי צריכה רפואיים - בעיקר עבור המותגים הפרטיים של רשתות הפארם והקמעונות המובילות בארה"ב.

פריגו מחזיקה ב-70% משוק זה בארה"ב, פעילות המתומחרת לפי מכפילי רווח גבוהים יחסית, הדומים למכפילי חברות של מוצרי צריכה אחרות. זאת בעוד הפעילות הגנרית בארה"ב סובלת מלחצי מחירים קשים ומתומחרת במכפיל רווח נמוכים יחסית.

רוהרוף הסביר שפריגו היתה מנועה עד כה מביצוע שינויים מבניים בהתאם להסכם המיזוג עם חברת אלאן האירית, אבל ההגבלות שחלו עליה עומדות לפקוע בדצמבר 2018. היא צופה שהפרדת הפעילות הגנרית תבוצע במחצית השנייה של 2019 באמצעות מכירה או מיזוג, ובאופן שייצר חבות מס נמוכה לבעלי המניות.

מקורה של הפעילות הגנרית של פריגו ברכישת חברת אגיס הישראלית מידי מורי ארקין ב-2005. פעילות זו, שממוקדת בתרופות עור, מתאפיינת בשיעורי רווחיות גבוהים יחסית לחברות גנריות אחרות - הודות למיקוד בתרופות נישה ובתרופות שמחסומי הכניסה הטכנולוגיים לייצורם גבוהים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker