מנכ"ל סאפיינס לאחר הדו"חות: מתכוננים לרכישות נוספות

בקופת סאפיינס נותרו 64 מיליון דולר בעקבות גיוס אג"ח בסך כ-330 מיליון ב-2017 ■ ברבעון השלישי הציגה החברה רווח נקי של 7.5 מיליון דולר, כ-20% יותר מהרבעון המקביל אשתקד

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס
שלי אפלברג
שלי אפלברג

64 מיליון דולר נותרו בקופתה של ספקית פתרונות התוכנה לשוק הביטוח  סאפיינס  בסוף הרבעון השלישי של 2018. לדברי רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל החברה, כספים אלה ותזרים המזומנים היציב של 15 מיליון דולר ברבעון האחרון - פי שלושה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד - עשויים לעזור לה לבצע בקרוב רכישה משמעותית נוספת.

"ביצענו רכישות משמעותיות בשנתיים האחרונות, רובן בארה"ב. השוק כעת מצפה לראות אם הן הצליחו. מ-2011 הצלחנו להגדיל את הפעילות שלנו ואת ההכנסה בעזרת רכישות, כעת אמנם אנו מתעמקים באינטגרציה של חברות, אך אנחנו עדיין מחפשים להמשיך להשקיע. הבעיה כעת היא המחירים הגבוהים בשוק שמתאימים יותר לקרנות ההון סיכון שפועלות. 

סאפיינס דיווחה אתמול על תוצאותיה הכספיות והציגה רווח לא חשבונאי של 7.5 מיליון דולר, שהוא כ-15 סנט למניה. זו עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מניית החברה הגיבה אתמול בחיוב וסגרה את יום המסחר בנאסד"ק בעלייה של 6%. היום בישראל המניה מתממשת ומציגה ירידה של 0.9%, כאשר ב-12 החודשים האחרונים המניה הציגה תשואה שלילית של 7%.

לעל-דור אין הסבר של ממש לתגובה החיובית בחו"ל לעומת האדישות של השוק הישראלי לתוצאות הדו"חות. בזמן שהרווח החשבונאי של סאפיינס עלה ב-67%, ל-5.2 מיליון דולר, לא נרשם כל גידול בשורת ההכנסות שהסתכמה בסוף הרבעון השלישי של 2018 ב-73.2 מיליון דולר.

את התחזית השנתית להכנסות הותירה סאפיינס על כנה בטווח של 290-285 מיליון דולר. לדברי על-דור, "סיכוי טוב שהתוצאות יהיו ברף העליון של התחזית".

תפעולית, סאפיינס מתפקדת יותר טוב מהרבעון המקביל - הרווח התפעולי הלא חשבונאי הסתכם ברבעון השלישי ב-6.8 מיליון דולר, לעומת 4.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הצפי של החברה הוא ששיעור הרווח התפעולי הלא חשבונאי ינוע בסוף השנה בטווח של 13.3% -13.5% לעומת 13.0%-13.2% בתחזית הקודמת.

נתוני חברת TIPRANKS מצביעים על כך שהאנליסטים לא תמימי דעים לגבי עתיד המניה. לאחר הדו"חות לא ניתנו כל המלצות חדשות, אך לפני שלושה חודשים רוט קפיטל, ריצ'רד בלדרי, הוריד את מחיר היעד שלו למניית סאפיינס מ-7 דולרים ל-5 דולרים. מנגד, אנליסט נידהאם, מאיאנק טנדון, חזר על המלצת הרכישה שלו למניה עם מחיר יעד של 14 דולר.

בשיחה עם TheMarker הדגיש על-דור: "אנחנו כיום מתמקדים במכירת תוכנות לשוק האלמנטרי", שדרכה מנהלת חברת הביטוח את פוליסות הרכב, הדירה, הנסיעות לחו"ל והתאונות האישיות. לדבריו, קל יותר כיום לחברה למכור תוכנה חדשה שדרכה ינהלו חברות הביטוח את הביטוחים האלמנטריים, מאשר לבצע מכירה של תוכנה המיועדת לניהול של ביטוחי חיים. "הפלטפורמה הרחבה של המוצרים שלנו והסקירות החיוביות שקיבלנו מצד  אנליסטים בתחום הביטוח, בהם המוצרים שלנו מדורגים גבוה, מאפשרים לנו להעמיק את הקשרים גם על לקוחות קיימים וגם לבצע עסקאות חדשות מול לקוחות חדשים.

"עד כה הצלחנו להגדיל באופן משמעותי את מספר הלקוחות שלנו לכ-400, כאשר אנו מצליחים להציג בשנה גידול של 30-20 לקוחות חדשים. מכיוון שאנו מעוניינים להעמיק את תהליכי המכירה מול הלקוחות החדשים, הקמנו מחלקה מיוחדת שמטרתה להגדיל את הכנסות מגזר זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker