תפוסה גבוהה וייזום הניבו לאמות רבעון חזק; ווליו בייס: "אפסייד של 29%"

הכנסות החברה ברבעון השלישי צמחו ב-6% ל-170 מיליון שקל; ה-FFO עלה ב-9% ל-120 מיליון שקל ■ המנכ"ל מוסלר: "מסמנים את התחום הלוגיסטי כמנוע צמיחה"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרויקט של אמות בחולון
פרויקט של אמות בחולוןצילום: משה צור אדריכלים

חברת אמות , זרוע הנדל"ן המניב בתחום ההיי-טק של קבוצת אלוני חץ (58%), פירסמה היום (ד') דו"חות כספיים טובים, הכוללים גידול בהכנסות וברווחים. החברה, שבבעלותה 102 נכסים במרכז הארץ בשווי כולל של כ-10.8 מיליארד שקל, המשיכה ליהנות משיעורי תפוסה גבוהים של 97.1% בנכסיה –  וגם הבניין החדש שלה ושל גב ים, פרויקט תוצרת הארץ (ToHA)  - כבר מאוכלס ב-95% משטחו.

ה-NOI (הכנסה נטו משכירות) ברבעון צמח בכ-6% בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכם בכ-170 מיליון שקל, בעוד שה-NOI מנכסים זהים גדל ב-3% ל-164 מיליון שקל. ה-FFO לרבעון הסתכם בכ-120 מיליון שקל, גידול של כ-9% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-92 מיליון שקל לעומת 63 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אמות, ששווייה עלה בשלוש השנים האחרונות ב-70% ל-6.5 מיליארד שקל, מסמנת את מנוע הצמיחה העיקר שלה בתחום הלוגיסטיקה. בספטמבר חתמה החברה על הסכם רכישה והשכרה של מבנה בקריית שדה התעופה תמורת כ-105 מיליון שקל. המבנה מושכר במלואו לשוכר יחיד בהסכם ל-10 שנים, עם הכנסות המשקפות תשואה שנתית של כ-6%. בחודשים האחרונים רכשה החברה מבנים לוגיסטיים במודיעין ובאריאל, תמורת כ-320 מיליון שקל, והיא יוזמת הקמת מרכז לוגיסטי עבור שופרסל במודיעין.

"הצמיחה של החברה נראית מבטיחה, הן בשל רכישות של נכסים אך בעיקר בשל הייזום העצמי", אמר בתגובה אנליסט ווליו בייס שי ליפמן. "אנו משמרים את המלצת הקנייה למניה, ואת מחיר היעד של- 23.9 שקלים למניה, המשקף אפסייד של כ-29%. החברה מציגה פיזור נכסים גאוגרפי וסקטוריאלי, נמצאת על מסלול צמיחה מבטיח במינוף יעיל של כ-47%, ונהנית מהגב החזק של קבוצת אלוני חץ".

מנכ"ל אמות, אבי מוסלר, אמר בעקבות הדו"חות: "תוצאותינו ברבעון השלישי מעידות כי מגמת הצמיחה בחברה נמשכת ומתבטאת בכל הפרמטרים התפעוליים. אנו נמצאים בעיצומם של מספר פרויקטים, בראשם מגדל ToHa בתל אביב, הנמצא בשלבי הקמה מתקדמים וצפוי להתאכלס בתחילת 2019. עוד בטרם השלמת בנייתו, שווקו כבר כ-95% מהשטחים.

"ברבעון האחרון המשכנו להעמיק את אחיזתנו בתחום המרכזים הלוגיסטיים, הצומח על רקע כניסתן של חברות קמעונות נוספות לישראל והתחזקות עולם הקניות ברשת. אנו רואים בתחום מנוע צמיחה משמעותי לשנים הבאות ונמשיך לפעול לאיתור הזדמנויות עסקיות רלוונטיות. אנו צופים כי התוצאות עבור השנה במלואה יהיו קרובות לטווח העליון של התחזיות שפירסמנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker