טאואר החמיצה את התחזיות, מורידה תחזיות לרבעון הרביעי - ונופלת ב-16%

יצרנית השבבים האנלוגיים החמיצה את תחזית ההכנסות ב-12 מיליון דולר ■ הרווח למניה ירד ב-3 סנטים כתוצאה מביקוש חלש, ומעיכוב בקבלת אישור לקוחות למוצרים חדשים ובעלי שיעור רווחיות גבוה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל טאואר, ראסל אלוונגר
מנכ"ל טאואר, ראסל אולוונגרצילום: אייל טואג

מניית טאואר איבדה 48% משווייה מתחילת 2018, כך שבשוק ההון לא צריכים להיות לגמרי מופתעים מתוצאותיה הכספיות של יצרנית השבבים האנלוגיים לרבעון השלישי של 2018. בעקבות פרסום התוצאות, מניית החברה נופלת ב-11%.

טאואר, בניהולו של ראסל אולוונגר, הרוויחה 34 מיליון דולר, שהם 34 סנט למניה. זהו  רווח נמוך ב-40% מהרווח הנקי ברבעון המקביל ב-2017 ונמוך ב-11% מהרווח הנקי ברבעון השני אשתקד. הרווח הנקי למניה היה נמוך ב-3 סנטים מממוצע בהשוואה לתחזיות האנליסטים.

הכנסותיה של טאואר החמיצו את ממוצע תחזיות האנליסטים , כשירדו ב-9% ברבעון השלישי של 2018 לעומת הרבעון המקביל ב-2017, וב-3.8% לעומת הרבעון השני של 2018, והסתכמו ב-323 מיליון דולר. הכנסותיה של טאואר היו נמוכות ב-12 מיליון דולר, שהם 3.6% מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות ברבעון השלישי של 2018.

טאואר הורידה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הרביעי של 2018, וכעת היא צופה שהכנסותיה ברבעון זה יהיו 340 מיליון דולר, עם סטייה אפשרית של 5% מעל או מתחת לתחזית זו. תחזית זו נמוכה ב-30 מיליון דולר, שהם 8% ממרכז תחזית ההכנסות הקודמת לרבעון הרביעי של 2018.

אולוונגר הסביר את החמצת התחזית ואת הורדת התחזית לרבעון הרביעי של 2018 בחולשה הכללית בשוק השבבים, ובהחלטתה של החברה לשנות את תמהיל המוצרים שלה לכיוון מוצרים רווחיים יותר. להחלטה זו היתה השפעה גדולה מהצפוי על שורת המכירות. אולוונגר ציין שהחברה נפגעה מהעובדה שאחד מלקוחותיה הגדולים לשבבי התקשורת האלחוטית חזר בו מתחזית ההזמנות שנתן לחברה. לדבריו, חולשת שוק השבבים השפיעה על כל חטיבותיה העסקיות של החברה וגרמה לכך שההכנסות ברבעון הרביעי יהיו נמוכות מתחזיתה הקודמת של החברה.

לדברי אולוונגר, החברה מעריכה ששולי הרווח שלה יעלו ברבעון הרביעי הודות לשיפור בתמהיל המוצרים. אולוונגר העריך שחלק מהחולשה בשוק השבבים נובע מחוסר הוודאות בנוגע להשפעת מלחמת הסחר והעלאת המכסים. הוא ציין שלקוחות מעדיפים שלא לקחת סיכון מחשש שייתקעו עם מלאים ומצמצמים הזמנות. אולוונגר אמר שהצד החיובי של הכניסה לשפל יחסי בתחום השבבים הוא שהחברה נהנית מהמאזן החזק בתולדותיה והניחה את היסודות לצמיחה עתידית לטווח הארוך.

מנכ"ל טאואר הזכיר שהחברה חתמה על שני חוזי ענק עם לקוחות חדשים שכל אחד מהם יהפוך לאחד מ-19 הלקוחות הגדולים של החברה. אחד החוזים הוא לייצור שבבי תקשורת אלחוטית RF SOI עבור יצרן מוביל שבבים לטלפונים סלולריים. אולוונגר אמר שבעקבות החתימה על הסכמים אלו יגיע המפעל בעיר OUZO שביפן למלוא כושר הייצור שלו כבר במחצית הראשונה של 2019 והחברה מנהלת דיונים ראשוניים על השקעה בהגדלת כושר הייצור שלו החל ברבעון הרביעי של 2019.

אולוונגר הזכיר את ההשקעה במפעלה של החברה בניופורט ביץ' קליפורניה בקווי הייצור החדשים של שבבי SIGE המיועדים למרכזי דאטה ולמחשוב ענן . לדבריו, השלמת ההשקעה בניופורט ביץ' תביא להכנסה בקצב שנתי של 200 מיליון דולר ולתזרים מזומנים של 20 מיליון דולר לשנה . מנכ"ל טאואר אמר שהחברה מתקדמת במגעים עם פנסוניק על הארכת חוזה הייצור של המיזם המשותף TPSCo עבור פנסוניק. לדבריו, ניתן להעריך שהחוזה יוארך ב-3 שנים נוספות אם כי בתנאים מסחריים טובים פחות מהחוזה הראשוני ואחר כך יוארך ככל הנראה בתקופה נוספת. "ההשקעה ברכישת המפעלים נעשתה כדי לאפשר לנו כניסה לתחום הייצור של שבבי 300 מ"מ ומילאה היטב את מטרתה", אמר אולוונגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker