על רקע המפולת בנאסד"ק: מלאנוקס מציגה תוצאות שיא ומעלה תחזיות בפעם הרביעית

החדשנות מתדלקת את הצמיחה בנתח השוק ובהכנסות של ספקית המוצרים לתקשורת בין שרתים במרכזי נתונים ומערכות אחסון ■ מלאנוקס צמחה ב-24% להכנסות של 279 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2018 ■ הרווח התפעולי גדל ב-90%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אייל וולדמןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון

מפולת בשוקי המניות הם רקע מפוקפק לפרסום תוצאות כספיות מצוינות. מניית חברת מלאנוקס שמנוהלת על ידי אייל וולדמן, עלתה ב-6.9% במסחר המאוחר והחזירה כמעט את כל השווי (7.5%) שאיבדה במהלך המסחר ב נאסד"ק .

מאלנוקס מפתחת מוצרים ורכיבים לתקשורת מהירה בין שרתים ושיפור יכולת ההעברה והאחסון של נתונים. החברה הרוויחה 37 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2018, שהם 68 סנט למניה על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP), גבוה ב-12 סנט מממוצע תחזיות האנליסטים. החברה הרוויחה 71 מיליון דולר על בסיס Non GAAP (הרווח בניכוי הוצאות הקשורות בהקצאת אופציות למנהלים ולעובדים ובניכוי הפחתת נכסים לא מוחשיים), שהם 1.33 דולר למניה, כלומר גידול של 95% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017 וגבוה ב-13 סנט מממוצע תחזית הרווח למניה של האנליסטים.

הכנסות מלאנוקס צמחו ב-24% ברבעון השלישי של 2018 לעומת המקביל לו ב-2017 והסתכמו ב-279 מיליון דולר - גבוה ב-4 מיליון דולר מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות החברה ברבעון החולף.

מלאנוקס השלימה חמישה רבעונים רצופים של תוצאות שיא. וולדמן הסביר את האצת הצמיחה והגידול בנתח השוק על חשבון המתחרים בהשקת מוצרים חדשים ומבודלים ובעלי עליונות טכנולוגית המיועדים לתשתיות של דאטה סנטרים.

וולדמן ציין במיוחד את מוצרי האת'רנט (טכנולוגיה לתקשורת נתונים ברשתות מחשבים מקומיות ) שצמחו ב-59% ברבעון השלישי של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2017. וולדמן אמר שהחדשנות שהוטמעה במתאמי האת'רנט במהירות של 25 גיגה –ביט לשניה ויותר, המתגים והכבלים תידלקו את הביקוש למוצרי האת'רנט. לדבריו, חברות ענק מובילות, ספקי תשתיות כמו חוות שרתים לספקי שירותי מחשוב בענן דוגמת אמזון, מיקרוסופט וגוגל, דאטה סנטרים וכן לקוחות בתחום הבינה המלאכותית בוחרים במוצרי מלאנוקס כדי למקסם את היעילות והנצילות של השקעותיהם במחשוב ובאחסון.מגמה זו הביאה לגידול בנתח השוק של החברה בתחום מוצרי האת'רנט ולצמיחה של 59% בהכנסות התחום.

וולדמן ציין עוד שבמהלך הרבעון השלישי מלאנוקס השיקה את פתרונות מוצרי הקישוריות בטכנולוגית אינפיניבנד במהירות של 200 ג'יגה ביט לשנייה ויותר, מסרה אותם ללקוחות ראשונים והכריזה על כמה זכיות במכרזי תכנון. מלאנוקס ששולטת בתחום זה, המיועד ללקוחות הזקוקים לקצבי העברה גבוהים והשהייה נמוכה כמו מחשבי על, מעריכה שהמוצרים החדשים HDR InfiniBand ישפרו את הביצועים, היעילות ויכולת ההרחבה המהירה של לקוחות בתחום המחשוב בעל ביצועים גבוהים, בינה מלאכותית ומחשוב בענן ויספקו את התשואות הגבוהות ביותר על השקעות בתשתית מחשוב ואחסון.

הרווח התפעולי של מלאנוקס על בסיס Non GAAP צמח ב-90% ברבעון השלישי של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2017 והסתכם ב-73 מיליון דולר, שמשקף רווחיות שיא של 26.2% מהמחזור לעומת 17.1% מהמחזור ברבעון המקביל לו ב-2017. הרווח התפעולי על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) גדל ב-500% ברבעון החולף לעומת המקביל לו ב-2017 והסתכם ב-40 מיליון דולר, שהם 14.2% מהמחזור בהשוואה ל-3% מהמחזור בלבד ברבעון החולף. כך שהביקורת שהשמיעה לפני שנה בלבד קרן סטארבורד על חוסר היעילות של מלאנוקס נשמעת מעט מרוחקת ולא רלוונטית.

פעילותה השוטפת של מלאנוקס ייצרה עודף של 168 מיליון דולר בתזרים המזומנים בינואר-ספטמבר 2018 - גידול של 79% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2017. 

מאלנוקס העלתה שוב את תחזיותיה ל-2018 לאחר שסיפקה תחזית לרבעון הרביעי של 2018 שהייתה גבוהה מממוצע תחזיות האנליסטים.

מלאנוקס צופה שהכנסותיה ברבעון הרביעי של 2018 יהיו 290-280 מיליון דולר, כך שמרכז התחזית גבוה ב-4.4 מיליון דולר מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסותיה של החברה ברבעון הנוכחי. המשמעות של תחזית זו היא שהחברה צופה עתה שתסיים את 2018 עם הכנסות של 1.078-1.088 מיליארד דולר. מרכז טווח תחזית זו גבוה ב-8 מיליון דולר מהתחזית הקודמת שהחברה סיפקה לפני 3 חודשים ובכך משלימה מלאנוקס העלאה של תחזית ההכנסות ל-2018 בפעם הרביעית במהלך שנה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker