ערן אזרן

אשטרום נכסים הרוויחה כ-89 מיליון שקל ברבעון השני של 2018 - גידול של 59% לעומת הרבעון המקביל ב-2017 (הרווח מיוחס לבעלי המניות). עיקר הגידול ברווח נבע ממכירת אשלון מלונאות, המחזיקה במלון ריביירה אילת (50%) ובמלון הולידיי אין בים המלח (50%). הרווח הנקי במחצית הראשונה של 2018 הסתכם בכ-85.2 מיליון שקל. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיווידנד של 25 מיליון שקל לבעלי המניות.

הכנסות אשטרום נכסים ברבעון השני של 2018 הסתכמו בכ-58.3 מיליון שקל, לעומת כ-59.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות כללו 12.2 מיליון שקל ממכירת שטחי משרדים בהקמה (פרויקט LYFE) כתוצאה מיישום לראשונה של תקן 15 IFRS. מנגד, נגרעו הכנסות הנכס בדיסלדורף שנמכר אשתקד. כמו כן, השנה ההכנסות אינן כוללות את הכנסותיה של חברת קניונים בישראל. אשטרום נכסים חדלה לאחד אותה בדו"חותיה, ועברה להציג הכנסות אלה תחת סעיף "רווחי חברות כלולות".

הרווח הגולמי ברבעון השני של 2018 הסתכם בכ-40.9 מיליון שקל, לעומת כ-48.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח הגולמי מוסברת על ידי מכירת הנכסים. הרווח ממכירת נדל"ן ומהכנסות אחרות הסתכם ברבעון השני בכ-33.7 מיליון שקל, לעומת רווח זניח ברבעון המקביל אשתקד. סעיף זה הושפע, רובו ככולו, מרווח של כ-33.3 מיליון שקל בגין מכירת מניות אשלון מלונאות.

ברבעון השני של 2018 רשמה אשטרום עליית ערך של נדל"ן להשקעה של כ-45.6 מיליון שקל, לעומת 24.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי של החברה ברבעון השני של 2018 הסתכם בכ-109.5 מיליון שקל לעומת כ-65.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. כאמור, הרווח התפעולי ברבעון זה כולל רווח של כ-33 מיליון שקל ממכירת אשלון מלונאות.

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסים, ציין שבמחצית הראשונה של 2018 המשיכה אשטרום את תנופת הפיתוח והמיקוד העסקי. "במהלך התקופה השלמנו את רכישתם של 3 נכסים נוספים בגרמניה. במקביל המשכנו לקדם את פרויקט LYFE בבני ברק, בשותפות עם חברת דן, שנמצא בשלב ההקמה, וכן את הפרויקט להקמת פארק ההיי-טק ביבנה שנמצא בשלב קבלת היתרים.

"לצד זאת, השלמנו את המהלך לכניסת  קבוצת ביג כשותפה במתחם קניון בת ים, ובמשותף רכשנו את חלקה של חברת ליברטי בקניון, במטרה להמשיך לפתח ולהרחיב את קניון בת ים בו אנו רואים פוטנציאל להשבחה משמעותי. בנוסף, התחלנו בתהליך של בחינת השקעה בשוק הנדל"ן בבריטניה, והקמנו לשם כך חברה בת ייעודית הפועלת לאיתור הזדמנויות התואמות את אסטרטגיית החברה".

"במקביל, מימשנו ברווח את האחזקות באשלון מלונאות, כחלק מתהליך המיקוד העסקי של החברה. אשטרום נכסים תמשיך לקדם את הפרויקטים בהקמה, לפעול לאיתור הזדמנויות להשקעה בנכסים מניבים איכותיים, ולהרחיב ולשבח את הפורטפוליו הקיים - כדי להבטיח את המשך צמיחתה העתידית של החברה", הוסיף רוקמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker