ירידה של 7% ברווח הנקי של הראל ברבעון השני

חברת הביטוח פירסמה כי הרווח הכולל במחצית הראשונה הסתכם ב-250 מיליון שקל, לעומת 437 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ■ הסיבה: ירידה ברווחיות בכל המגזרים

אסא ששון
יאיר המבורגר עם אשתו
יאיר המבורגר עם אשתוצילום: מוטי קמחי

הדו"חות הכספיים של הראל חושפים: ירידה של 7% ברווח הנקי של ברבעון השני של 2018 , וירידה של 43% ברווח במחצית הראשונה של השנה לעומת התקופות המקבילות ב-2017. 

הרווח הכולל במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-250 מיליון שקל, לעומת 437 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח ברבעון השני הסתכם ב-170 מיליון שקל, לעומת 183 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווחיות נובעת מירידה ברווחיות בכל המגזרים - אף שהחברה הקטינה את כרית הביטחון בגין התחייבויות פנסיוניות עתידיות ב-111 מיליון שקל. לחברה יש כיום נכסים בשווי שיא של 232 מיליארד שקל. 

הרווח הכולל בפעילות חיסכון ארוך טווח - ובהן ביטוח חיים, פנסיה, קרנות גמל והשתלמות - הסתכם במחצית הראשונה של השנה בכ-220 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-347 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הסיבה לכך היא תשואות נמוכות יותר בשוק ההון בתקופת הדו"ח לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, ברבעון השני של 2018 דווקא חלה עלייה ברווחיות בתחום חיסכון ארוך הטווח, והוא הסתכם בכ-204 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-138 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

הרווח הכולל במגזר ביטוח בריאות במחצית הראשונה של השנה הסתכם בכ-15 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-32 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הכולל במגזר ביטוח בריאות ברבעון השני של 2018 הסתכם בכ-7 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

התוצאות בתקופת הדו"ח הושפעו מתשואות שוק ההון שהיו נמוכות מהתשואות בתקופה המקבילה אשתקד. נוסף על כך, חל גידול בתביעות בענף סיעוד קבוצתי, המיוחס לפעילות בשנים קודמות. אלה תביעות בגין התקופה עד ל-31 בדצמבר 2017. להערכת החברה, לאור סיומו של הביטוח הסיעודי הקבוצתי בסוף 2017, הפסדים אלה צפויים להתמתן באופן משמעותי בתקופות הדיווח הבאות.

בתוך כך, סך הפרמיות שהורווחו במגזר ביטוח בריאות במחצית הראשונה הסתכם בכ-2.26 מיליארד שקל, לעומת כ-2.17 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד - גידול של כ-4%. סך הפרמיות שהורווחו במגזר ביטוח בריאות ברבעון השני  של 2018 היה כ-1.16 מיליארד שקל, לעומת כ-1.09 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. גידול של כ-6%.

הרווח הכולל בביטוח כללי במחצית הראשונה הסתכם בכ-44 מיליון שקל, מול רווח של כ-82 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ההפסד הכולל בביטוח כללי ברבעון השני של 2018 הסתכם בכ-21 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, זאת בשל התפתחות שלילית בענף רכב החובה ובענפי חבויות אחרים. 

הרווח הכולל בביטוח רכב רכוש הסתכם במחצית הראשונה בכ-49 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-19 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח הכולל נובע בעיקר משיפור בתוצאות החיתומיות. הרווח הכולל בביטוח רכב ורכוש הסתכם ברבעון השני של השנה בכ-26 מיליון שקל, מול רווח כולל בסך של כ-11 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הגידול ברווח הכולל נובע בעיקר משיפור בתוצאות החיתומיות. נוסף על כך, הפרמיות ברוטו במחצית הראשונה הסתכמו בכ-1.7 מיליארד שקל, מול כ-1.5 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 13%. הפרמיות ברוטו ברבעון השני הסתכמו בכ-842 מיליון שקל, מול כ-776 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. גידול של כ- 9%.

עוד צוין כי הרווח הכולל של הראל פיננסים במחצית הראשונה הסתכם בכ-20 מיליון שקל, מול רווח כולל בסך של 18 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל של הראל פיננסים ברבעון השני הסתכם בכ-11 מיליון שקל, מול רווח כולל בסך של כ-9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker